БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Як стати квартирним рантьє?


Почати цю статтю хочеться з розбору термінів. У класичному розумінні, рантьє - це ті люди, які живуть на відсотки від колись придбаних паперів або ж капіталу, що здається в позику. У нашій країні під терміном "рантьє" найчастіше розуміють підприємців, які заробляють здачею житлової і комерційної нерухомості в оренду. Останнім часом найбільш широке поширення отримали, так звані, квартирні рантьє. Тобто, громадяни, що здають наявні у власності квартири в оренду. Найчастіше, подібне спостерігається в сім'ях, де є більше за одну квартиру. У одній людина живе сама, усі інші - здає в оренду.

Виходить, практично ідеальна модель бізнесу. Можна нічого не робити, і при цьому отримувати гарантований щомісячний дохід. Досить пристойний дохід, залежний від категорії житла, його місце розташування і від кількості квартир, що здаються. Звичайно ж, і тут є певні складнощі. Треба стежити за станом квартир, що здаються в оренду, вчасно робити ремонт, правильно укладати договори з орендарями, постійно шукати клієнтів (хоча сьогодні клієнти самі шукають хороші квартири) і так далі. Треба сказати, бізнес досить нервовий і вимагаючий певного досвіду ведення переговорів і укладення угод. Особливо, коли йдеться про дороге житло, оренда якого обійдеться клієнтові в суму більше 5 000 грн. в місяць.


Укладення договору - перший крок до успіху


Успіх бізнесу квартирного рантьє багато в чому залежить від правильності оформлення усіх важливих моментів. Найголовніше - це знайти хороших, відповідальних орендарів і укласти договір оренди. Як признаються багато рантьє, найбажанішими клієнтами є сімейні пари з міською пропискою. Бажано без дітей (хоча згода на наявність дитини істотно підвищує ваші шанси здати квартиру за вищою ціною). Крім того, з великим полюванням здають квартири приїжджим з далеких країн. Як правило, це виховані люди, які уміють цінувати чуже майно. Тому, до укладення договору оренди не соромтеся перевірити паспорти потенційних клієнтів. Це допоможе вберегти себе від неприємних ситуацій.

Окремо варто сказати про укладення договору. Краще всього (особливо, якщо у вас немає досвіду) звернутися до кваліфікованого юриста, який складе правильний договір оренди квартири. Цей папір в майбутньому допоможе серйозно заощадити вам гроші і нерви. Адже мешканці бувають різні. Договір потрібний, щоб після їх від'їзду, вам не довелося зі своєї кишені оплачувати вражаючі рахунки за комунальні платежі. Крім того, в договорі треба чітко вказати терміни, вартість і умови оренди. Якщо квартира здається на тривалий термін (від року і більше), то однією з умов договору повинен стати пункт про можливе збільшення вартості оренди (наприклад, у разі інфляції).

Крім того, в деяких випадках орендодавець стягує з клієнта додатковий платіж, рівний щомісячній платі. Ця сума є додатковою гарантією від псування майна. Він повертається квартирантові в повному об'ємі (коли з боку орендаря немає ніяких порушень) після закінчення терміну оренди. У договорі також обов'язково вказуються усі особи, які проживатимуть у вашій квартирі. Пам'ятайте - правильно складений договір є однією з головних складових успіху у бізнесі квартирного рантьє.


Де узяти житло для здачі в оренду?


Як правило, квартирними рантьє стають власники "зайвого" житла, яке порожнє і не приносить нічого, окрім витрат по комунальних платежах. Таке житло може утворитися, наприклад, після того, що одружується двоє громадян, у кожного з яких є власна квартира. У одній з них вони можуть жити самі, а другу здавати в оренду і отримувати гарантований щомісячний дохід.

Ще один варіант розвитку подій - отримання спадку від якого-небудь багатого дядечка, про існування якого майбутній квартирний рантьє навіть не здогадувався (і таке досить часто буває). За такою схемою багато "звичайних" громадян в мить стають власниками елітної нерухомості у фешенебельному районі міста. Ось тільки правильно розпорядитися майном можуть далеко не усі. Багато хто, отримавши в руки стабільне джерело грошей, починає гуляти на повну котушку. І такі тусовки часто закінчуються дуже сумно - аж до втрати дорогої власності із-за боргів, що скупчилися.

Є і ще одна категорія квартирних рантьє. Це ті люди, які цілеспрямовано купляють житло з метою отримання прибутку із здачі його в оренду. Деякі з них не лише бажають отримати дохід від оренди, але і таким чином зберігають свій капітал (адже нерухомість - одна з найстабільніших валют в нашій країні). Поза сумнівом, це правильний підхід до справи. Ось тільки залишається відкритим ще одне важливе питання.


Яке житло користується найбільшим успіхом серед квартирних рантьє?


Якщо ви отримали квартиру в подарунок або в спадок, то цей пункт можна сміливо пропустити. Здача квартири в оренду буде у будь-якому випадку вигідною і перспективною. Адже ви є повноцінним власником.

А ось, якщо ви на власні гроші (або навіть в кредит) придбаєте квартиру з метою отримання доходу від здачі її в оренду, то до справи треба підійти дуже серйозно. Адже від місце розташування і типу житла залежить успіх усього бізнесу. Як стверджують досвідчені рантьє (у облік береться столична нерухомість), найневдалішим варіантом є недорогі квартири, що знаходяться в не престижних районах, вартість оренди яких не перевищує 1 000 грн, а вартість квартири доходить до 25 000 доларів. Зовсім інша справа - елітне житло в престижному районі, 5 000 грн.

Окреме слово треба сказати про ремонт. Якщо отримується нова квартира, то краще всього брати житло без ремонту. По-перше, таким чином можна непогано заощадити. По-друге, можна зробити оформлення на свій смак і гаманець. І останній, але дуже важливий момент. Ставши квартирним рантьє, вам доведеться щомісячно сплачувати прибутковий податок у розмірі 13% від суми квартплати.

Цей бізнес хороший з усіх боків. Є можливість отримувати порівняно легкі гроші, а вільний час присвятити творчій діяльності або, наприклад, подорожам. Але одно велике "але". Спершу треба купити або отримати в спадок хоч би одну квартиру в хорошому районі. Бажаємо успішного бізнесу.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!