БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Виробництво по обробці шкур


Прикрашати своє житло натуральними матеріалами - частково данина моді, частково підсвідоме прагнення людини бути ближче до природи. Натуральна шкура тварини у каміна завжди робить будинок затишнішим і теплішим, особливо холодними зимовими вечорами. Для задоволення потреб любителів такої екзотики ми пропонуємо бізнес ідеї - виробництво вдома оброблених шкур тварин, як елементу декорування житла.

Позиціонування цього виду бізнесу, як домашнього, розумно тільки на першому етапі відкриття своєї справи. Не усі підприємці, що мають знання і навіть досвід, мають можливість вкласти гроші в оренду виробничих площ і наймання робочої сили. Отже, якщо вас не бентежить специфічний запах такого міні-виробництва, то можна приступати.

Фахівці радять починати працювати з кроликовим хутром. Він найбільш технологічний і доступний за ціною. Собівартість шкур кролика дозволяє сміливо тренуватися у виробленні і не нести великих матеріальних втрат при здійсненні помилок. Окрім цього, хутро кролика на ринку завжди затребуване. Для декорування приміщення найбільш підходять шкури кіз і овець. Отримавши досить навичок, підприємець може сміливо приступати до роботи з ними. За підрахунками бізнесменів, що мають подібні підприємства, оидн виріб може принести від 20 до 50 доларів доходу, залежно від якості виробу.


Технологія


Обробка шкур завжди складається з трьох основних процесів: підготовчого, вироблення і обробки. Розглянемо кожного з них детальніше.


Підготовчий етап


Первинна стадія обробки шкіри і хутра, у свою чергу, складається з відмотування, мездровки, миття і знежирення сировини. Відмотування є вимочуванням шкіри і хутра в спеціальному розчині під пресом. Склад для обробки готують з солі, води і антисептика. На 1 літр води додають 30-40 грам кухонної солі, а в якості антисептика застосовують фенол або хлористий цинк. Таким чином, в шкурі пригнічується розвиток мікроорганізмів, що викликають гниття, і зміцнюється волос в шкірі. Відмотування може тривати декілька годин і навіть декілька діб. Залежить час дії від товщини шкіри і терміну зберігання заготівлі до вироблення. Протягом всього часу вироби перемішують для кращого проникнення розчину. Для посилення ефекту фахівці радять міняти розчин кожні 12 годин. Якщо шкіра стала м'якою, легко піддається розтяганню, волос міцно тримається, то можна переходити до наступного етапу обробки.

Після віджимання і висихання шкур проводять мездровку. Вона полягає в очищенні заготівлі від залишків підшкірного жиру і мязів. Для цього уся поверхня мездри зачищається ножем, у напрямі росту ворсу.

Знежирення шкіри і хутра проводять замочуванням їх в розчині кальцинованої соди, який слід міняти кілька разів. Сигналом до заміни суміші стає її жовтуватий колір. Як тільки мездра починає "скрипіти" під пальцями і получає білий відтінок, обробку припиняють. Важливо не перетримати виріб в розчині, інакше міцність її і еластичність можуть бути загублена.


Вироблення


Етап вироблення в домашніх умовах можна здійснювати двома способами: квасуванням і пікелюванням. В умовах промислового виробництва застосовують завжди тільки останній метод. Полягає він в обробці шкури розчинами звичайної солі, з органічними або неорганічними кислотами. Можна застосовувати соляну або сірчану кислоту, але якість виробу при цьому може погіршитись. Втрачається міцність виробу, зникає природний блиск хутра. Більше щадний варіант пікелірування - це обробка розчином на основі органічних кислот, наприклад, оцтовою. Вироби, оброблені нею, прослужать довше і не втратять свою еластичність.

Для квасування використовують закваску, що заграла, на основі хліба, висівок, ячмінного, житнього або пшеничного борошна. Цей метод більше підходить для домашнього застосування, оскільки виключає використання активних кислот і сприятливіше впливає на шкуру. По суті своїй квашення - це обробка кислим тестом. Розрізняють окуночну і намазну технології. У першому випадку заготівлі занурюються в тісто рідкої консистенції, додають дріжджі і закривають щільно кришкою. Вироби повинні вільно плавати в розчині. Недолік цієї технології - складність очищення виробу від тіста.

Для намазаного квашення, замішують також дріжджове тісто і залишають для бродіння. Потім намазують ним внутрішню частину шкіри. Шар має бути рівномірним і складати 0,5-1 см Складають шкіру так, щоб внутрішні частини стикалися і залишають кваситись. Один раз в добу тісто міняють на нове.

Після усіх обробок готовність виробу перевіряють декількома способами :
Дістають край заготівлі і пробують відокремити нігтем тонкий шар з боку ворсу. Якщо відшарування відбувається легко - шкура готова.
Кут шкури складають вчетверо і сильно стискують пальцями. Якщо після натиснення залишаються білі смуги, то виріб вважають готовим.


Обробка


Суть завершуючого етапу полягає в очищенні виробу від залишків розчинів, тесту, розгладженні ворсу, що склеївся, і інших процедур, дозволяють привести шкуру в товарний вид. Для обробки використовують різні пристосування: системи розтяжок, столи, скоби, рогатки, або просто розтягують руками. Шерсть ретельно розчісують, щоб вона була пишна і блискуча.


Перспективи


Багато хто заперечить, що бізнес ідеї з нуля - виробництво вироблених шкур тварин - тема не нова. Частково вони будуть праві і ось чому.

Останнім часом не так легко знайти фахівця, який недорого і якісно зможе виробити шкуру убитої тварини. Конкуренції на ринку практично немає. Прикладом тому можуть служити безкоштовні дошки оголошень, в яких ви практично не знайдете оголошення про подібні послуги. Рекламуючи свою домашню майстерню, обов'язково слід налагодити співпрацю з лісництвами і мисливськими угіддями. Там можна отримати роботу на замовлення з шкурою убитого звіра, продати готові трофеї, дістати надійний ринок сировини для своїх робіт.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!