БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Як заробляти в Інтернеті на текстових послугах?


Рух в Інтернеті не зупиняється ні на хвилину. День у день, на форумах, в соціальних мережах, сайтах, блогах додається різного роду інформація. Користувачі пишуть повідомлення, постери їх постять, веб майстри наповнюють свої сайти контентом (вмістом). І усе це море текстових документів постійно індексується пошуковими системами. У топ пошукової видачі потрапляють тільки ті сайти, які регулярно поповнюються новими документами, і документи ці - унікальні, а не передрук з інших ресурсів. Тому контент сайту оновлювати потрібно регулярно. А тексти не народжуються самі собою : хтось займається їх написанням. І, судячи по-усьому, цей хтось отримує за свою роботу гроші. Так, як же заробляти в Інтернеті на виробництві текстової інформації?


Найпростіший спосіб - це постінг.


постинг

Для того, щоб починати заробляти на постінгу, не обов'язково мати якийсь досвід або божевільну кваліфікацію. Цей спосіб доступний усім бажаючим. Правда, оплачуються пости за мінімальними розцінками. Але, як варіант заробітку в Інтернеті, він все-таки має бути розглянутий. У чому ж суть цієї роботи?

Само слово posting англійського походження. Воно означає - оголошення, повідомлення, замітка. Іншими словами, вам вимагається скласти короткий текст, коментар на задану тему, за певну плату. Сфера використання таких текстів - це форуми, блоги, каталоги, тобто ті сайти, де люди спілкуються, дискутують на різні теми. Оплачують роботу постерів власники сайтів. Таким чином, вони просувають свій ресурс в мережі, підвищуючи його активність.


Основні різновиди постінга :


1. Постінг на форумах. Основними завданнями цього напряму можуть бути: розвиток самого форуму або, за допомогою форумів, просування певного сайту.

У першому випадку постеру необхідно, в різних темах форуму, залишати свої висловлювання, створювати теми для дискусій і грамотно вести діалог з опонентами. Причому теми мають бути живими, цікавими. Флуд (написання безглуздих або не обґрунтованих таких, що часто повторюються повідомлень) навряд чи принесе вам заробіток, а сайту успіх¬).

Другий варіант припускає написання на тематичному форумі сполучень з органічно вписаним посиланням на потрібний ресурс. Чи, в якості піар-компанії, коментувати замітки, залишені іншими учасниками, дискутувати, направляючи тему розмови в необхідне тематичне русло. Природно, що тематики форуму і просувного сайту мають бути близькі.

2. Постінг у блогах. Цей різновид відрізняється тим, що коментувати належить статті самого сайту або залишати посилання на нього в коментарях до текстів інших блогів.

Якщо замовляються позитивні відгуки на статті свого сайту, то можуть висуватися вимоги по входу через певні пошукові системи. Але, у будь-якому випадку, повідомлення мають бути змістовними, нести сенс навантаження, бути грамотними і унікальними.

Також необхідно відмітити, що оплаті підлягають тільки ті пости, які не видалені згодом модератором. Тому постеру треба розбиратися в замовленій темі, швидко уловлювати суть розмови, органічно вливатися в дискусію.

Звичайно, трапляються моменти, коли власники сайтів, у міру його розвитку, відміняють оплату постерам. Але, як правило, відвідуваність навіть, здавалося б, цікавого форуму відразу падає. А це негативно позначається на рейтингу сайту. Тому такі випадки украй рідкісні.


Наступний спосіб заробітку - це веб-райтінг або написання унікальних текстів.


Люди, що займаються такою роботою, називають копірайтерами або рерайтерами. Взагалі копірайтингом називається створення статей рекламної спрямованості, так званих текстів, що продають. Розцінки на хороший копірайтинг коливаються в межах від 7-10 грн і до 300 грн., а може і вище - за 1000 знаків без пропусків. Усе залежить від вашого уміння переконати замовника в якості своєї роботи і в тому, що тільки ви здатні її виконати.

Взагалі, текстові послуги включають не лише наповнення сайтів. Це може бути створення дипломних і курсових робіт, технічні тексти, статті по юриспруденції, психології, філософії і іншим наукам. Отже, якщо з якихось причин ви не знайшли застосування своїм знанням в реальному житті, це з легкістю можна зробити у світовій мережі.

Причому копірайтинг - це не обов'язково робота в Інтернеті. Це може бути і офісна посада. Адже створення рекламних буклетів, всіляких каталогів, розміщення статей на сайті конкретної організації теж потрапляє під цю сферу діяльності. Тому в Інтернеті можна знайти вільні офісні вакансії для копірайтерів або віддалену роботу.

Як різновид копірайтинга, існує таке поняття як SEO -копірайтинг. Ось ця робота існує тільки в Інтернеті. Її суть зводиться до написання текстів під пошукові запити. А метою є оптимізація сайту. СЕО-копірайтинг - досить складна робота, в тому плані, що ключові слова не повинні по сенсу випадати з тексту. Вони повинні органічно вписуватися в загальну структуру статті. При цьому сама стаття має бути читабельна і нести якусь інформацію.

Під поняттям "рерайтинг" криється ні що інше, як переписування існуючого тексту своїми словами, зберігаючи при цьому його сенс. Щось подібне ми робили в школі, коли писали твори.
Але переписати початкову статтю можна по-різному. Найпростіше переставити слова місцями, замінивши деякі з них синонімами, щоб добитися унікальності. Вимоги, що пред'являються, до тексту виконуються, а, означає, роботу можна вважати виконаною. І, хоча читати таку статтю не дуже цікаво, є вірогідність, що пошукова система її все одно проіндексує. А це і потрібно веб майстру.

За вартістю рерайтинг стоїть на сходинку нижче, ніж копірайтинг. Але в Інтернеті під копірайтингом іноді розуміють усі статті без додатка першо джерела, тобто необхідно написати своє бачення з того або іншого питання. Тому, глибокий рерайт (т.ї. тексти, де ви самостійно підбираєте початковий матеріал) іноді може оцінюватися як копірайтинг. А хороший рерайтер може з одного тексту створити до десятка унікальних копій. Такий талант згодиться, наприклад, при рерайті новин. А новини народжуються щодня, тому без роботи рерайтер точно не залишиться.

До того ж, більшості веб майстрів послуги високопрофесійних копірайтерів не вимагають. Їм досить знайти декілька відповідальних людей, здатних грамотно і стабільно писати унікальний контент за невеликі гроші. Як правило, подібна співпраця має на увазі попередню домовленість між замовником і веб-райтером. У цьому замовленні обмовляється тематика статті, об'єм, ціна і терміни виконання.

Але багато веб-райтерів займаються написанням текстів без попередніх замовлень. Вони готують одну або серію статей, вибравши самостійно тему, в якій розбираються краще всього. Готові статті просто виставляються на продаж. Вартість такої роботи оцінюється райтером на власний розсуд. Правда гарантувати, що вашу статтю куплять в найближчі терміни, ніхто не зможе. Але ніхто також і не заперечує можливості такого доходу. Багато веб-райтерів заробляють тільки продажем статей, причому досить успішно.

Якщо говорити про переробку текстової інформації, то таку послугу, як переклад, теж не можна обійти стороною. Контент, отриманий шляхом перекладу текстів, дуже поширений в Інтернет просторі і відноситься до розряду дорогого. Особливо, якщо інформація буде неабиякою.

Зазвичай за основу беруться англомовні блоги, популярні західні сайти і тому подібне. Звичайно, найпростішим рішенням буде прогнати заданий текст через он-лайн перекладач. Але отриманий результат може виявитися непередбачуваним. Тому братися до такої роботи краще всього, маючи досвід і хоч би мінімальні знання іноземної мови. До того ж, унікальність отриманого тексту знову-таки має бути в межах норми.

Розібравшись з основними поняттями, можна приступати до пошуку замовників. Загальноприйнятим місцем, де зустрічаються замовники і веб-райтери, являються біржі контенту або біржі віддаленої роботи. Посилань на них в Інтернеті дуже багато. Реєстрація на таких сайтах зазвичай робиться безкоштовно. В якості оплати, у вас віднімають певний відсоток з суми виконаного замовлення. Правда, існують біржі, де за активність вашого аккаунту доведеться щомісячно вносити невелику суму.

Усі біржі фріланса, у тому числі і біржі контенту, в основному, працюють за принципом тендеру. Замовник пропонує до виконання проект. У нім він обумовлює усі умови замовлення, свої побажання по виконанню, дає список ключових слів, якщо такі є. З моменту публікації проект виставляється на тендер. Виконавці, приголосні з умовами і готові до виконання, подають свої заявки. Серед усіх охочих замовник вибирає необхідну йому кількість виконавців.

Сума замовлення у цей момент акумулюється на рахунку біржі контенту. Коли замовлення виконане і якість задовольняє замовника - гроші перекладаються на рахунок виконавця. Виведення грошей на гаманець в системі WebMoney чи Яндекс.гроші можна зробити досягши певної суми. Вона обмовляється в умовах договору з біржею.

Декілька слів про те, як відбувається вибір виконавця. Більшість замовників, як правило, працюють з перевіреними копірайтерами, по своїй відпрацьованій системі і розцінкам. Новачкам в цю схему потрапити практично неможливо. Та і відітнути замовлення, що стоїть, на тендері з перших днів теж навряд чи вийде. Замовник, швидше за все, віддасть перевагу виконавцям з хорошим рейтингом і репутацією.

Зазвичай перші тижні роботи на новій біржі зводяться до того, щоб створити про себе сприятливе враження, тобто максимально підняти свій рейтинг. Тому, залишаючи заявку, потрібно як найширше розповісти про свої можливості. Не треба скупитися на слова. Дайте зрозуміти замовникові, що ви адекватні і здатні працювати. А працювати спочатку доведеться багато, бажано якісно і, швидше за все, за копійки.

Сума балів рейтингу практично на усіх біржах прямо пропорційна сумі виконаних і прийнятих замовником проектів. Деякі біржі нараховують додаткові бали ще і за позитивні відгуки.

Також в акаунті виконавця можна побачити статистику замовлень, середню вартість його робіт, портфоліо і резюме. Замовники звертають увагу на усі ці дані при виборі веб-райтера. Тому, при реєстрації, необхідно дуже зважено оцінити себе і свої можливості. Інакше, ви ризикуєте отримати негативний відгук і зняття балів з рейтингу за неприйняте замовлення або багатократне його доопрацювання.

Комусь може здатися така робота досить складною, доступною тільки журналістам або письменникам. Але ж дуже часто буває, що ми самі не знаємо, які приховані ресурси маємо. І для того, щоб виявити свої можливості повною мірою, потрібно пробувати себе в різних сферах діяльності. І, хто знає, можливо, надання текстових послуг стане не лише вашим захопленням, але і хорошою надбавкою до основної зарплати.

Звичайно, письменницькі заробітки в даних випадках не завжди можна віднести до стабільних і високих. Хоча деякі копірайтери, займаючись веб-райтингом упродовж багатьох років, зробили його своїм основним джерелом доходу. І таких прикладів можна знайти немало. І нехай ваші гонорари на перших порах будуть невеликими, за те - чесно заробленими вашим розумом і талантом.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!