БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Мій сусід мільйонер


Незрівнянна книга, яку повинен прочитати будь фінансово освічена і не освічена людина. Після її прочитання ви подивитеся на процес накопичення та створення великого капіталу зовсім іншими очима. Але про все по порядку.

Першим моїм здивуванням стало те, що книга написана в 1996 році. У книзі автори систематизували результати своєї дослідницької роботи, на тему багатства в Америці. Тому виклад матеріалу в книзі більше схожий на звіт. Видання просто рясніє різними статистичними даними та таблицями.

Правда ефективність цих даних, на мій погляд, невисока. По-перше, через давність матеріалу, по-друге, через те, що книга написана для американців. Тому приготуйтеся при прочитанні фільтрувати досить велику частину інформації. Це що стосується мінусів.

мій сусід мільйонер

З плюсів хочу виділити безсумнівні правила, що стосуються будь-якої людини, який хотів би стати мільйонером, які полягають насамперед у ощадливості, дисципліні, приділення достатньої уваги особистим фінансам, контролю над доходами та витратами, планування бюджету, уважному вивченню та вибору інвестиційних коштів.
Під час прочитання книги "Мій сусід - мільйонер", помітив одну цікаву деталь.

У голові я вже давно прийшов до тих висновків, які позначені в книзі. Але коли ти бачиш, що до цих висновків люди прийшли вже давно і дієвість викладених методів незаперечна, то ще більше переймаєшся цими ідеями і переконуєшся в правильності обраної позиції.

Також для мене було цікаво дізнатися про поділ авторами книги людей на такі фінансові категорії: Відмінний Накопичувач Багатства (ВНБ) і Поганий Накопичувач Багатства (ПНБ). Наводяться відмітні особливості кожної категорії, на підставі яких можна класифікувати кожну людину і зробити прогнози щодо фінансового майбутнього, а також дати необхідні рекомендації або зробити висновки щодо ступеня марнотратності.

У книзі наводяться цікаві спостереження про те, як ставляться до грошей люди, які зробили собі статок і діти цих людей. Наводяться помилки мільйонерів, що допускаються при фінансовому вихованні своїх дітей.

Вони самі, будучи молодими, розраховували тільки на себе і свої сили. Своїх же дітей вони виховують в обстановці достатку.
Коли вони "закалачували" власний мільйон, то зробили це завдяки ощадливості, самодисципліні, плануванні своїх цілей і т.д.
Мільйонери намагаються дати своїм дітям те, чого самі були позбавлені. Тим самим балують своїх дітей. Привчають їх до розкоші, до гіперспоживання. Хоча правильніше було б не балувати дітей, а привчати їх до ощадливості, дисципліні, самостійності і всім іншим якостям, завдяки яким вони стали мільйонерами.

Діти багатих батьків рідко бувають ощадливі. Важко бути бережливим, займаючи високе суспільне положення, яке вимагає високого рівня споживання і, відповідно, більш низького рівня капіталовкладень. Втім, ці помилки допускають не тільки мільйонери, а й звичайні люди. Правда звичайних людей більше виділяє здатність до споживання, ніж до накопичення.

Дуже повчально описуються життєві цінності молодих американців, які визначаються засобами масової інформації, головним чином телебаченням, яке орієнтоване на споживання. А так, як США, завжди були попереду планети всієї, то можна сміливо стверджувати, що подібні помилки повторюємо зараз ми, наше суспільство.

В книзі багато говориться про цілі, планування, сімейний бюджет, інвестиції, багатство, підприємництво.


Для кого ця книжка :


Книга буде корисна всім, але цікава лише небагатьом, оскільки основна маса людей у нас орієнтована на споживання і будь-яку пропозицію щодо обмеження своїх витрат розцінюють як замах на їх спосіб життя (рівнозначно, як і американці в даній книзі). В цілому, книга мені дуже сподобалася, настійно рекомендую для прочитання.


Цитати:


"Багатство і дохід - різні речі. Якщо ви багато заробляєте і при цьому витрачаєте все, що отримуєте, - ви не багатієте, а просто широко живете. Багатство - це те, що ви накопичуєте, а не витрачаєте "

"Багаті люди, як правило, ведуть спосіб життя, який сприяє накопиченню багатства"

"Для накопичення багатства потрібно володіти дисципліною, здатністю в чому відмовляти собі і багато працювати"

"Ощадливість визначається, як" поведінка, для якого характерно економне використання коштів ". Протилежність ощадливості - марнотратність. Ми визначаємо марнотратність, як спосіб життя, для якого характерні щедра трата грошей і гіперспоживання "

"Занадто часто молодь виростає в переконанні, що" хто має гроші, той витрачає багато грошей ", і" якщо по тобі не видно, що в тебе є гроші, значить, у тебе їх немає "

"У молодого покоління уявлення, що придбання дорогих речей - нормальна поведінка багатьох людей, і враження, що багаті люди мають високий рівень споживання. Молодь виростає з переконанням, що головна перевага багатства в Америці - можливість витрачати гроші "

"Мільйонери відмінно грають і в обороні і в наступі. І дуже часто їх чудова оборона - причина того, що вони обіграють тих, хто отримує більше, тобто краще грає в наступі. Фундамент, на якому будується багатство, - оборона, а її основа - ведення бюджету та планування "

"Складати бюджет легше, якщо пам'ятати про вигоди цього в довгостроковій перспективі"

"Облік - це контроль споживання і зменшення ймовірності витратити занадто багато на товари та послуги, насправді не так вже необхідні"

"Вони не розуміли ринку цінних паперів і не вірили в нього"

"Містером Фрейдом володіє манія володіння. Він працює заради речей. Його мотивація, його думки зосереджені на зовнішніх прикметах економічного успіху. Він повинен весь час переконувати інших у своєму успіху. На жаль, він не може переконати самого себе. Суть його існування: робота, заробіток, жертви заради прагнення вразити інших "

"Варто було замаячити на горизонті додатковим грошам, як тут же будувалися плани, на що їх витратити"

"Вони ніколи не замислювалися над тим, у скільки обходиться куріння, вважаючи це дрібними витратами. Але дрібні витрати за довгий проміжок часу виростають у великі. Точно так же дрібні вкладення, що здійснюються періодично, стають великими інвестиціями "

"Справа в тому, що освіта і високі доходи самі по собі не приносять фінансової незалежності. Щоб її досягти, потрібно вміти планувати і в чомусь собі відмовляти "

"Ваш сусід, чий будинок теж коштує 300 000 доларів, купив його після того, як розбагатів. А ви - розраховуєте, що розбагатієте. Чи збудуться ваші мрії? "

"Починайте заробляти і робити інвестиції якомога раніше. Тоді ви зможете випередити навіть тих, хто вважався обдарованим в школі. Пам'ятайте - багатство сліпо, грошам все одно, яку освіту отримав їх володар "
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!