БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Як відкрити магазин подарунків


Багато підприємців, які займаються торгівлею подарункової і сувенірної продукції, стверджують, що у цього бізнесу є ряд переваг. Передусім, це здатність цього товару зберігатися безстроково. Невеликі сувеніри здатні дарувати людям позитивні емоції.

інтернет магазин подарунків

Ця діяльність не потребує сертифікації або отримання ліцензій. Продавцям не треба витрачати час на оформлення санітарних книжок. Рентабельність продажів досить висока, щоб забезпечити стабільний дохід власникові бізнесу.

В цілому відкрити магазин подарунків не складно і під силу навіть початкуючому підприємцеві.

Які бувають магазини


Сувенірні крамниці умовно підрозділяють на два види:


туристичні сувеніри;
подарункова продукція.


У крамниці з тематичними виробами про історію міста або країни часто заходять туристи, які купують невеликі подарунки на пам'ять собі або близьким. Місцеві жителі вважають за краще купувати подарунки на дні народження або інші свята. Існує категорія товарів, які є універсальними і можуть бути представлені в магазинах тієї і іншої спрямованості.


Де відкрити


Тільки асортимент незвичайної ексклюзивної продукції може змусити людей приїжджати в іншу частину міста для того, щоб вибрати подарунок. Найчастіше люди йдуть в найближчий до будинку або місця роботи магазин. Туристи, як правило, місто не знають взагалі, тому треба провести власні спостереження: де проводяться екскурсії, в якому місці міста екскурсовод виділяє групі вільний час.

Оптимальними місцями, щоб відкрити магазин сувенірів і подарунків являються:


торгові центри;
торгові площі великих супермаркетів;
пішохідні вулиці, парки і інші людні місця.


Перші два варіанти для початку бізнесу не дуже зручні, оскільки орендна плата у великих торгових центрах може перевищувати виручку підприємця від продажів. Варіантом мало витратного торгового місця може стати збірно-розбірний намет або переносний рундук. Для того, щоб розташувати таке торгове місце в центрі міста знадобиться дозвіл місцевого муніципалітету. Його отримання зажадає деякого часу, але позитивний варіант, врешті-решт, можливий.

Обов'язково для початкуючого підприємця участь в ярмарках, народних гуляннях. Задовго до наближення святкової дати бажано подати заявку на участь в організаційний комітет.


Де шукати постачальника


Знайти оптові компанії, які займаються продажем сувенірної продукції не складно. Їх реклама завжди є на сторінках інтернету і місцевих друкарських видань. Договори на постачання товару треба укласти з місцевими майстрами і народними умільцями.

Ще одним варіантом оптової закупівлі може стати поїздка в Китай. Ціни на цю продукцію там прийнятні, проте, сама поїздка з метою відкрити магазин подарунків невеликого формату може бути витратною і невигідною. Для маленьких партій краще користуватися послугами вітчизняних оптових постачальників.

Сувенірна продукція для туристів, яка б відображала місцеві пам'ятки, не так широко представлена у оптовиків, тому тут доведеться виявити фантазію і замовити ексклюзивний товар, що характеризує місто або певну місцевість у фірм-виробників. Можна замовити партію недорогого стандартного товару і вже пізніше зробити на нім друк логотипів, картинок і інших тематичних зображень.

Великі фірми часто прибігають до послуг тих же китайських виробників, які можуть виконати велику партію виробів за замовленням. Займає ця процедура не один місяць і вимагає великих вкладень грошових коштів, тому початкуючим підприємцям ризикувати, замовляючи велику партію виробів, не рекомендується.


Як підібрати асортимент


При виборі товару для конкретної торгової точки велику роль грає її розташування. Ніколи не слід забувати, місце в торговому ряду може виявитися настільки вигідним, що матимуть успіх сувеніри у туристів і місцевих жителів одночасно. Перш ніж відкрити магазин подарунків треба переконатися в тому, що на полицях і стелажах представлений найширший асортимент продукції.

Так підприємець зможе визначити, які саме товари мають найбільший попит і в майбутньому робити акцент на цій товарній групі. Фахівці стверджують, що самим "ходовим" товаром є:

подарки
брелки;
сувенірні чашки;
магніти;
запальнички;
сувенірні тарілки;
фляги;
біжутерія.


Цінова категорія виробів зазвичай середня. На цей показник впливає, знову ж таки, місце розташування торгової точки. Дорогий товар покупець вважатиме за краще купити в цивілізованому бутику, ніж в рундуку на вулиці.

Психологія покупців в сувенірних крамницях така, що товар для них не має ніякої цінності, тому платити занадто великі гроші за вироби сувенірного характеру більшість населення не готова.
Не треба забувати про те, що смаки у людей дуже різні і якщо користуватися тільки своїми поняттями про красу і естетику, частину клієнтів можна втратити.


Взаємодії з конкурентами


У вдалих місцях, де скупчення туристів і приїжджих людей велике, пропозиції сувенірної продукції іноді перевищують попит. Мало хто із справжніх підприємців зрадіє тому, що в ряду з'явилася нова торгова точка з аналогічною продукцією. Щоб не "воювати" з конкурентами, а вести чесний бізнес, треба просто домовитися про цінову політику. Якщо туристові потрібний сувенір, то він його обов'язково купить.

Окрім цього, спільні закупівлі можуть бути вигідними за рахунок замовлення великих партій виробів. Спеціальні гуртові ціни і скидки будуть вигідні усім представникам сувенірного бізнесу. Подібні договори не лише не зменшують прибуток торгової точки, а і зроблять її більше прибутковою, за рахунок широти асортименту і стабільних цін.


Сезонність


Вивчаючи суть питання, як відкрити роздрібний магазин подарунків не слід забувати про те, що скачки попиту на подарунки і сувеніри впродовж року є присутніми. Туристи стають завсідниками таких крамниць в літні місяці або в дні новорічних свят. Місцеві жителі заходять за подарунками найчастіше перед великими всенародними заходами. У ці дні важливо забезпечити магазин товаром так, щоб не довелося закриватися унаслідок відсутності предметів торгівлі.


Перспективи розвитку


Для успішного ведення бізнесу важливо знати не лише як відкрити маленький магазин, а і розвивати його, прагнути до збільшення прибутку. Для цього необхідно:


доповнювати і удосконалювати існуючий асортимент;
вибирати оригінальні товари, яких немає або мало представлені у конкурентів;
створювати нові торгові точки, об'єднуючи їх в мережу впізнанних магазинів;
постійно шукати нових постачальників з вигіднішими пропозиціями і новим асортиментом.


У сувенірному бізнесі головне - це креативність і нестандартний підхід до ведення бізнесу. Не дивлячись на те, що продукція не є предметами першої необхідності, є можливість заробляти на ній непогані гроші.
Інші статті по темі :

КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!