БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Монетизація сайту. Способи заробітку на сайті


Чи треба заробляти на сайті? Багато веб майстрів вважають, що сайт - це хобі, вести його треба для свого задоволення, не вимагаючи за це винагороди. Інші ж, навпаки, вважають, що сайт неодмінно повинен приносити дохід - лише тоді у веб майстра вистачить терпіння, часу, сил і засобів на те, щоб зробити його по-справжньому якісним і потрібним. Напевно, кожна з точок зору по-своєму вірна, але прибічників другої - більше, тому ця стаття торкатиметься, головним чином, її. А поговоримо ми в ній про те, якими способами можна заробляти на своєму сайті, які показники сайту впливають на можливість і розмір заробітку, а також багато чому іншому.

заробіток на сайті

Передусім, розглянемо основу усіх видів заробітку на сайті, основу комерційного функціонування інтернету. Основа це - реклама. Так само, як і у телебачення, комерційна складова інтернету на 99% пов'язана з рекламою. Забігаючи вперед, скажу, що далеко не усі способи заробітку на сайті пов’язані з рекламою безпосередньо, але непрямий зв'язок завжди можна відстежити.

Для того, щоб сайт приносив дохід, існує монетизація - це коли ви націлено застосовуєте на сайті один або декілька способів заробітку. Для цього необхідно, щоб ваш ресурс мав певні показники. Основними показниками, що впливають на заробіток, є трафік (кількість відвідувачів, зазвичай за добу) і якість трафіку, показники ТІЦ і PR, тематика сайту.

З трафіком усе ясно, для людей і створюється реклама: чим більше людей її побачило - тим краще для рекламодавця. ТІЦ і PR, з точки зору можливості заробітку, цікаві в одному випадку, описаний він буде нижче.

Тематика сайту, знову ж таки, важлива для реклами: рекламодавцям не все одно, чим цікавляться користувачі сайту. Їм цікава цільова аудиторія, знайти яку простіше на сайтах, що відповідають їх товарам чи послугам тематик. Для усіх видів заробітку важливий так само показник CTR. Про нього нижче.

Показник CTR відображає, який відсоток відвідувачів від загального числа переходить по рекламі. Наприклад, якщо сторінку відвідали 100 чоловік, а по рекламі перейшли лише 5 з них, то CTR, в даному випадку, буде рівний 5%. Погано це чи добре - залежить від випадку. Логічно, що, збільшивши CTR, при інших рівних, ми збільшимо заробіток на рекламі приблизно в два рази. Втім, багато гуру реклами, особливо контекстної, говорять про те, що ріст прибутку навіть вище, ніж ріст показника CTR.


Способів заробітку на сайті багато, усі їх ми перераховувати не будемо, але про основні поговоримо.


1. Контекстна реклама. Контекстна реклама для багатьох сайтів є основним видом заробітку. Не те, щоб це був найприбутковіший з усіх способів, але він має багато інших достоїнств. Наприклад, надійність, простоту, доступність. Розмір же заробітку залежить від кількості відвідувачів, тематики сайту і показника CTR. Ще одна гідність цього способу в тому, що він представлений великими рекламними сервісами, а сам процес максимально автоматизований.

2. Банерна реклама. На відміну від контекстної реклами, банерна рідше представлена великими сервісами, як правило, веб майстер і рекламодавець безпосередньо домовляються про вартість і умови розміщення оголошення, при цьому, плата стягується вперед. Залежить же вона (плата) від відвідуваності сайту, хоча може сильно коливатися, залежно від особистих домовленостей сторін.

3. Продаж посилань. Для продажу посилань потрібні показники ТІЦ і PR, чим вище - тим краще. Також розмір заробітку залежатиме від кількості сторінок сайту, оскільки кількість посилань з однієї сторінки обернено пропорційно до вартості кожного посилання.

4. Партнерські програми. Суть партнерських програм проста: ви притягаєте на сайт партнера клієнтів, він платить вам відсоток від прибутку. Іноді вам також платять за сам факт переходу клієнта з вашого сайту. За своєю суттю, це та ж реклама, з тією лише різницею, що система ця гнучкіша і дозволяє, в деяких випадках, отримувати набагато більший дохід, чим, скажімо, з контекстної реклами при аналогічному трафіку.

5. СМС-білінг. Багато сайтів продають певну інформацію, файли чи ж просто дають платний доступ до яких-небудь сторінок. Організувати оплату таких послуг найпростіше за допомогою системи СМС-білінга, коли, у відповідь на платне СМС повідомлення, відвідувач отримує код доступу. У інтернеті багато сервісів, що автоматизують цей процес. Проблема ж тільки в тому, щоб придумати, що і як продавати на сайті.


Цей список можна було б продовжити безліччю рідкісніших і екзотичних способів заробітку на сайті, проте, для більшості сайтів досить буде перелічених вище. Дізнайтеся про те, як краще монетизувати сайти різних тематик?

Не треба гнатися за усім відразу і намагатися скрізь встигнути. Спробувавши усі способи, необхідно відібрати 1-2 найбільш прибуткових і зосередитися на підвищенні їх ефективності. Як показує практика, будь-який з перерахованих способів заробітку має величезний потенціал, розкрити який - завдання веб майстра. Залишається побажати успіху в цьому!
Інші статті по темі :

КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!