БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Організація лісової траси


Хто б, що не говорив, а індустрія розваг і відпочинку в нашій країні розвинена в край слабо. Тоді як в США або країнах Європи відпочинку громадян приділяє підвищена увага, наша країна тільки-тільки починає робити перші кроки в цьому напрямі. З одного боку, це дуже сумно. Вічно ми відстаємо від розвинених країн практично в усіх сферах діяльності. Образливо. Але, з іншого боку, це прекрасний шанс для тих підприємців і бізнесменів, які мріють змінити свою країну, допомогти людям, а зараз і забезпечити собі безбідне існування в майбутньому. Треба тільки знайти свою нішу, в якій сьогодні немає або ще зовсім мало конкурентів і "вистрілити першим".

Повернемося до індустрії розваг, адже це одна з найперспективніших сфер для розвитку власного бізнесу. Залишається лише придумати конкретну ідею і з успіхом її реалізувати. Якщо ви прямо зараз спробуєте провести мозковий штурм, з метою пошуку відповідної ідеї бізнесу у сфері розваг, то, цілком можливо, виявите, що це не так просто, як здається на перший погляд. Хоч індустрія тільки починає розвиватися в нашій країні, може здатися, що найперспективніші напрями вже давно зайняті, і пробитися просто неможливо. Але ж ми-то знаємо, що варіанти існують у будь-якій ситуації. І лізти в самі висококонкурентні ніші зовсім необов'язково.


Лісова траса - прекрасний варіант розважального бізнесу


Цей вид розваг вже став досить популярний в нашій країні, хоча все ще знаходиться на початковому етапі розвитку. Йдеться про любителів лісових "погулянок" на автомобілях. Напевно, ви чули про такий напрям, як "Джиппінг" (також зустрічається "Джипинг"). Це такий екстремальний вид відпочинку, коли декілька чоловік на позашляховиках, квадроциклах і іншій подібній техніці штурмують місцеві ліси, поля, болота, річки і інші, здавалося б, непереборні маршрути. У деяких регіонах нашої країни цей вид активного відпочинку користується великою популярністю.

Але, з ростом числа учасників позашляхових- перегонів, у багатьох регіонах виникає наступна проблема - людям ніде випробувати своїх "залізних коней". Штурмувати непрохідні ліси - це прекрасна можливість для ветеранів джиппінга. Для новачків такі маршрути можуть бути занадто небезпечні. А спеціальних треків, де вони могли б тренуватися і відточувати майстерність, практично немає.

То чом би вам не узяти на себе вирішення цієї проблеми і не зайнятися організацією лісової стежки для перегонів? Адже це прекрасна можливість стати власником перспективного бізнесу, з мінімальними витратами, який практично не вимагає яких-небудь щомісячних вкладень. Треба один раз підготувати трасу, а далі просто платити оренду за ділянку і отримувати хороший прибуток, допомагаючи людям отримати масу позитивних емоцій.


Що таке лісова траса?


Звичайно ж, асфальтувати шматок лісу, ставити бордюри і малювати розмітку зовсім не треба. Ви ж не збираєтеся влаштовувати лісові перегони на спорткарах. Ваша аудиторія - любителі бездоріжжя. А значить, ваш лісовий трек має бути максимально "диким". Тобто, само "дорожнє полотно" міняти не варто. Треба лише очистити територію від дерев, величезних старих колод і кущів. А вод різні яри, болота, струмки і інші природні перешкоди тільки додадуть екстриму вашій трасі.

Природно, щоб не мати проблем із захисниками природи, слід вибирати ділянки з прорідженим лісом або з невеликою кількістю дерев. Це дозволить уникнути нікому не потрібного вирубування. Таким чином, ви не дратуватимете "зелених", і не доведеться нести додаткові витрати, запрошуючи бригаду лісорубів.

Ще один важливий момент, який треба враховувати при будівництві лісової траси для перегонів, - це має бути трек, у якого початок і кінець знаходяться в одній точці. Тобто, найкращий варіант, коли траса має кільцеву (тобто закриту) форму. Тоді, доїхавши до фінішу, учасникам не доведеться повертатися назад, заважаючи зустрічному руху. Це дуже важливо. До того ж, кругова траса дозволить проводити довгі заїзди в декілька кругів.


Що потрібне для організації лісової траси?


По-перше, потрібна сама траса. Вірніше, ділянка лісу, на якому розташовуватиметься майбутній трек. Якщо ви збираєтеся робити легальний бізнес (а ми закликаємо вас саме до такого варіанту), то доведеться орендувати лісовий масив у місцевих органів влади. Або ж у приватної особи, якщо територія вже комусь належить. Якщо на площі вирубування дерев не планується (а ви до цього повинні прагнути), то вартість оренди такої ділянки буде мінімальною.

По-друге, оскільки ви пропонуєте людям екстремальний відпочинок, то повинні забезпечити їх безпеку. Тому, на вашій лісовій трасі під час заїздів дуже бажана (навіть необхідно) наявність медиків, які при необхідності можуть надати медичну допомогу. Спробуйте домовитися з якою-небудь приватною компанією про надання подібної послуги. Це, звичайно, додаткові витрати, та зате престиж вашого трека помітно збільшиться.

По-третє, можна запропонувати учасникам додаткові послуги. Наприклад, мангали для шашлику або мобільні душові кабінки. Знову-таки, це ваш додатковий потік прибутку. А для ваших клієнтів - зручності, які ніколи не бувають зайвими.

По-четверте, знадобиться хороша рекламна кампанія (банер в місті, ролик по ТБ або відео на YouTube, стаття на формі місцевих джипперів і так далі). Причому, потрібна вона тільки на початку, поки у вас ще немає клієнтів. Пізніше, якщо ваша лісова траса повністю виправдовуватиме очікування клієнтів, спрацює сарафанове радіо, яке завжди було і буде найпотужнішим рекламним засобом.


Питання по транспорту

Чи повинні ви пропонувати своїм клієнтам не лише трасу, але і автомобілі, квадроцикли, кросові мотоцикли і інші? Однозначної відповіді на це питання немає. Одно можна сказати точно - це збільшить ваш прибуток в рази, але і зажадає багато більше первинних витрат. Та і ремонтувати техніку після лісових перегонів доведеться досить часто. Потрібне воно вам чи ні - вирішувати тільки вам.

Ми вважаємо, що набагато вигідніше саме продавати час на вашій лісовій трасі. А автомобілі учасники нехай привозять свої. Тим більш, що кожен поважаючий себе джиппер напевно у своєму гаражі має один або декілька позашляховиків. Що стосується вартості оренди траси, то зазвичай говорять про суму близько 100 грн. за кожну годину з одного автомобіля. Природно, чим краще пропрацював кожен "поворот" вашого трека, тим вище коштуватиме час перебування на нім. Бажаємо вам успіхів в цьому дуже перспективному бізнесі!
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!