БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Як відкрити приватний басейн?


Ріст популярності здорового способу життя в нашій країні і в країнах ближнього і далекого зарубіжжя постійно збільшується. Все більше і більше людей починають усвідомлювати усю привабливість активного проведення часу. Хтось грає у дворі у футбол з друзями. Хтось записується у фітнес-центр, щоб поліпшити форму і змінити зовнішній вигляд. Хтось вирішує зайнятися бойовими мистецтвами, які допоможуть не лише значно поліпшити свою зовнішність, але і дозволять придбати упевненість в собі. Загалом, кожен знаходить той вид спорту, який підходить саме для нього. Але в усьому цьому різноманітті існують такі активні заходи, які підходять і рекомендуються практично усім без виключення. До подібних видів спорту можна віднести ранішню гімнастику, біг і, звичайно ж, плавання. І, якщо для заняття першими двома нічого особливого не потрібно, то для плавання просто потрібна водойма.


Місця, де можна поплавати


У літню пору року в якості місця для заняття можна використовувати найближчу природну водойму. Її вид залежить від конкретного місця розташування. Комусь доступна невелика річка або ставок, хтось може поплавати у великому озері, а комусь повезло жити прямо на морському узбережжі. Насправді, це не важливо. Важливо лише те, що в літку у більшості все-таки є можливість займатися водними видами спорту. А ось в холодніші місяці - з осені до весни - купатися в природних водоймах досить проблематично. Причина - низька температура води. Тому багато любителів плавання в ці періоди переміщаються в штучні водойми - басейни. Звичайно ж, і влітку багато хто з них відвідує басейни, але саме в холодну пору року спостерігається справжній бум.

Ось тільки у багатьох містах спостерігається досить неприємна ситуація. Кількість басейнів недостатня для задоволення потреб усіх потенційних клієнтів. Так би мовити, попит перевищує пропозицію. Не скрізь, звичайно, не в усіх містах, але у багатьох саме такий стан справ. Хоча ситуація неприємна для любителів поплавати, для нас з вами - для підприємців - вона все-таки являється, навпаки, дуже навіть сприятливою. Адже перед нами вимальовуються просто ідеальні умови для створення власного бізнесу - будівництва приватного басейну.


Як виглядає клієнтська аудиторія цього бізнесу?


А виглядає вона дуже барвисто і різноманітно. Адже поплавати в чистій і приємній воді люблять практично усі. Починаючи від дітей шкільного і навіть дошкільного віку і закінчуючи літніми людьми. Якщо у вашому місті спостерігається справжній бум у сфері водних видів спорту, то спортсмени - можуть стати ще однією великою категорією клієнтів. Але, знову-таки, усе залежить від конкретно вашого міста. Якщо подивитися на нашу величезну країну з точки зору географічного розподілу популярності різних видів спорту, то можна помітити цікаву особливість. Практично кожне місто славиться своїми героями. Десь популярна боротьба, тому усе населення поголовно займається в секціях східних єдиноборств. Десь (таких міст найбільше) успіхом користується футбол. А десь в моді плавання. Якщо ви живете в такому місті, вам дуже сильно повезло, оскільки круг потенційних відвідувачів вашого приватного басейну значно розширюється.

Ще одна велика аудиторія потенційних відвідувачів басейну - це корпоративні клієнти. Як повідомляють експерти, дуже часто вони займають до половини від загальної кількості відвідувачів.


Як відкрити басейн?


Варто відразу ж сказати, що будівництво власного басейну - завдання дороге, що вимагає серйозних інвестицій. Якщо говорити про конкретні суми, то великий комплекс з декількома басейнами обійдеться в 2-3 мільйони доларів. Такий об'єкт буде актуальний у великому мегаполісі, наприклад, в Києві. Якщо ж йдеться про регіональне містечко, то вкладатися в таке серйозне будівництво недоцільно. Такий об'єкт може просто не окупитися. У провінції, краще всього, будувати середні або навіть невеликі басейни. Створення такого об'єкту обійдеться в 70-100 тисяч доларів. Що стосується окупності цього бізнесу, то, за підрахунками все тих же експертів, в середньому на це вимагається до трьох років. Тобто, це свого роду середньострокове вкладення. Швидких грошей заробити не вийде.

Якщо ви твердо вирішили будувати свій власний басейн, то починати варто з пошуку відповідного приміщення. Його площа залежить від розмірів передбачуваної штучної водойми. Найбільш поширений (і один з найпопулярніших) формат - басейн завдовжки близько 20 метрів з 3 доріжками для плавання. Приміщення краще придбати у власність, оскільки починати дороге будівництво в чужій будівлі - досить ризиковано.

Наступний етап - придбання чаші майбутнього басейну. Вартість знову-таки залежить від розмірів. Середніх розмірів чаша (20 метрів в довжину і 6-8 завширшки) обійдеться приблизно в 50 тисяч доларів. Необхідні системи підігрівання і очищення води вже йдуть в комплекті. А ось освітлення і розділові доріжки доведеться купувати окремо. Так само, як і облицювальну плитку, яка обійдеться ще в 15-17 тисяч доларів.

Окрім певних грошових вкладень, для відкриття приватного басейну знадобляться дозвіл на будівництво з Комітету з містобудування і архітектури і ліцензія з СЕС. Отримання усіх дозвільних документів може зажадати додаткових грошових і тимчасових витрат. Також не забувайте про підведення води, каналізації і енергомереж і укладенні договорів з відповідними службами.

Завершальний етап - підбір персоналу. Звичайно ж, багато, що залежить від масштабів вашого басейну. Але, в цілому, ситуація із співробітниками приблизно наступна. Один керівник. Один бухгалтер. Два адміністратори. Два медичні працівники. Дві прибиральниці. І декілька інструкторів і тренерів по плаванню. У такому складі ваш басейн буде готовий до первинного потоку відвідувачів. А далі дивитиметеся по обстановці і при необхідності наймати тих або інших додаткових службовців. Ось, власне, і все. Успішного вам бізнесу!
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!