БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Як створити і розкрутити форум?


Практика показує, що навіть досвідчений веб-майстер, що ніколи не мав подів з форумами, допускає ряд помилок при розкручуванні свого першого форуму. Це нормально, бо розкрутити форум набагато складніше, ніж звичайний сайт. У цій статті мені б хотілося поділитися особистим досвідом і застерегти новачків від декількох поширених помилок.

форум

Форум, грубо кажучи, є частиною сайту, що живе окремим життям. Форум відрізняється від сайту тим, що на сайт люди приходять випадково і незабаром покидають його, прочитавши потрібну ним інформацію, а на форум люди приходять з конкретною метою і відвідують його надалі, щоб стежити за обговореннями, в яких вони брали участь.

Як не дивно, це дуже корисна частина, бо з форуму ви отримаєте постійну аудиторію, багато унікального контенту, який напишуть за вас учасники обговорень, низькочастотний трафік з пошукових систем, зовнішні посилання на інших веб-сайтах, додатковий функціонал і так далі. Переваг багато, але користуватися ними потрібно з розумом. Форум розвиватиметься самостійно, але тільки, якщо ви досить потурбуєтеся про це на початку його існування.


Основні моменти при створенні форуму


Ви можете написати скрипт форуму самостійно, а можете скористатися готовими, такими як: Invision Power Board, phpBB, vBulletin, Simple Machines Forum і тому подібне. Більшість людей звертаються до перевіреним часом, багатофункціональним скриптам. Вам, швидше за все, порекомендують скористатися платним скриптом, але робити це варто тільки у тому випадку, якщо ви можете дозволити собі придбати ліцензійну копію. Це важливо, бо надалі може позначитися на безпеці форуму.

З безкоштовних особливо хотілося б відмітити Simple Machines Forum, який по функціональності мало чим відрізняється від платного Invision Power Board. Крім того, до SMF ви знайдете величезну кількість безкоштовних плагінів, розширень і тем оформлення.

Тепер перейдемо до розділів форуму. Визначитися з ними необхідно відразу ж, але є невелика каверза. Зазвичай усі намагаються створити якомога більше розділів, але не варто забувати про "феномен першого поста". Факт, що відвідувач не залишатиме повідомлення в невинно чистому форумі, де в кожному розділі по одній темі від адміна. Це найпоширеніша помилка, яку краще передбачити на самому початку.

Створивши форум, додайте туди декілька основних розділів, а далі форум еволюціонуватиме, і кількість розділів можна буде розширити. Допустимо, ви створили форум про риболовлю, тоді ви можете створити розділи:


- Основний розділ про риболовлю,
- Коментарі до статей (в принципі, цього розділу може і не бути, але цей прийом ми опишемо нижче),
- Розділ для вільного спілкування,
- Розділ про сайт і форум.


У міру наповнення форуму, з'явиться все більше тем певного напряму. Тоді їх можна буде винести в окремий розділ, причому цей розділ вже нікого не відлякає відсутністю тією. Врахуйте, що розділи - це лише інструмент для впорядковування тим. Ви також можете створювати підрозділи, що теж дуже зручно.

Наповнення форуму на самому початку

Це, мабуть, найцікавіше питання. Є декілька способів наповнити форум першими постами : "метод адміна", "метод фантомів", "метод крадійства" і "метод закупівлі".

"Метод адміна" полягає в тому, що дискусії на форумі заводить сам адміністратор, він же і відповідає усім охочим. Це найпоширеніший, простій і давно неефективний метод.

Другий метод полягає в створенні адміністратором безлічі акаунтів від неіснуючих людей і штучному спілкуванні між ними.

"Метод крадійства" полягає в копіюванні інформації з інших сайтів або форумів. Цей метод є самим нечесним і може негативно позначитися на репутації вашого форуму, яка має бути вам особливо дорога.

Останній метод є найприйнятнішим при невеликих капіталовкладеннях. Ви можете купити унікальні пости від живих людей на спеціалізованих біржах контенту. Це обійдеться вам відносно недорого, а ефект буде помітний дуже скоро.


Залучення людей з сайту


Якщо форум є частиною сайту, то це ще не означає, що у вас на форумі відразу з'явиться аудиторія. Завдання - як розкрутити форум, в цьому випадку, не менш актуальна. Чому?

По-перше, ви повинні потурбуватися про юзабіліті. Додати посилання в меню недостатньо. Ви повинні потурбуватися про те, щоб посилання на форум фігурували скрізь. Приміром, ви можете розмістити на головній сторінці сайту віджет з останніми повідомленнями на форумі. Побачивши цікавий заголовок теми, відвідувач обов'язково зайде на форум.

Крім того, відомий цікавий прийом, коли система коментування об'єднана з форумом. Приміром, у кінці кожної статті можна додати посилання "обговорити на форумі", але, швидше за все, на неї ніхто не подивиться, а вже реєструватися тим більше ніхто не стане.

Тоді цю систему варто автоматизувати, але тільки, якщо ви зможете інтегрувати сайт з форумом. Можна, приміром, зробити форму для коментарів, потім заповнення якої і натисненні на кнопку "відправити" спрацює перенаправлення на реєстрацію на форумі, від якої гостю вже нікуди не подітися. Йому доведеться зареєструватися, підтвердити реєстрацію, і тільки тоді повідомлення потрапить на форум.


Утримання людей


Притягнути аудиторію - це ще не усе, бо людей треба ще і утримати. Зробити так, щоб кожен відвідувач повертався на форум знову і знову. Способів є дуже багато.

По-перше, ви можете спілкуватися з користувачами особисто, якщо вони залишили свої контактні дані. Не соромтеся знайомитися і спілкуватися. Форум - це соціальний сервіс, який будується виключно на спілкуванні.

Крім того, ви можете заохочувати активність на форумі, присуджуючи користувачам різні статуси, що змінюються, залежно від кількості публікацій, а також досягнення, які відображатимуться в профілі за виявлену активність.

Ви також можете проводити всілякі конкурси і заходи. Можна організувати реферальну систему і нагороджувати користувачів, які притягнули на форум найбільшу кількість людей. Насправді, цей список набагато довший - так що, усе в ваших руках.


Паро слів про оптимізацію


Починати оптимізувати форум необхідно ще на етапі проектування. Тут вам доведеться зіткнутися з вибором домена для форуму. Звичайно ж, йдеться про форум, що є частиною основного сайту. Бажано винести форум на окремий піддомен, тоді він виглядатиме таким чином: forum.yoursite.ru. Цей варіант прийнятніший, ніж створення окремого розділу, тобто yoursite.ru/forum. Тоді пошукові роботи частіше відвідуватимуть форум, чим основний сайт, оскільки форум оновлюється набагато частіше.

Крім того, форум може бути використаний для розкручування основного сайту, тому ви можете додати посилання на нього в меню. Можете також додати віджет з останніми публікаціями на сайті. Не варто забувати і про оптимізацію заголовків сторінок. Вони повинні містити важливі ключові слова і будуть враховані пошуковими системами. Оптимізація тексту мало чим відрізняється від такої на сайті, але потурбуйтеся про підтримку тематичної цілісності сторінок.

Деякі сторінки слід було б виключити з індексу, якщо вони не містять важливої інформації для пошукових систем, наприклад: пошук по форуму, календар, список користувачів, особисті повідомлення, створення нових повідомлень і відповідей, допомога, статистика. Особливо важливо виключити з індексу сторінку із списком зареєстрованих користувачів, бо вона, швидше за все, містить багато витікаючих посилань на сайти учасників форуму, що може понизити вагу сторінки усередині сайту. Усі ці обмеження заносяться у файл robots.txt.


Шліфовка і підсумки


Отже, вам вдалося створити і розкрутити форум. Ресурс розвивається, люди притягають друзів і так далі. Але що далі? По-перше, спілкування варто зробити максимально зручним, поліпшивши форум різними плагінами. Головне при цьому - не ускладнити сприйняття інтерфейсу.
Інші статті по темі :

КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!