БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Який магазин відкрити


Приклад відкриття вузькопрофільних супермаркетів підприємці нашої країни запозичили у західних колег. Зараз можна зустріти безліч невеликих салонів, в яких не лише продають елітні сорти чаю, заморські солодощі, випічку власного виробництва, а і дають можливість покупцям спробувати усе це на території торгової точки.

Залежно від масштабів бізнесу і профілю товару первинні вкладення можуть бути від $3 тис. Окупаються стартові витрати в середньому за один - два роки. Вирішувати, який магазин відкрити, передусім, самому підприємцеві. Ми сьогодні постараємося позначити деякі особливості спеціалізованої реалізації солодощів і чаю.


З чого почати


Найпростіший старт - це відкриття кондитерської, в якій виготовлятимуться торти на замовлення. Дороге устаткування для цього не потрібно, досить невеликої кухні, обладнаної звичайною побутовою технікою. Для купівлі духової шафи і холодильника знадобиться біля $1 - 2 тис.

Інша справа, якщо кондитерські вироби реалізовуватимуться не під замовлення, а усім охочим. Тоді необхідно додатково орендувати приміщення під торгові площі і укомплектувати їх устаткуванням. Для того, щоб уникнути подібних витрат, багато підприємців торгують тортами і випічкою через інтернет, оскільки онлайн ресурси дозволяють значно заощадити на оренді стаціонарного приміщення, для реалізації виробів.


Бізнес на солодощах


Якщо підприємець все-таки визначився, який хочу відкрити магазин і має для цього первинні капіталовкладення, то асортимент слід підбирати з таких міркувань. Фахівці радять мати у продажу увесь вигляд печива, вафельні трубочки, галети, бублики, хлібці, пряники і інші вироби з наповнювачами і різними смаками. Перша заявка постачальникові повинна виглядати так:


солодощі

3 коробки різного цукрового печива;
По 2 коробки затяжної випічки і суфле;
2 ящики здобного печива і 2 з наповнювачем;
Крекер солодкий і солоний по 2 і 1 коробці відповідно.
5 коробок різних вафель;
1 ящик галет, це не дуже ходовий товар, швидше на любителя.

Сухарі по 1 коробці кожного виду, вони мають попит, оскільки ціна на них зазвичай доступна для більшості покупців;

Зефір і мармелад по 1 ящику. Для цих товарів важливо вивчити попит на них для конкретного місце розташування рундука чи стаціонарної точки.


Увесь товар може поставлятися в звичайних картонних ящиках і спеціальній тарі, з прозорим верхом. Крихкий і такий, що легко деформується - краще брати в останній. Зазвичай на вироби в такій тарі ціна вища, зате якість буде видна відразу. Окрім цього, солодощі можуть бути розфасовані в спеціальні коробки. Багато замовляти їх не слід, оскільки досвід говорить про те, що роз вісні товари мають великий попит, але і швидше стають не свіжими.

Що стосується цукерок, то попит на них в коробках вище, тому замовляти їх можна більше, особливо напередодні свят. При формуванні асортименту варто врахувати, що найбільший попит мають у покупців шоколадні цукерки. Їх можна замовити 5 ящиків, тоді як карамель, льодяники, глазуровані вироби досить мати по 2-3 коробки.

Така екзотична солодкість, як фрукти в шоколаді, коштує не дешево. Замовляти її для реалізації треба обережно, досить 1 невеликого ящика, щоб вивчити попит і платоспроможність місцевого населення.

Шоколадні батончики і плитки краще замовляти в яскравих упаковках і в невеликих кількостях. Цей продукт має властивість псуватися, тому великі його запаси можуть так і не продатися.
І ось ще декілька порад тим, хто замислився, як відкрити кондитерський магазин.

Стелажі і торгове устаткування мають бути влаштовані так, щоб була можливість розташувати на них розсипний ваговий товар. Рясно заповнені полиці створюють у покупця позитивне враження в цілому про торгову точку, а значить, збільшується їх число і відповідно дохід.


Чайна крамниця


Існує декілька форматів точок з продажу ароматних напоїв. Спершу підприємцеві треба визначитися, який магазин відкрити: із залом для дегустації, невеликий рундук або кафе-салон з фірмовим оформленням і підходом до обслуговування клієнтів.

Останній формат може стати в майбутньому місцем для зустрічей істинних цінителів цього напою і навіть клубом по інтересах. Тоді інтер'єр торгового залу треба буде обладнати столиками для відвідувачів, а може і виділити для цього окреме приміщення.

Зазвичай для відкриття невеликої спеціалізованої точки досить 15 кв.м. площі. Цієї території вистачає для того, щоб розташувати на стелажах роз вісний чай різних видів і фасований. Саме приміщення може знаходитися в торговому центрі, діловій частині міста, біля зупинок громадського транспорту.

чай

Дизайн приміщення краще розробити так, щоб відвідувачам було затишно і спокійно. Пастельні тони, приглушене освітлення здатні створити обстановку для задушевних бесід за чашкою чаю. У такий салон-кафе хочеться повертатися знову і знову.
Якщо коротко, то ось основні моменти, на які треба орієнтуватися, щоб відкрити чайний магазин:

Для старту знадобитися біля $30 - 40 тис.
Найбільш оптимальний формат - це "магазин в нім же". Точка у великому торговому центрі обійдеться на 30-40% дешевше, ніж точка з окремим входом.

Середня рентабельність бізнесу 12%. Цей показник характерний для звичайної крамниці, що не дотримується спеціалізації на одній певній торговій марці.

Наявність конкурентів і вдале місце розташування визначать окупність початкових інвестицій. Вона може варіюватися від восьми місяців до двох років.
Ця діяльність не вимагає наявності ліцензії. Сертифікати якості на товар треба вимагати у постачальників.

Покупцями найчастіше є люди з середнім рівнем достатку, які готові заплатити близько 20 грн. за 100 гр. Ароматного напою.

В якості первинних рекламних заходів, які притягнуть клієнтів, головними є: вивіска, символіка зовнішньої навігації, народна реклама "з вуст у вуста".

До приміщення пред'являються ті ж технічні і санітарні вимоги, що і до звичайної продуктової стаціонарної точки. Дизайн же вимагає вишуканішого і цікавішого рішення.
Персонал, який обслуговуватиме клієнтів чайної крамниці, краще спеціально навчити. У штаті досить буде двох-трьох чоловік, які працюватимуть позмінно.


Франшиза


Визначитися, який новий магазин відкрити, може допомогти електронний каталог франшиз. Якщо у вашому населеному пункті не представлені ще відомі торгові марки, то, купивши право на їх реалізацію, можна забезпечити собі гарантований постійний дохід. Детальніше про бізнес на купівлі франшиз читайте на нашому сайті.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!