БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Продам ресторан і як продати готель


Сьогодні навіть далека від бізнесу людина помічає, наскільки стрімкими темпами розвивається ресторанний і готельний бізнес, всілякі точки громадського харчування, розраховані на будь-якого гурмана і людину будь-якого рівня достатку. Сьогодні я пропоную обговорити тему успішного виходження з ресторанного бізнесу.

Зараз досить часто зустрічається ситуація, коли продається дуже прибутковий і успішний ресторан. Пов'язано це, в першу чергу, з бажанням власника цього закладу поміняти вид діяльності, адже ні для кого не секрет, що для творчої людини тупцювання на одному місці смерті подібно. Тому все більше бізнесменів одного прекрасного дня пристають на думку, що ресторанний бізнес, це не їх покликання. Проїлася кухня, набридла розважальна програма, притому, що клієнт йде постійно, і дохід неухильно росте.

ресторан

Необхідно тут обмовитися, що нічого надприродного в подібному рішенні немає. Основною точкою на цьому шляху є, по суті, само рішення про розлучення, зі своїм дітищем. Але тут важливо знати, що продаж бізнесу, а особливо ресторанного, має свою специфіку, властиву тільки йому, і це досить складний процес.

При цьому власник ресторану повинен розуміти, що реалізація власного готового бізнес проекту зажадає значних витрат нервів і часу, і тут одним оголошенням в газету "Продам ресторан" явно не обійтися.

Можна сказати, що продаж ресторану - це цілий комерційний проект, а власники роблять спочатку помилкову оцінку своїм можливостям, ім'я у виді, що якщо вони чимось володіють, то легко зможуть від цього позбавитися. В першу чергу, вирішивши позбавитися від свого бізнесу, необхідно пам'ятати про повну конфіденційність прийнятого рішення, аж до підписання документів з новим власником, адже будь-яке просочування інформації загрожує непоправними наслідками, такими як відхід з роботи ключових співробітників, втрата постійних клієнтів, а так само постачальників, з якими ви працювали роками.

Самим визначальним чинником продажу ресторану є визначення його вартості. Частенько, оцінка не відповідає дійсності. В результаті цієї фатальної помилки бізнес продається не як одно ціле, а частинами: устаткування, право оренди, та ще і зі значною скидкою.

Наступний камінь спотикання - оформлення угоди. Необхідно розуміти, що ця фінансова операція має бути абсолютно прозора, для обох зацікавлених сторін. Для продажу готового ресторану краще всього найняти фахівця, який проведе документальну експертизу, і складе так званий інвестиційний меморандум, документ, який згодом і служитиме візитною карткою, пропонованою потенційним покупцям. Цей фахівець допоможе надалі грамотно здійснити укладення оборудки і провести необхідні фінансові розрахунки між двома сторонами.


Продаємо готель


Готельний бізнес один з найризикованіших у сфері послуг, і передусім, не останню роль тут грає потреба клієнтів. Іноді вони самі не знають, чого хочуть, звідси і низький потік і втрата рентабельності, і, як правило, рішення - продаж готелів.

У будь-якому випадку, якщо ви наважилися на подібний крок, запасіться терпінням. Спершу варто грамотно і адекватно визначити вартість вашого готельного комплексу. Порівняйте середні ціни на подібні заклади у вашому регіоні і, виходячи з цього показника, якщо дозволяють ваші фінансові кошти, призначте ціну, понижену до можливої межі. Не варто зупиняти роботу готелю, щоб не втратити клієнтів. Можна просто попередити, що найближчим часом станеться зміна керівництва.

готель

Потім необхідно підготувати усі документи, потрібні при купівлі-продажі : готельні сертифікати, засновницькі документи, свідчення на власність землі і приміщення. Розмістіть необхідну рекламу в інтернеті і в друкованих ЗМІ.

Якщо вам повезе, то ви при розміщенні інформації наткнетеся випадково на оголошення з серії купити готель.

Якщо такого не сталося, то варто провести власну рекламну компанію, в якою слід включити серію репортажів про ваш бізнес, а так само замовлення рекламних буклетів, що містять розгорнуту інформацію про ваше дітище. Ці рекламні проспекти обов'язково повинні містити фотографії готелю, як зовні, так і усередині.

Грунтуючись на факті, що готель - дороге підприємство, оголошення про продаж, краще всього розміщувати на платних сайтах. Гроші на рекламу не варто витрачати даремно, тому, як продаж готелю може зайняти не один місяць.

Щоб підвищити шанси на успішну реалізацію вашого готельного бізнесу удайтесь до допомоги великої ріелторської компанії, з бездоганною репутацією, що має досвід у продажу подібних бізнес - проектів. Краще всього впорається із завданням грамотного укладення договору з ріелторами, людина яка має юридичну освіту, і якщо у вас відсутній штатний юрист, то підіть на виправдані витрати, найнявши людину з юридичної контори.

Також слід звернутися до свого туроператора, з пропозицією про продаж, тому, як фахівці туристичного бізнесу більше охоче розглянуть вашу пропозицію, чим далека від цього роду діяльності людина.

Окрім цього зробіть комерційну пропозицію і розішліть його власникам готелів. Може статися так, що хтось з них вирішив розширити свою сферу діяльності і буде не проти придбати вже готовий готельний комплекс. І якщо у вас не виходить відразу продати свій готель, не опускайте руки, і не залишайте спроби реалізувати свій бізнес.
Інші статті по темі :

КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!