БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Виробництво "корисного" хліба


У італійському курортному містечку Чиленто є унікальна пекарня, в якій випікають незвичайний хліб. Це сімейний бізнес, який успішно працює упродовж багатьох десятиліть і передає свої традиції з покоління в покоління. У нашій країні це може бути новий бізнес - ідеї виробництво італійського цільно - зернового "корисного" хліба.


Чому "корисний"?


Відразу варто відмітити, що у місцевих жителів невеликого містечка на березі моря цей продукт не користується великою популярністю. Причин цьому може бути декілька: незнайомство з питаннями здорового способу життя місцевого населення і абсолютною відсутністю маркетингової політики власників пекарні. Проте приїжджі туристи, які не розбалувані корисними продуктами у великих містах, знайшли місце, де можна купити рідкісний, унікальний і смачний продукт. В дні високого сезону попит на продукцію пекарні просто величезний.

"Корисність" хліба починається з печі, в якій він випікається. Духова шафа розігрівається дровами. Фахівці - пекарі стверджують, що деревина, що саме горить, здатна створити вологість, сприяючу кращій роботі натуральних дріжджів.


Рецептура


Тісто замішують на заквасці, яка залишається з попереднього дня. У пекарні не використовуються сучасні добавки, які зазвичай надають виробам особливу пишноту. Зазвичай їх використовують виробники, які економлять на якості муки. "Філософія" італійського "корисного" хліба полягає в тому, що використовуються тільки якісні інгредієнти.

До невеликого шматка вчорашнього тіста додають закваску, з розрахунку 200 грам на 10 кг борошна. Її розбавляють п'ятьма літрами крижаної води. Особливістю технології є те, що така температура характерна для літнього періоду. У зимову пору року використовують воду кімнатної температури. Для замісу до цих продуктів додають 5 кг цільно зернового борошна і 5 кг висівок. Таке борошно виготовляється методом помелу цілісних зерен пшениці. Виробництво її не можна назвати дешевим, тому і кінцева ціна на хліб відповідає.

Ще одна особливість борошна з цілісних зерен - здатність швидко окислюватися. Саме тому великих запасів її не роблять, а купують свіжу, в міру необхідності. Висівки використовують тільки ті, які отримані в результаті помолу твердих сортів пшениці. Саме за рахунок їх готовий хліб забарвлюється в приємний темно-коричневий колір. Важливий факт, якщо використовувати висівки з рафінованим білим борошном, то "корисний" продукт не вийде.

Перемішують тісто в машині тістомісилки. Готовий інгредієнт розділяють на порційні шматки, вагою 600 грам кожен. З них формують довгі батони. На виході готовий виріб важитиме 500 грам.
Після формування батони викладають на піддон, постелений тканиною, і залишають для до вистоювання. Підходить тісто впродовж чотирьох годин. Візуально вироби в об'ємі практично не збільшуються. Пекарі пояснюють це тим, що в суміші є присутньою рівна кількість висівок і борошна. Менша кількість висівок дозволила б тісту піднятися краще.

Перед випічкою батони перекладають на дерев'яну лопатку, а потім укладають в піч. Випікають хліб при температурі 180 градусів, впродовж 80 хвилин.


Обладнання


На українському ринку досить багато пропозицій печей для випікання хліба на дровах. Їх з успіхом використовують в тих районах, де бувають перебої з електроенергією. Досвід випікання хлібобулочних виробів у військових гарнізонах, геологорозвідувальних партіях, віддалених селищах - вже є. Проте, як ідеї для бізнесу - виробництво "корисного" хліба на очах у споживача, мало кому спадав на думку. Використовувати пекти можна з метою залучення клієнтів, розширення послуг для туристів, відпочиваючих в зонах відпочинку. Випічка і продаж продукту, практично у присутності покупця, могла б притягнути немало охочих придбати свіжий "корисний" хліб.

Хлібопекарська піч зазвичай складається з камери для відстою і самого пекарного відділення. Вона складається з декількох частин, які можна легко транспортувати і монтувати у будь-якому приміщенні. Температурний режим в духовій шафі вимірюється біметалічним термометром. Постачальники завжди пропонують додаткове устаткування печі необхідною кількістю дек, димохідних труб і навіть дровокольною установкою. Окрім дров, пічка може підігріватися вугіллям.


Особливості хлібобулочного виробу з висівками


Постійні покупці, які купують хліб в крамниці, стверджують, що смакові якості його чудові. Багато хто їсть його замість солодкої випічки. У рецептурі хліба немає солі - це одна з особливостей "корисних" продуктів харчування. Хліб, на відміну від звичних для нас виробів, сприяє поліпшенню травлення.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!