БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Найприбутковіший бізнес в селі


Початкуючі фермери рідко розглядають розведення овець, як ідею для початку підприємництва, і це марно, тому що саме ця галузь тваринництва є найприбутковішою. Це доведено багаторічним досвідом провідних вівчарів, ось які аргументи вони наводять: по-перше, тварини витривалі і практично не хворіють, по-друге, їм не потрібні особливі умови вирощування і, по-третє, харчуються барани звичайною травою, а пасовищ на території України сьогодні досить багато.

На ринку мають попит, як овеча шерсть, так і м'ясо. Навіть якщо у вас буде невелике поголів'я, то це дозволить почати найприбутковіший бізнес в селі.

З мінусів цієї справи можна підкреслити низьку рентабельність діяльності. Вона буває на рівні від 15 до 30%, але це зовсім не правило. При достатньому досвіді вівчаря і великій кількості поголів'я показник можна значно збільшити.


З чого почати


Відкриття власної ферми треба починати із складання бізнес-плану. Першим пунктом в нім буде оренда земельних ділянок, які будуть відведені під пасовища. Площу розраховують з того, що для однієї сім'ї овець знадобиться один гектар землі.

Найбільш прийнятні корми ростуть на Франківщині, в Карпатах і Закарпатській області. Якщо вам "не повезло" з районом проживання, то зневірятися не варто, існують спеціальні додаткові підгодівлі, які збалансують харчування. Тут слід враховувати, що чим північніше район розведення овець, тим дорожче воно обходиться.

У бізнес план необхідно включити також витрати по санітарній обробці стійла, ветеринарні послуги, заготівлю кормів на зимовий час.

Баранчики досить стійкі до знижених температур. Взимку вони можуть знаходитися в звичайних дерев'яних кошарах, тому великі витрати на будівництво не буде потрібно.
Закупівля ягнят - окрема стаття витрат. Її необхідно проводити в різних господарствах, щоб не було схрещування особин з однієї сім'ї. При купівлі необхідно перевіряти відповідні сертифікати і здоров'я ягнят.


Кількість і якість поголів'я


Первинна кількість поголів'я визначається не стільки наявними капіталовкладеннями, скільки досвідом фермера. Якщо підприємець вже мав справу з вівчарством, то йому під силу буде містити стадо в 1000 голів, якщо достатнього досвіду немає, то можна придбати 200-300 голів. Ця мінімальна кількість, яка дозволить зробити господарство рентабельним.

Якщо цей найлегший і прибутковий бізнес ви вирішили почати, як додаткове заняття, то можна обійтися зовсім невеликим стадом в 10 голів. Докупати якісне поголів'я можна поступово, у міру накопичення досвіду.

Що стосується якісного складу стада, ту кількість маток, баранчиків, яскравий допоможе визначити фахівець.

Для вирощування тварин на м'ясо підійде романівска порода, що відноситься до грубо шерстних баранчиків. Взагалі, існує декілька груп порід : тонкорунні, полу грубо шерстні, напівтонкорунні і грубо шерстні.


Працівники і фахівці в господарстві


Найголовніший фахівець на вівчарській фермі - вівчар. Його треба шукати на першому етапі організації справи, разом з пошуком земельних ділянок. На триста голів тварин знадобиться один вівчар.

Зазвичай цей фахівець виконує декілька функцій: пасе овець, стриже, оглядає на наявність хвороб. Хорошого вівчаря знайти нелегко і плата за його послуги буде не маленькою, зазвичай в якості винагороди вівчареві віддають 50 голів. Окрім цього, необхідно передбачити систему премій за збільшення поголів'я.
Із стадом в 200-300 голів під силу впоратися самому підприємцеві, тим більше що "спілкування" з тваринами допоможе краще упізнати усі нюанси цього бізнесу. У міру збільшення стада можна наймати собі помічників, які годуватимуть стадо, прибиратимуть в стійлі і так далі.
Заготівля корму
У зимовий період випасати овець немає можливості, тому необхідно на цей період робити запаси корму. Найчастіше це сухі корми, яке заготовлюють в такій кількості на одного баранчика:


1-1,5 кг сіна;
2 кг соломи;
100-150 г ячменю.
Окрім цього вводять в раціон коренеплоди, сілос, сіль - ліцунець.


Що стосується кількості, то запас має бути на 40% більше норми, оскільки зима може бути затяжною. У період, коли немає випасу, раціонально проводити ветеринарний огляд тварин, лікування і профілактику.


На чому можна заробляти


Найбільший попит на продукцію вівчарства - баранину, тому поголів'я вирощують в основному з цією метою. Овеча шерсть виступає додатковим джерелом доходу, молоко цих тварин попиту практично не має.

М'ясо можна продавати декількома способами :


Забивати овець по одній і продавати м'ясо на ринку;
Продавати баранину партіями;
На власній бойні проводити повне оброблення тушок і поставляти в торгові мережі і на м'ясокомбінати.


Перший і другий способи прийнятні для маленьких і середніх господарств, а останній можна використовувати на великій фермі.

У бізнес-плані фермерського господарства витрати на доставку і реалізацію продукції мають бути враховані обов'язково.


Окупність і прибуток


Для того, щоб підрахувати вигоди найприбутковішого бізнесу в селі, приймемо приблизні цифри витрат, які можуть відрізнятися залежно від регіону.

Для утримання стада з 300 голів знадобиться земельна ділянка, вартістю оренди в 150 тис. в рік. Будівництво кошари і підсобних приміщень зажадає таку ж суму. На купівлю овець треба буде приготувати близько 135 000 грн.

М'ясо продають в середньому за ціною 30 грн. за кілограм, що дозволить отримати дохід близько 150 000 грн. Виторг за сотню живих голів складе таку ж суму, а за шерсть можна виручити 45 тис. грн. В цілому, повна окупність первинних вкладень станеться тільки через п'ять років. Тоді ж фермер зможе розпоряджатися отриманим прибутком і вкладати його в подальший розвиток господарства.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!