БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Вкладення інвестицій в квітковий бізнес


Будь-який бізнес має на увазі перед отриманням прибутку вкладення інвестицій. Чим швидше сума прибутку перевищить вкладені кошти, тим краще. Компанія може використовувати подальший прибуток на свій розвиток.


Про квітковий бізнес


Цей вид діяльності, як і будь-який інший, має свої особливості. Про деяких з них можна дізнатися з літератури, інтернета або від знайомих. Але найкорисніший досвід це той, який придбаний самостійно.

квітковий бізнес

Цей бізнес не можна назвати таким, який вимагає венчурні інвестиції. Він досить розвинений і деякі підприємці, які ним займаються, вже багато років працюють на цьому ринку і успішно розвиваються. Та все ж деякі "підводні камені" в цьому бізнесі існують. Необхідно знати про них, щоб прийняти рішення про вкладення вільних засобів в торгові точки з продажу квітів.
Оскільки йдеться про квіти, які зрізають, то цей товар можна віднести до швидкопсувних. Оправляти витрати і ризики допомагає висока націнка на товар, яка залежно від сезону може досягати 200%. Звичайна середньостатистична ж націнка складає від 40 до 100%.


Спрямованість і асортимент


Залежно від суми інвестиції у бізнес, яка є у розпорядженні підприємця, можна вибрати вид торгової точки. По специфіці і асортименту торгові точки класифікують на:


Магазини;
Павільйони;
Салони.


Павільйони характерні невеликим асортиментом свіжозрізаних квітів, які тут же при покупцеві збирають у букети і упаковують. На торговій точці в наявності завжди мають бути: декоративна зелень, пакувальний матеріал і стрічка в асортименті.

Асортимент магазинів доповнений горшочними квітами, грунтом, горщиками і іншими аксесуарами.
У салонах виготовляють ексклюзивні авторські букети. Там можна замовити святкове флористичне оформлення урочистостей, і навіть послуги ландшафтного дизайну. Вкладені інвестиції повинні забезпечити салону гідне місце знаходження, ремонт і облаштування.


Активність продажів


Цінову політику і асортимент кожна торгова точка вибирає по соціально-демографічному оточенню і платоспроможності покупців. У спальних районах зазвичай мають попит доступніші за ціною квіти. У центрі міста, який насичений дорогими ресторанами і барами, можна пропонувати дорожчий і ексклюзивний товар.

При плануванні рівня продажів треба враховувати, що попит на квіткову продукцію прив'язаний до календаря. Популярні свята 8 березня, 14 лютого і 9 травня забезпечують в ці місяця підвищений попит. Окрім цього, слід враховувати знаменні дати свого міста, професійні свята і бути готовими забезпечити попит в ці періоди.

Квіти - це товар далеко не першої необхідності. Швидше він знаходиться на передостанньому місці. Почесне останнє місце займають прикраси і аксесуари. За часів кризи треба особливо ретельно підбирати асортимент. Його ціна не повинна відлякувати покупців і одночасно приносити прибуток власникові.


Планування закупівель


У звичайні дні тижня закупівлю товару необхідно планувати так, щоб максимальний асортимент був представлений на торговій точці, починаючи з четверга. Ближче до вихідних попит на товар підвищується. Це пояснюється тим, що весілля, ювілеї і інші урочисті вечори люди планують ближче до вихідних днів. За статистикою, найбільший об'єм продажів доводиться на суботу.
Якщо вести постійний щоденний облік продажів, то з роками сформується певна картина, яка допомагатиме планувати закупівлі заздалегідь і в достатніх об'ємах.


Місце розташування


Плануючи вкладення інвестиції в подібний магазин, необхідно потурбуватися про те, щоб його місце розташування було в найлюдніших місцях.

Це можуть бути зупинки громадського транспорту або місця поблизу торгових центрів, що мають парковку. Таке розташування буде зручне не лише для покупців, а і для хазяїна бізнесу. Доставляти квіти, особливо в зимовий час, бажано до самих дверей приміщення.


Облаштування приміщення


Площа невеликого павільйону для торгівлі квітами, що зрізають, має бути не менше 15 кв.м. Окрім самої торгової площі необхідно мати підсобне приміщення для зберігання. У нім встановлюють холодильну камеру. Сам майданчик для торгівлі вимагає мінімального обладнання: стелажів. Висота їх має бути різною, щоб вигідно розмістити квіти різної величини. Виходити можна з того, що середня довжина троянди 70-150 см Стелажі мають бути виконані з алюмінію, і мати ряд отворів, на які кріпляться полиці. При необхідності висоту полиць можна регулювати. Колір стелажів переважно білий. Це пов'язано з тим, що приміщення для магазинів частіше невеликі і вимагають візуального розширення простору.


Освітлення - лампи денного світла з білим відтінком.


Обов'язково необхідно встановити в магазині спліт-систему. Вона допоможе підтримувати той температурний режим, який потрібний квітам для довготривалого зберігання.
Зовнішнє оформлення торгової точки не має бути скупим на яскраву рекламу. Вивіска повинна світитися цілодобово. Яскраві світлодіодні ряди миготливих ламп і рекламні плакати, що містять відповідну тематику, обов'язково притянути покупців. Не варто забувати, що при облаштуванні екстер'єру магазину необхідно дотримуватися вимог архітектурного нагляду.
Окрім вище переліченого з предметів, які повинні знаходиться усередині магазину :


вазони;
стіл для упаковки;
секатор;
степлер.
Реклама


Щоб повідомити потенційних покупців про свою торгову точку, вкладення інвестицій практично не потрібно. Краще замовити барвисті листівки і розкласти їх в поштові скриньки довколишніх будинків. Додатково розмістити рекламні листівки треба у весільних салонах, студіях по пристрою свят, ресторанах і так далі.

У пішохідній зоні біля торгової точки треба встановити рекламний штендер. Він зручний тим, що інформацію на нім можна змінювати залежно від святкової дати, що наближається, або акцій, що проводяться.


Персонал


Продавців в магазин підбирають, враховуючи графік роботи магазину. Найчастіше він цілодобовий, тому роботу організовують в дві або три зміни. Окрім цього, продавець повинен мати мінімальні знання і навички по оформленню букетів і догляду за кольорами.
Стежити за товаром треба особливо ретельно, щоб через недогляд квіти не пов'янули завчасно.

Деяким. Особливо вередливим квітам, потрібно окрему увагу і підхід. При стажуванні продавцеві необхідно розповісти про усі тонкощі, а краще - написати міні інструкцію з переліком пунктів, про що важливо не забувати.

Оскільки більшість покупців - це чоловіки, при виборі продавця віддається перевага жінкам. Жінка повинна мати красиву зовнішність і обов'язково посміхатися.
Оплата праці в квіткових магазинах найчастіше погодинна. Систему преміювання можна ввести, спираючись на об'єми продажів. Якщо певний рівень буде перевищений, продавець отримує відсоток у вигляді премії. Таким чином, працівник стимулюватиме на підвищення об'єму проданих товарів.

У салонах, які спеціалізуються на продажі елітних букетів, рівень обслуговуючого персоналу має бути вище. Це диктують вимоги, що пред'являються до продукції подібних салонів.
Наявність водія або бухгалтера кожен підприємець визначає для себе індивідуально. Якщо бізнес невеликий і інвестиції у бізнес ще тільки окупаються, то цю роботу може виконувати сам власник або члени його сім'ї.


Закупівлі


Момент закупівель в квітковому бізнесі має свою особливість. Частенько імпортні квіти, які перетинають декілька країн і доставляються не один день, дешевші, ніж місцевий товар. Крім того, імпортна продукція навіть у виді, що зрізана, витриваліша. Це пояснюється тим, що приватні господарства на заході мають більший досвід у вирощуванні рослин на продаж. У нашій країні декілька останніх десятиліть цьому питанню уваги практично не приділялося. Дослідження і експерименти по виведенню нових сортів вимагають венчурних інвестицій, ризик по яких дуже великий.


Фінансові результати діяльності


Про високу націнку на квіткову продукцію в магазинах вже говорилося. Пояснюється вона не стільки попитом на продукцію, скільки відсотком порченого і ламаного товару. Надто багато додаткових чинників, які впливають на рентабельність продажу, тому вирахувати її навіть приблизно не вийде.

Одно можна стверджувати твердо: квітковий бізнес існує, значить, інвестиції в цей бізнес приносять прибуток. Головне - діяти мудро, тоді успіх навіть невеликому магазинчику, що дарує людям радість, забезпечений!
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!