БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Взяти кредит на розвиток малого бізнесу


Кредит на розвиток малого бізнесу в нашій країні стає усе більш актуальним і затребуваним.
Високі тенденції розвитку кредитування суб'єктів МСБ визначають подальший розвиток послуг банків, для цих учасників системи господарювання. Основні з них характеризують перспективи розвитку цього ринку.

Високий інтерес до кредитних продуктів з боку підприємців і малих підприємств. "Попит народжує пропозицію" - цей закон, одного з основоположників сучасної економічної теорії Адама Сміта, справедливий і для банківських послуг. Фінансові установи мають усі необхідні інструменти і ресурси для задоволення цієї потреби. Зараз тільки 30-40% охочих користуються такими позиками. Не доцільно упускати можливість отримання додаткового прибутку, не кредитуючи таких клієнтів, підтверджують це і зростаючі об'єми кредитування;

Ріст кількості банків що надають засоби МСБ. З ростом кількості, відповідно, росте і конкуренція. Це може привести до деякого зниження процентних ставок і їх стабілізації. А доки, в конкурентній боротьбі, банки пропонують поліпшення якості обслуговування, спрощення процедури оформлення, прискорення процесу схвалення і ін. Для цього відкриваються нові відділення, філії, впроваджуються системи дистанційного обслуговування, у тому числі і оформлення продуктів через інтернет - онлайн і через Кол-центри. Більше того, на ринок виходять банки, діяльність яких орієнтована на надання позик суб'єктам МСБ. Як приклад, можна розглядати Приват Банк. Його кредитний портфель вже складає більше 50 мільйонів доларів, в якому 80% активів - це кредити бізнесу;

Пониження процентних ставок і збільшення термінів кредитування. Це є наслідком збільшення попиту і пропозиції. Поки, 50% долі фінансування сектора МСБ з усієї долі двадцятки найбільших банків, доводиться на Укргазбанк, Ощадбанк, Приват банк, ВТБ24, що дозволяє утримувати ставку на досить високому рівні. Слабка конкуренція сформувала свого роду олігополію, але з ростом їх кількості, ця ситуація повинна стабілізуватися. Очевидно, що потрібне і державне втручання, можливо шляхом розукрупнення або приватизації державних банків;
Впровадження єдиних вимог до документації, що надається. Процес надання позик буде стандартний, для усіх банківських установ;

Розширення лінійки продуктів кредитування для суб'єктів підприємницької діяльності і малих підприємств. Збільшиться кількість банків, які готові фінансувати не лише діючих клієнтів, але і надавати кредит на відкриття малого бізнесу.

Такі перспективи. Ці зміни стануться не відразу, а поступово. Вже зараз спостерігається стабільний, але не досить активний приріст таких позик. Банки все ще продовжують побоюватися цього сегменту клієнтів, цьому багато в чому сприяє економічна ситуація в країні і недосконалість законодавчої бази. Але це станеться неминуче, оскільки динамічний розвиток МСБ є найважливішим чинником оздоровлення будь-якої господарської системи і економіки країни в цілому. Багато в чому поштовх до цих змін дасть державний сектор, який вже зараз розробляє різні програми, по підтримці сектора малих і середніх підприємств і підприємців.


Декілька актуальних способів отримати кредит


Зараз, все більше банків готові надати кредит на розвиток малого бізнесу під ліквідну запоруку. Запорукою може бути рухоме, нерухоме майно, в деяких випадках майнові права.

Паралельно із запорукою, потрібно і поручительство фізичних осіб власників бізнесу або третіх юридичних осіб. Це є стримуючим чинником для підприємців, оскільки не кожен має майно, яке можна надати в заставу, або не готовий це зробити. По таких позиках процентні ставки трохи нижчі, тай ризик неповернення засобів знижується.

Засоби без забезпечення, також надаються рядом банків. В цьому випадку, від позичальника потрібно ведення бізнесу, як мінімум 6 місяців, до моменту подачі заявки. Ставки по таких позиках трохи вищі, а терміни коротші. Виключенням можуть бути офердрафи на розрахункових рахунках, що дозволяють швидше обертати засоби, за рахунок вливання додаткових грошей. Для інших беззаставних кредитів характерні суми до 900 000 грн., рідше до 1 500 000, і терміни до 36 місяців, рідше до 60. Підприємці і власники малих підприємств не обмежені в можливості отримання коштів, як фізичних осіб. Основна маса банків кредитує індивідуальних клієнтів, у тому числі і без довідок про прибутки, досить мати постійне місце роботи. Це найшвидший спосіб отримання додаткових коштів, але і найдорожчий, іноді - ставки доходять до 45 і навіть 60% річних. Недоліком є і те, що суми, як правило, не великі, а терміни занадто малі. Цільове використання таких позик не відстежується, тому кошти можна вкладати у будь-які програми, і витрачати їх на будь-які цілі. Для охочих почати свою справу з нуля - це теж може стати вирішення проблеми, з фінансовими вкладеннями.

Другий спосіб отримати кошти на організацію справи - це скористатися програмою Ощадбанку Бізнес-старт або послугами Приват банка. Це доки єдині банки, надаючі стартап кредити. Переваги цих програм в їх доступній вартості і прийнятному терміні договору. Ощадбанк підтримує клієнтів усіх галузей.

Початкуючих, підприємців також підтримує і держава. Практикується надання безповоротних субсидій через Фонд зайнятості населення. Для цього необхідно перебувати на обліку по безробіттю і розробити програму розвитку. Недолік такого фінансування в тому, що сума, що надається, занадто мала і складає всього 10 000 грн. Цих засобів частенько недостатньо, для відкриття перспективної справи.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!