БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Прибуткові ідеї малого бізнесу на селі


Щорічний ріст кількості автомобілів на дорогах сприяє активному розвитку ідеї малого бізнесу в Україні по їх технічному обслуговуванню. Мова піде про доступний з технічної точки зору і не вимагаючий великих капіталовкладень своїй справі - шиномонтаж.

Окремо хочеться зробити акцент на те, що особливо цікаві ці ідеї малого бізнесу на селі, оскільки жваві траси проходять через безліч невеликих населених пунктів, а неабияка ситуація може статися з автомобілем, на будь-якій ділянці дороги. Чим більше буде подібних сервісів, тим спокійніше автовласник почуватиме себе, упродовж усієї подорожі.

Конкуренції в цьому виді послуг боятися не варто, оскільки відстань між селами і невеликими містами забезпечить кожному підприємцеві об'єм робіт. Що ж до постійних клієнтів, то планова діагностика і заміна сезонної гуми забезпечать їх наявність у будь-яку пору року.


З чого почати


Першим кроком до реалізації ідеї малого бізнесу в селі буде реєстрація фізичної особи, як приватного підприємця. Можна вибрати і підприємство, яке матиме статус юридичної особи (ТОВ), але у разі невеликого по масштабах справи досить відрити ПП. Для цього треба звернутися до податкової інспекції за місцем проживання і місцеві органи влади. Знадобляться гроші на послуги нотаріуса, який засвідчить достовірність документів фізичної особи.

Отримання ліцензій і сертифікатів цей вид діяльності не вимагає. За бажання можна пройти добровільну сертифікацію. Ця процедура коштуватиме близько 450 грн. і надасть значущості майстерні, оскільки в ній працюють кваліфіковані фахівці.


Обладнання


Визначитися з необхідним набором інструментів і установок, мабуть, буде складно, оскільки вибір спеціалізованого обладнання для шиномонтажа досить великий. Десятки виробників пропонують різні моделі універсальних і спеціальних пристроїв. А ось які апарати мають бути присутніми в майстерні обов'язково:


Верстат шиномонтажний. За допомогою його шину знімають з диска, а після ремонтних робіт знову надівають. Вони бувають для вантажного і легкового транспортного засобу.

Стенд балансування. Це обладнання допомагає відбалансувати колеса. Розрізняють моделі для вантажного і легкового авто окремо.

Компресор. Він виробляє стисле повітря, яке потрібне для роботи : пневмодомкрата, шиномонтажного верстата і підкачування коліс і наповнення їх азотом. Продуктивність компресора залежить від об'єму, а ціна, відповідно від продуктивності.

Вулканізатор. Він потрібний для ремонту порізів на покришках. Цей агрегат буває автоматичний і напівавтоматичний. По габаритах розрізняють підлогове, настільне і ручне обладнання.

Домкрати і гідравлічний підйомник. Розрізняють пневматичні, рейкові, гвинтові і гідравлічні домкрати. Найчастіше використовують підкатні і конструкції подушок.

Витратні матеріали. До них відносяться важки, клей для герметизації, паста і інше.

Ручний інструмент. Балонні ключі, накидні і інші інструменти авто слюсарної справи мають бути в майстерні обов'язково.

Пістолет з манометром. Він використовується для підкачування коліс.


Для закупівлі обладнання знадобиться близько 4 тис. дол. якщо купувати його окремо, то якість його виявиться краща. Альтернативою можуть служити стандартні набори "шиномонтаж під ключ". Вони коштують близько 2,5 тис. євро, але виконують обмежений перелік функцій.


Приміщення


Зручно реалізувати ідею малого бізнесу на селі, якщо будинок знаходиться безпосередньо край дороги. Розташувавши майстерню на власній ділянці, істотно економиться витрат на оренду приміщення. Вірніше, її зовсім немає. Під майстерню можна переобладнати гараж для автомобіля або старий сарай. За відсутності такого, майстерню доведеться побудувати або купити уживаний будівельний вагончик. Він також може стати тимчасовим приміщенням під майстерню. Як бачимо, ідеї свого бізнесу з нуля в шиномонтажній справі реалізувати не так уже і важко.

У перспективі, коли з'являться засоби для розширення, добре буде орендувати приміщення біля заправки. Клієнти на дорогих автомобілях з великим бажанням відвідують комфортабельні сервіси, тому прагнути завоювати їх увагу необхідно. Клієнти на дорогих авто забезпечать більший дохід, а значить, велику рентабельність.


Реклама


Хоч реклама і двигун торгівлі, але ідеї малого бізнесу послуги без неї також не обходяться.
Перший час притягати клієнтів можна за допомогою візиток, поширюваних через знайомих, торгові точки, бензозаправки і так далі. Благо, в сільській місцевості інформація поширюється швидше за всякий інтернет. Обов'язково треба виготовити помітну вивіску, щоб новий сервіс був помітний і потенційні клієнти швидше звикли до його існування. Та і мандрівникам, що їдуть на "запасці" до найближчого сервісу буде легше побачити те, що вони шукають.


Персонал


На первинному етапі в майстерні цілком справлятимуться два фахівці. Добре, якщо власник сервісу матиме знання про ремонт автомобілів. Тоді йому простіше буде зорієнтуватися в об'ємі майбутніх робіт і кількості співробітників, необхідних для цього.


Окупність


Шиномонтаж - справа для нашої країни не нове. Існує певний досвід по відкриттю подібного сервісу. Однозначно, досвід попередників варто вивчити, навіть якщо він був негативний.

Власники майстерень, які успішно працюють не один рік, підрахували, що для відкриття своєї справи по наданню послуг шиномонтажа достатні 10 тис. дол. При щоденній виручці в 100 - 150 дол. окупаються вкладення в період від 6 місяців до року. Далі підприємець отримує чистий дохід, який можна вкладати відкриття магазину запчастин або авторозбирання. Не слід забувати про те, що якість надання послуг завжди має бути на високому рівні, оскільки, навіть постійні клієнти, учувши недобре, покинуть сервіс на користь конкурентів.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!