БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Як заробити на пішохідному туризмі?


Туристичний бізнес розвивається не по днях, а по годинах. Вже складно уявити собі навіть невеликий населений пункт, в якому не відкрилося ще жодне туристичне агентство. І кожна така компанія, незалежно від своєї структури і розмірів, пропонує приблизно одні і ті ж туристичні напрями. Єгипет, Туреччина - для тих, хто віддає перевагу економному відпочинку за кордоном. Мальдіви, Сейшели, Гоа - для тих, хто цінує комфорт і готовий добре платити за нього. Європейські столиці - для тих, кого цікавлять старовинні міста і місцеві пам'ятки. І так далі, і тому подібне. Стандартний набір пропозицій виглядає приблизно так.

Але ось що цікаво. Останніми роками усі ці маршрути стали настільки поширеними, що стали помалу здавати свої позиції. Так, багато наших громадян досі літають по цих напрямах. Але багато і тих, хто вдосталь наситився усіма цими морями, столицями. Вони хочуть чогось нового. І зовсім необов'язково їхати за новими незвичайними враженнями на край світу. Адже красивих місць достатньо і у нас в країні. Напевно, саме з цієї причини останніми роками стають такі популярні етно туризм (чи сільський туризм) і різноманітні піші подорожі.

Спробуйте згадати свої дитячі або шкільні роки. У дитячому садку або в школі ви напевно не раз вирушали на екскурсії або в походи в місцевий гай, в гори (нехай навіть насправді це були лише горбки), на річку або озеро. Ви брали з собою їжу, напої, досвідченого провідника (в ролі якого нерідко виступав учитель природознавства або ваш класний керівник). Ви весело проводили час, відпочивали, купалися, смажили шашлики. І ви не думали ні про які заморські курорти. Вистачало і своїх рідних місць для того, щоб отримати масу позитивних емоцій. То чому би не спробувати відродити старі і багатьма забуті піші прогулянки? Тільки, цього разу, треба підійти до справи професійніше. Адже йдеться про реальне джерело заробітку на пішохідному туризмі.


Бізнес на пішохідному туризмі


Багато хто радить орендувати офіс, прикрасити його, зробити класний ремонт, а вже потім зайнятися розробкою маршрутів і залученням клієнтів. На наш незалежний погляд, усе це зайве. Тим більше для початкуючого підприємця, у якого кожна копійка на рахунку. У цьому бізнесі цілком легко можна обійтися і без всяких офісів. А на самому початку це і зовсім небезпечно. Є ризик витратити кругленьку суму, а потім зрозуміти, що бізнес не пішов. Тому (знову-таки, на наш погляд) краще починати, як "вільний художник". Без офісів і інших дорогих речей. Усе, що вам потрібне, це знання туристичних стежок в місцевих лісах, полях, на берегах річок і озер або людина, яку усе це знає.
Далі треба розробити декілька цікавих маршрутів. Адже ваша мета саме піший туризм, а не звичайний відпочинок на природі. Виїхати на річку або в ліс люди можуть і без вашої допомоги. А ось знайти цікаві місця, побачити унікальні пам'ятники природи - це під силу не кожному. Постарайтеся зробити так, щоб кожен ваш маршрут проходив по красивих, маловідомих, живописних місцях. Здивуйте своїх клієнтів. І вони приведуть до вас своїх друзів, родичів, колег по роботі. Та і самі візьмуть участь в походах ще не один раз.

Намагайтеся постійно розробляти нові шляхи, щоб навіть постійні клієнти ніколи не забували вас. Також не забувайте про те, що туристи бувають різні. Для одних - здолати два кілометри по пересіченій місцевості - вже ціла пригода, а інші можуть скакати цілий день, без явних слідів втоми. Звідси витікають два висновки. Перший - ваші маршрути повинні розрізнятися по довжині і складності. Другий - ви самі повинні мати серйозну фізичну підготовку (можливо, пора в спортзал?).

Припустимо, ви хороший екскурсовод, міцний спортсмен і вже розробили декілька класних маршрутів. Що далі? Вам потрібний водій з мікроавтобусом, на кшталт "Газелі". Адже до деяких стартових точок доведеться добиратися на автомобілі. А тільки потім починати грандіозну пішу подорож. Знайти водія з газеллю у наш час не складе труднощів. Краще, якщо це буде ваш хороший знайомий. Адже треба бути упевненими в усіх партнерах. Після цього можна переходити безпосередньо до залучення перших клієнтів. Саме клієнтів, оскільки вести в похід одного-двох людей просто економічно невигідно, та і не цікаво.

Для отримання перших замовлень можна використовувати рекламу в місцевих газетах, на радіо і телебаченні. А також інтернет майданчика і сторінки в соціальних мережах. Інтернет зручний тим, що ви можете красиво розписати усі принади пішого туризму і притягнути до своєї пропозиції дуже багато потенційних клієнтів.
Що стосується необхідного для походів обмундирування, то тут можна піти двома шляхами. Перший - закупити усе необхідне і надавати клієнтам. Це підвищить інтерес вашої пропозиції, але зажадає додаткового місця для зберігання (балкон вашої квартири підійде). Другий варіант - залишити усе це на клієнтів. Нехай самі беруть з собою усе, що вважають потрібним. Ви ж можете тільки радити те або інше устаткування для тих чи інших піших подорожей.

Намагайтеся не збирати занадто великі групи туристів. Адже велику кількість людей складніше контролювати (особливо це стосується дітей і підлітків). А вся відповідальність за усіх учасників походу лежить саме на вас. Оптимальна кількість - 12-14 чоловік в групі. Таким чином, ви завжди бачитимете усіх клієнтів, і ваш дохід буде дуже пристойним. Найголовніше - намагайтеся опрацьовувати маршрути, додавати нові стежки, показувати клієнтам усе найцікавіше. І тоді вас чекає справжній успіх. Бажаємо удачі!
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!