БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Продаж стоматологічного бізнесу


Хто з нас хоч раз в житті не відвідував стоматолога?! Природно, в кріслі дантиста побувала велика частина населення країни, звідси напрошується висновок, що стоматологічний бізнес явно процвітає, оскільки попит народжує пропозиції.

Щоб придбати цей вид бізнесу не буде потрібно великі зусилля, а ось продати стоматологічний бізнес, ой, як нелегко. Почнемо з того, щоб знайти покупця на цей вид підприємницької діяльності, потрібно буде витратити немало часу, і потріпати собі нерви припаде, спілкуючись з потенційними покупцями.

стоматологічне обладнання

Сьогодні в оголошеннях про продаж подібної справи ми помічаємо, що в 99 випадків з 100%, створюється наступна картина. У описі виставленої на торги клініки обов'язково зустрінеш такі параметри, як відмінний стан приміщення, унікальне місце розташування, що забезпечує постійний наплив клієнтів. Але при усіх цих достоїнствах власник умовчує інформацію про головну якість, комерційне підприємство, що продається . Це головне ми і спробуємо з'ясувати в цьому обговоренні. Спершу задамося питанням - кому потрібні подібні клініки?
Хто потенційний покупець
Лікарі - стоматологи
Бізнесмени, що вирішили спробувати себе на дорозі стоматологічної справи


Професіонали ринку


Тепер давайте розглянемо кожну категорію покупців детальніше.

До першої категорії покупців переважно можна віднести професійних лікарів, бажаючих придбати власне робоче місце. Частенько в ролі покупця виступають забезпечені батьки, бажаючі придбати зубний кабінет дітям, які тільки що отримали диплом лікаря цієї спеціалізації.

До другого типу відносяться найбільш поширена група клієнтів. Стійке бажання спробувати себе у сфері стоматологічних послуг в основному базується на принципі, зуби болять завжди, а кількість подібних закладів, лише зміцнюють віру у безхмарне майбутнє. Але ніхто при цьому не цікавиться, чому не публікуються фінансові звіти цієї справи, його прибутки і збитки.

До останньої категорії можна віднести великі мережеві клініки, бажаючі розширити власну справу.

Продаж стоматологічного бізнесу визначає свої потреби для кожної з вище перелічених груп потенційних клієнтів.

Тут важливо зрозуміти, кому з потенційних покупців можна запропонувати вашу справу. Для лікарів - фахівців чи батьків інтернів не знадобиться велика лікарня, досить буде одного - двох крісел. Для них важливе місце розташування кабінету і стан обладнання, оскільки більшість з них дуже обмежена в засобах.

Для новачків - бізнесменів в першу чергу важлива красива картинка. У більшості своїй вони для пошуку відповідної клініки, шукають лікаря - професіонала. Так само інвестор вирішує відразу дві задачі - є у кого отримати грамотну консультацію, і в майбутньому призначити "радника" головним лікарем і покласти на ті функції керівника. Цей вид клієнтів найбільш вередливий, ніж перший, але знову ж таки, тут і засоби інші. У будь-якому випадку визначальним чинником послужить якість ремонту, зовнішній вигляд, рекламна вивіска, прохідне місце. Усі ці параметри покликані створити ілюзію того, що зубний кабінет обов'язково відвідуватимуть безліч клієнтів.

Найбільш складний тип покупця - професіонали ринку. Ці акули бізнесу не цікавляться зовнішнім лиском і наявністю сучасного обладнання встановленого в лікарні. Їх увага прикована, в першу чергу, на якості лікування, рівні сервісу, популярності кабінету у пацієнтів. У результаті вирішальним чинником позитивного рішення про придбання поліклініки стане її репутація, серед їй подібних закладів. Найголовнішим моментом для продавця є поняття потреб покупця. Не варто сумніватися, що професіонала мало буде цікавити і місце розташування, і якість обладнання, і навіть красива вивіска. Він в першу чергу зацікавлений в поверненні інвестицій, а так само йому потрібна упевненість в завтрашньому дні - що і після того, як подібна справа окупить вкладені в нього кошти, він і надалі приноситиме тільки дохід. А подібних пропозицій на нинішньому ринку одиниці, так що якщо ви хочете реалізувати свою клініку професіоналові, то необхідно зіграти на дефіциті подібних пропозицій. Щоб продати подібну справу професіоналові, треба щоб відповіді на наступні питання були усі позитивні:


Чи вироблений потенціал клініки
Чи існують у клініки унікальні переваги перед конкурентами
Чи має зубний бізнес налагоджену систему збуту
Чи задовольняє лікарня усі потреби споживача


Не останнє місце в цьому списку займає якість управління поліклінікою, тому як в цілому працює персонал, залежить багато що, якщо не усе. Тільки налагоджена система надання якісних послуг, постійна досконалість лікарів (проходження практики за кордоном), і цілеспрямована робота над поліпшенням репутації у пацієнтів, зможуть вирішити головне завдання стоматологічного бізнесу - принесення постійного доходу.

Як ні банально це звучить, але головний висновок цього матеріалу такий: якщо ви бажаєте добре запрацювати на продажі власної клініки, спочатку будуйте ефективний бізнес. А кращим рішенням при продажі подібної справи, послужить представлення клієнтові грамотного бізнес - плану, дивлячись в який, інвестор повірить в реальність реального заробітку на вашому бізнесі.
У наступній публікації ми поговоримо про такий складний процес реалізації власної справи, як продаж швацького бізнесу, а доки успіхів вам, в реалізації свого "зубастого" проекту.
Інші статті по темі :

КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!