БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Міні котеджі для здачі в оренду


Якщо ви часто подорожуєте або їздите у відрядження по невеликих українських містах, в яких є визначні пам'ятки і, відповідно, випробовуєте необхідність у вирішенні питання проживання, ви напевно постійно стикаєтеся з індустрією будівництва, що розвивається, приватних міні котеджів (чи мікро котеджів), спеціально призначених для здачі в оренду. Ця індустрія змикається з розвиненішою сферою діяльності по здачі в оренду квартир з по добовою оплатою. Але відрізняється від неї тільки тим, що в оренду здаються мініатюрні котеджі, які також можна назвати садовими або гостьовими будиночками.


Як виглядає міні котедж?


Середньо статистичний міні котедж, по суті, є невеликий, але добротно оброблений і дуже затишний будиночок, що складається із спальні, маленької кухні-їдальні, санвузла (унітаз плюс душова кабіна) і ганку. У нім усе необхідне для повноцінного коротко строкового проживання - постільне приладдя, рушники, телевізор, мікрохвильова піч і чайник, відро для сміття, вішалка або шафа для одягу. У базовому варіанті міні котедж зазвичай має двоспальне ліжко, але найбільш розсудливі власники передбачають можливість збільшення спальних місць до чотирьох за рахунок надувного ліжка, збільшуючи в цьому випадку ціну за оренду котеджу не в два, а тільки в півтора рази.

Іноді зустрічаються пропозиції оренди більших котеджів, але вони не є оптимальним форматом бізнесу - спорудження такого котеджу дуже довго окупається, а при схильності сучасної людини до індивідуалізму і невеликої кількості дітей сьогодні все рідше можна зустріти самостійно подорожуючі компанії і сім'ї більше чотирьох чоловік. Здавати в оренду частину свого котеджу або будинку - теж не оптимальний варіант. Мешканці і хазяї не завжди добре ладнають один з одним в ситуації спільного проживання. Якщо, звичайно, частина будинку для орендарів не відокремлена від основної частини будинку глухою стіною.

Хороший варіант - коли міні котедж для оренди будують на присадибній ділянці власного будинку, в якій живуть постійно. Це дозволяє хазяїнам витрачати мінімальний час на прибирання житла, призначеного для здачі в оренду. Але і побудова міні котеджу на дачній ділянці на околиці може бути ефективною. Це можливо навіть у тому випадку, якщо хазяї живуть в квартирі в місті. Тільки хтось з членів сім'ї повинен узяти на себе функції по взаємодії з орендарями, що часто міняються, на правах основної роботи.

Якщо ви вирішили побудувати міні котедж для здачі в оренду, то в першу чергу треба переконатися в наявності попиту на короткочасну оренду житла у вашому місті. Із зрозумілих причин, міні котедж напевно тяжітиме до околиці міста, хоча в невеликих українських містах забудова сільського типу і, відповідно, місця на присадибних ділянках, відповідні для спорудження міні - котеджів нерідко зустрічаються і в центрі. Для маленьких міст транспортні витрати, витікають з розташування міні - котеджу на околиці, незначні. Але і у великих містах такі будиночки на околиці можуть бути затребувані з боку туристів, які самостійно подорожують на власних автомобілях.

Хороший варіант - коли міні котедж для оренди будують на присадибній ділянці власного будинку, в якій живуть постійно. Це дозволяє хазяїнам витрачати мінімальний час на прибирання житла, призначеного для здачі в оренду.

Але і будова міні котеджу на дачній ділянці на околиці може бути ефективною. Це можливо навіть у тому випадку, якщо хазяїни живуть в квартирі в місті. Тільки хтось з членів сім'ї повинен узяти на себе функції по взаємодії з орендарями, що часто міняються, на правах основної роботи.

Вартість оренди міні котеджу має бути помітно нижчою, ніж ціна на знімання готельного номера у вашому місті. По тій же логіці формуються ціни на по добову оренду квартир (основних конкурентів міні-котеджів). Що стосується офіційного оформлення цього бізнесу, то краще всього це зробити, щоб уникнути непорозумінь з владою. Та і мандрівники все частіше віддають перевагу офіційно зареєстрованим квартирам і міні котеджам з по добовою оплатою, стараючись, по можливості, не зв'язуватися з самодіяльними "дикими" варіантами. Бажаємо вам успішного бізнесу!
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!