БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Організація грамотної системи збуту через інтернет


Будь-який бізнес стає бізнесом тільки тоді, коли компанія налагоджує збут продукції. Чим більшу кількість продукції компанія може продати, тим більший дохід вона отримає. Зрештою, усе, що роблять компанії, які найбільш успішні на ринку, - налагоджують збут продукції. Якщо на продукцію компанії є попит, її купують, то, значить, буде і виробництво, створюватимуться нові робочі місця, структура бізнесу покращуватиметься, випускатимуться нові види продукції, компанія зможе інвестувати гроші і так далі. Як бачите, від збуту багато що залежить.

збут через інтернет

Насправді, усе, на чому треба по-справжньому сконцентруватися підприємцеві, - це на створенні грамотної структури збуту. Якщо на ваш продукт буде постійний попит, то ви зможете продавати багато і завжди, що забезпечуватиме вас необхідними ресурсами. Отже, почніть зі збуту і ви зможете побудувати реально успішний проект.

Проблема деяких підприємців в тому, що вони ніяк не можуть навчитися більше продавати. У деяких час, який варто було б витрачати на продаж, йде на вирішення інших питань. Зрештою, бізнес пробуксовує, не розвивається. Це погано. Давайте ж будемо, передусім, думати про те, як навчитися більше продавати. Саме продажі принесуть вам гроші, які можна далі вкласти в розвиток. Інтернет в продажах сьогодні є дуже важливою ланкою. Багатьом компаніям треба просто навчитися бути ефективнішими в інтернеті. Нижче ми розглянемо, як нам створити по-справжньому грамотну систему збуту через інтернет.


1. Визначте канали донесення інформації до цільової аудиторії.


У вашому бізнесі ви знаєте, хто є вашою цільовою аудиторією. Після того, як ви її визначили, ви беретеся за визначення каналів комунікації з цією цільовою аудиторією. Каналами донесення інформації можуть бути медійні і контекстні оголошення, пошукова оптимізація і так далі. На цьому етапі вам важливо виділити стільки відповідних для роботи інструментів, скільки ви зможете осилити.

Наприклад, при роботі з контекстною рекламою ви можете отримати майже миттєвий результат, у вигляді підвищення продажів. А, якщо ви хочете зайнятися пошуковою оптимізацією, то у вас може піти на це більше засобів, і ви отримаєте результат лише через декілька місяців. Тому вам варто вибирати. Можливо, ви зможете дозволити собі 5-6 видів реклами, а може тільки один. Виберіть найоптимальніший інструмент.


2. Тестуйте моделі.


Який би інструмент ви не вибрали, ви можете по-різному здійснювати комунікацію. Наприклад, ви можете придумати 10 видів повідомлень для контекстної реклами. Кожне з цих повідомлень треба окремо протестувати і з'ясувати, яке з них дає найбільший маркетинговий ефект. Зрештою, у вашому арсеналі повинно залишитися декілька повідомлень, які працюють краще всього.

Проаналізуйте їх, подивіться, чому вони дали такий ефект. Постарайтеся зрозуміти, чому саме ці повідомлення спрацювали краще за інших. Зрештою, ви зможете вивести деяку формулу написання дієвих рекламних повідомлень для контекстної реклами. Запишіть цю формулу, вона ще не раз згодиться вам в майбутньому.


3. Визначте географічне охоплення.


Усім хочеться бути доступними для клієнтів зі всього світу. Це похвальне бажання, і інтернет всіляко сприяє тому, щоб вести бізнес по всьому світу. Але тут є і каверза. Він полягає в тому, що люди часто забувають про витрати, пов'язані з веденням бізнесу на відстані. Адже не все те, що пропонується через інтернет, можна легко доставити в різні частини світу. Щоб не розпилюватися на безліч замовлень і не розсіювати увагу, не витрачати ресурси, ви можете зосередитися на одному виді ринку. Це важливо, з точки зору постановки пріоритетів.

Якщо є можливість заробляти на місцевому ринку, то завжди прагніть спочатку задовольнити цей попит, а потім вже завойовувати нові ринки. Це важливо і з географічної точки зору (якщо логістика грає у вашому бізнесі важливу роль), і в ментальному плані.


4. Продумайте партнерську програму.


Ви можете розробити партнерську програму і, таким чином, в майбутньому, отримувати більше клієнтів. Ваші партнери - це ваші позаштатні рекламні агенти і маркетологи, які зацікавлені в співпраці з вами. За те, що вони допомагають вам продавати ваші товари, ви відраховуєте їм партнерську винагороду.

Ви можете подумати над тим, чи варто вам створювати партнерську програму. У будь-якому випадку, вона може допомогти вам, забезпечуючи досить сильний рекламний ефект. Чим більше буде у вас партнерів, тим більше охоплення ви зможете отримати. Грамотна система збуту через інтернет включає також побудову партнерської мережі. В цьому випадку, ви перекладаєте частину навантаження на маркетинговий відділ на людей, які хочуть допомогти вам в поширенні ваших продуктів.


5. Створення і тестування посадочних сторінок.


Посадочні сторінки для вашого бізнесу - це інструменти, які працюють з клієнтами на завершальній стадії. Саме потрапляючи на посадочну сторінку, людина вирішує, буде вона купувати у вас чи ні. Вам варто постійно звертати увагу на посадочні сторінки свого сайту.

У інтернеті ефективна робота з клієнтами будується на двох основних принципах. Перший принцип торкається правильного вибору каналів комунікації і розміщення в них потрібних повідомлень для цільової аудиторії. Другий принцип торкається створення правильної посадочної сторіночки для того, щоб людина, після отримання вашого повідомлення, в якомусь каналі комунікації, прийняв остаточне рішення на вашу користь. Отже, вам варто обов'язково приділяти частину часу створенню якісних посадочних сторінок. Частина успіху вашого маркетингу залежить від того, наскільки грамотно буде зроблена посадочна сторіночка.


6. Досліджуйте безкоштовні або бюджетні рекламні інструменти.


Досліджуйте такі інструменти комунікації, які допоможуть вам отримати безкоштовні посилання і, таким чином, просувати ваш бізнес без витрат. Це можуть бути інструменти, на зразок дошок оголошень, безкоштовних розсилок і так далі. Протягом цього списку, ви можете назвати такі інструменти, як соціальні мережі і блоги. Але, ми б радили не забувати про такі ефективні безкоштовні можливості, як форуми, безкоштовні оголошення і так далі.

Bам доведеться досить довго працювати, щоб розкрутити блог чи групу в соц. мережі . Час дорогий, і тому не нехтуйте безкоштовними оголошеннями і форумами, де можна дати посилання на свій бізнес, акуратно прорекламувати свій продукт в співтоваристві, де можуть знаходитися представники цільової аудиторії. Сучасні маркетологи часто забувають про те, що соц. мережі - це тренд сучасності, який, на жаль, не завжди передбачувано працює.

Є досить мало успішних кейсів, які торкаються саме продажів в інтернеті через соц. мережі. А ми якраз говоримо про будівництво ефективної системи збуту. Початком такої системи може стати розміщення безкоштовних оголошень. Саме вони можуть допомогти вам генерувати прибуток на початкових етапах створення компанії. Намагайтеся використовувати усі доступні безкоштовні інструменти, які ви тільки зможете знайти.


7. Придумайте систему, яка дозволить вам продавати більше, за однакову кількість часу, витрачаючи, при цьому, ту ж саму кількість ресурсів.


Це зробити не завжди просто, але ви можете придумати декілька способів, як вам збільшити середній чек. У хід можуть піти і такі інструменти, як дірект-маркетинг, продаж товарів комплектами і наборами, замість одиничних товарів, а також різні скидки і акції. Такі дії спрямовані на те, щоб людина купила у вас відразу декілька товарів, замість замовлення однієї одиниці продукції. Тут добре працює принцип платної доставки.

Наприклад, при замовленні товару на маленьку суму, доставка оплачується покупцем. При замовленні декількох товарів, на певну суму, доставка оплачується вашою компанією. Для багатьох людей це стає вирішальним чинником, при виборі продукції на сайті. Нікому не хочеться переплачувати ще 5-6 доларів за доставку товару. Люди вважають за краще економити, і якщо ви запропонуєте їм економію, то вони, з радістю, вхопляться за можливість її отримати.

Тут можна також пограти з відсотками. Наприклад, людина замовляє продукцію на 50-60 доларів, і ви робите йому безкоштовну доставку, яка є 10% скидкою на замовлення. Тобто, людина економить ті самі 5-6 доларів на оплату доставки товару.

Як бачите, в інтернеті є маса можливостей зробити щось цікаве у сфері збуту. Інтернет надає усім рівні можливості в організації збуту і маркетингу своїх продуктів. Виграє на ринку той гравець, який може запропонувати унікальні ідеї, у поєднанні з грамотною організацією процесів бізнесу.

У рекламі не можна забувати про дві речі. Перша - це постійне генерування ідей. Друга - уміння довести ці ідеї до логічного завершення і реалізувати їх так, щоб вони посилили структуру збуту компанії. Якщо вам це вдається зробити, то ви стаєте більше прибутковою і успішною компанією.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!