БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Таємні перельоти з хорошою скидкою


З чого починається практично будь-який відпочинок? З вибору програми заходів, часу і місця, де цей відпочинок краще всього влаштувати. Здавалося б, усе дуже просто. Треба виділити декілька вихідних, зібрати усю сім'ю разом і відправитися в подорож по якому-небудь новому напряму. Ось тільки в реальності зробити правильний і, головне, швидкий вибір не так-то просто.

Спочатку усі натхненно починають вишукувати найцікавіші напрями, потім з цього переліку вибирають ті, які до душі усім членам сім'ї, і ось тут починається найскладніше. Найскладніше зробити остаточний вибір, коли залишається всього 2-3 можливі місця для проведення майбутнього відпочинку. У кращому разі, через декілька годин запеклих суперечок, виснажене сімейство піде збирати валізи. У гіршому - усе закінчиться сваркою і відміною усіх планів на вихідні.


А якщо тур агентство само зробить вибір?


Тобто, перед потенційними відпочивальниками не буде нелегкого вибору якогось конкретного туристичного напряму. Щось подібне ми пропонували у бізнес-ідеї з таємними автобусними екскурсіями. Ідея полягала в тому, що мандрівники, що вирушають в автобусний тур, до останнього не знають, куди їх повезуть сьогодні.

І ось західний проект (який заснували наші колишні співвітчизники - А. Верницкий, І. Глуховский і А. Стригін) під назвою GetGoing запропонував своїм клієнтам таємні перельоти. А за те, що клієнти надають право вибору країни відпочинку самому агентству, компанія пропонує хороші скидки. Близько 40% складе економія на купівлі квитків в ту або іншу країну. Коли йдеться про поїздку в сусіднє місто, то економія цих сорока відсотків, можливо, і не зіграє якоїсь глобальної ролі. Але коли йдеться про переліт в іншу країну або навіть на інший континент, така скидка може заощадити пристойну грошову суму.


Як працює проект GetGoing?


Усе починається з відвідування сайту. Користувач, бажаючий відправитися в туристичну поїздку (але, ще не знає точного напряму) заповняє спеціальну форму на сайті компанії. Насамперед він вводить назву міста і аеропорту, виліт з якого для нього найбільш зручний.

Наприклад, місто Вашингтон, Аеропорт імені Даллеса. Далі потенційний мандрівник вводить приблизну дату і час вильоту і зворотного рейсу додому. Також необхідно вказати допустиму кількість пересадок. Адже не скрізь доступні прямі рейси. Приміром, у людини в розпорядженні рівно тиждень, починаючи з майбутнього понеділка. Тобто, виліт можна заплануватр на понеділок, а ось повернутися треба в суботу, в крайньому випадку, в неділю (щоб був час прийти в почуття після незабутнього відпочинку). Після того, як з аеропортом, часом відправлення і повернення розібралися, можна переходити до наступного кроку.

Наступний етап - вибір занять, які якнайповніше розкривають сенс відпочинку для того чи іншого клієнта. Комусь до душі відвідування різноманітних пам'яток, хтось любить серфінг, хтось сноуборд, а для когось справжній відпочинок - це море і піщаний пляж. Тому, на цьому етапі система пропонує потенційному клієнтові вибрати найцікавіший йому спосіб проведення вихідних.
За допомогою спеціальних алгоритмів, проект GetGoing підбирає, на підставі введених користувачем даних, найбільш відповідні варіанти країн для відпочинку. Поряд з пропозицією вказується час вильоту і повернення і повна вартість перельоту в ту або іншу країну або місто. З цього списку потенційному відпочивальникові необхідно вибрати два найцікавіших йому варіанта. Припустимо, з усього запропонованого списку найцікавішими для клієнта виявилися Швейцарія і Норвегія.

Ось ми і підійшли до найскладнішого вибору. Втім, завдяки старанням засновників проекту GetGoing, тепер цей вибір стане простим і легким. Адже система сама вирішить, куди відправити втомленого від трудових буднів клієнта. Після цього, з рахунку клієнта зніметься певна сума грошей (за вирахуванням обіцяної скидки в 40%), і він отримує квиток до Швейцарії або Норвегії (тут вже, як вирішить робот). При цьому цілком можна заощадити декілька сотень доларів на квитках і витратити їх на розваги під час відпочинку.

На даний момент проект GetGoing знаходиться у стадії бета-тестування і є повністю безкоштовним для користувачів. Але, швидше за все, після перевірки і відкладання усіх механізмів функціонування, він стане працювати за комісійні. Тобто за нелегкий вибір і економію на квитках, з клієнта братимуть певний відсоток від суми угоди.


Звідки беруться такі великі скидки на перельоти?


Низькі ціни квитків, які пропонує проект GetGoing своїм клієнтам, можна пояснити таким чином. Як правило, усі авіакомпанії розділяють своїх пасажирів на дві категорії: туристи і відрядні (чи бізнес-пасажири). При цьому тарифи на перельоти для першої і другої групи клієнтів застосовуються різні. Квитки для пасажирів, що летять у відрядження, завжди значно дорожчі. Усе тому, що такі ділові пасажири, найчастіше, беруть квитки напередодні вильоту і вирушають по чітко заданому напряму. У результаті, одні рейси виявляються переповненими, а інші літаки летять з порожніми місцями (що дуже не вигідно).

Як визначити, ким є пасажир - туристом або відрядним? Точно відповісти на питання неможливо. Але виявити відпочивальників (туристів) все ж можна. Вони зазвичай купляють квитки раніше інших, коли вони коштують набагато дешевше. Якщо говорити про клієнтів компанії GetGoing, то ні про яких відрядних і мови бути не може. Навряд чи такі пасажири можуть дозволити собі вільності у виборі маршруту майбутньої поїздки. А раз перед нами справжні туристи, то чом би не попросити авіакомпанії про знижені тарифи для них.

В якості вдячності за низькі ціни на квитки, проект GetGoing допоможе максимально продуктивно укомплектувати ті або інші рейси. Ви ж не думаєте, що алгоритм підбирає напрям для відпочинку, ткнувши пальцем в небо? Робот ретельно аналізує запити користувачів і вибирає ті варіанти рейсів, які слід укомплектувати, якнайшвидше. Таким чином, авіакомпанії не відправляють свої літаки даремно, а пасажири дістають можливість дешевших перельотів.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!