БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Який найприбутковіший малий бізнес


Що таке PR - агентства і чим вони конкретно займаються, знає мало хто. Для звичайної людини слово "піар", найчастіше оповите невідомістю і складністю для розуміння. Насправді під загадковою іноземною абревіатурою ховається простий і доступний рід діяльності деяких компаній.
PR (від англ. "public relations") переводиться як "зв'язки з громадськістю", але це дослівний переклад. Враховуючи ширший сенс цього словосполучення правильніше переводити, як "взаємини суспільства" до якого або об'єкту або суб'єктові. Ними можуть виступати компанії, бренди, окремі особи, партії, об'єднання громадян.

Про такі взаємини сформувалася ціла наука "Паблік рілейшинз". Вона допомагає сформувати необхідне відношення до об'єкту: від позитивного до негативного. Зародилася ця дисципліна одночасно в Західній Європі і Америці. В умовах капіталізму необхідно було розуміти відношення до продукту споживачів, тому питання громадської думки завжди були актуальними.

У нашу країну мистецтво PR прийшло на початку 90-х років минулого століття. Найчастіше цей термін вживався в ході політичних кампаній, але з часом став застосовуватися ширше. Зважаючи на те що на ринку подібні послуги сьогодні представлені не дуже широко, розглянемо можливості, який найприбутковіший малий бізнес можна відкрити, використовуючи PR -технологій.


З чого почати


Щоб відкрити найприбутковіший малий бізнес в Україні, необхідно пройти юридичну реєстрацію підприємця, як суб'єкта, який веде господарську діяльність. Після цього можна починати займатися підбором приміщення під офіс і кадровими питаннями. Оскільки PR - агентство займається наданням послуг, то спеціальне устаткування для забезпечення діяльності не буде потрібно.

Зовсім інше питання - це вибір місце розташування офісу. Враховуючи те, що працювати доведеться із замовниками - представниками великих фірм і організацій, приміщення має бути респектабельним і знаходитися в зручному місці. Краще, якщо це буде діловий центр або окреме приміщення у бізнес-кварталі. Площу краще вибрати з двох кімнат, щоб в одній розташувати виробництво, а в іншій приймати клієнтів і не заважати загальному творчому процесу співробітників.

Кадри в PR - агентство підібрати буде нелегко. Фахівці повинні мати хороші знання науки проведення презентацій, прес-конференцій і інших заходів. Окрім цього, у людини має бути нестандартне креативне мислення. Сам власник бізнесу, звичайно ж, повинен розбиратися в тонкощах послуг, які пропонує компанія, не менше.

Клієнти


Часто багато компаній у рамках маркетингової політики проводять прес-конференції, презентації і інші заходи. Організація подібних зустрічей з громадськістю і засобами ЗМІ вимагає певного підходу. Від того, наскільки правильно буде поданий новий продукт перед аудиторією, залежить його успіх і майбутні прибутки фірми. Наймати штат співробітників, які займалися б промо - акціями, частенько немає сенсу, оскільки вони проходять періодично. Купувати послуги в PR - агентстві в цьому випадку вигідніше і робота буде зроблена на професійному рівні.
Замовити деякий об'єм робіт для PR - акції можна і фірмі, яка має в штаті співробітників з подібними посадовими обов'язками. Співробітники агентства можуть надавати допомогу при великих об'ємах робіт, які треба виконати в певні терміни.


Що треба знати і уміти


Що ж це за унікальні здібності PR - спеціалістів, які допоможуть відкрити найприбутковіший малий бізнес в Україні? Професійні піарники мають унікальні технології роботи з журналістами ЗМІ, організації заходів і можуть оцінити ефект від їх проведення. Працівники агентства проведуть аналіз зв'язків з громадськістю і знайдуть інструменти, які допоможуть сформувати позитивну думку про продукт певної компанії.

Відмітною характеристикою спеціалізованих PR - агентств від наявності штатних співробітників являється їх величезний досвід, оскільки з проблемними ситуаціями їм доводиться стикатися щодня. Штатні співробітники компаній у своїй роботі більше спираються на теоретичні знання, отримані на тренінгах і семінарах. Частенько ця інформація далека від реальності.
Фахівці фірми, які займаються піаром, повинні мати міцні зв'язки із засобами масової інформації. Співпраця з журналістами завжди піде на користь в справі розкручування і популяризації нового продукту.

Не слід плутати рекламні послуги з роботою PR - агентств. Наприклад, реклама передбачає свідомо платну публікацію або випуск в ефір інформації, а піарник здатний знайти інструменти, завдяки яким про фірму і її діяльність люди дізнаються абсолютно безкоштовно для замовника.

Окрім цього, аудиторія сприймає незалежну статтю про сферу діяльності підприємства, його досягнення і нові продукти набагато позитив ніше, ніж рекламу. Якщо піар-фахівець додасть в прес-реліз дані статистичних досліджень, підтверджені компетентними органами, це посилить довіру до продуктів підприємства.


Послуги


Послуги агентств підрозділяють на два види, який найприбутковіший з них малий бізнес, очевидно. Перші з них - це організація заходів (презентацій, прес-конференцій і іншого), а другий - це стратегічний супровід діяльності компанії. Природно, що кожен підприємець буде зацікавлений в підписанні контрактів на другий вид послуг, оскільки це приносить стабільний дохід. Проте на первинному етапі, поки агентство набере популярність в певних кругах, варто зайнятися саме організацією презентаційних заходів.


Підсумок


Успіх будь-якого PR - агентства, будь то найприбутковіший бізнес у Білорусі, Росії чи Україні, завжди залежить не стільки від виконання проекту, скільки від хорошої і нової ідеї. Деякі фірми мають своєрідні банки ідей, які напрацьовуються роками і чекають свого замовника. В процесі роботи необхідно спробувати дати компетентну оцінку процесів, які відбуваються в компанії замовника. Такий "погляд з боку" допоможе топ-менеджерам знайти необхідний ресурс для розвитку свого підприємства.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!