БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Картонний бізнес в маленькому місті


Тара з картону є самою затребуваною в країні на сьогодні. Експерти підрахували, що 78% усієї упаковки доводиться на картонні ящики.

Щорічний приріст їх виробництва складає близько 10-12%. Недивно, адже окупність вкладень в цей вид підприємства складає менше року.

картонні коробки

Доступні міні-фабрики по виготовленню тари не лише великим підприємствам, а і як цікаві ідеї для бізнесу в маленькому місті.


Сировина


Роблять ящики з гофрокартона. Виготовляють цей матеріал з макулатури, що істотно економить природні ресурси і служить в якості методу захисту довкілля. Гофрокартон є двома плоскими шарами картону, між якими прокладений папір, що має хвилеподібну форму. Ця конструкція робить його міцним на згин, як в напрямі перпендикулярному площинам, так і уздовж них. Для отримання вищих показників жорсткості виготовляють п'яти і семислойну структуру. Також, як і в першому випадку, картон і папір в цій конструкції між собою чергуються.

Кожен вид гофрокартона має свої галузеві стандарти, позначення і призначення. Наприклад, двошаровий матеріал, який виготовлений тільки з шару паперу і шару картону призначений для транспортування меблів. Вищеописана тришарова структура придатна для зберігання і транспортування продуктів харчування. Увесь матеріал, який має більшу кількість шарів, чим три, призначений для переміщення важких вантажів.


Технологія виготовлення


Для того, щоб з рулонної сировини вийшов ящик, спочатку нарізують заготівлі. Потім формується лінія, по якій відбувається згин виробу, і вирізуються клапани. Усі напрями, по яких відбувається згин, мають бути строго перпендикулярні. Останній етап передбачає скріплення, склеювання і укладання продукту для перевезення.

Більшість заготівель виконують за допомогою штанцформ.
Ці форми пристосовані для обробки рулонних і листових матеріалів. Вони виготовляються з дерев'яної основи, яка забезпечена биговальними і обрізами лінійками. Штанцформа - інструмент багатофункціональний. Застосовуючи його можна здійснювати штампування, перфорування, тиснення і биговання. Висікання - це повне прорізання заготівлі, до отримання необхідної форми, а биговання - процес створення насічок для згину. Виготовляються сучасні штампи за допомогою лазера, вони довговічні і обійдуться виробництву недорого. Зате процес виготовлення коробок стане у багато разів продуктивніший. Сполучають частини виробу сталевими склеюваннями і скобами.

Підвищені вимоги пред'являються до виготовлення тари для харчової промисловості. Готові коробки повинні відповідати санітарно-гігієнічним вимогам.
Упаковуються коробки в пачки до 25 штук. Кількість партії залежить від розмірів самого виробу. Процес відбувається на напівавтоматичному верстаті для зв'язки поліпропіленовими стрічками.


Устаткування


Відкриття невеликого цеху не можна зарахувати до ідеї для бізнесу в маленькому місті з нуля. Все-таки знадобитися невеликий стартовий капітал. Для підприємства знадобитися наступне устаткування:

Висікальні преси. За допомогою їх відбувається висікання і биговка цілісних листів заготівель.
Склеюючі машини. Вони призначені для склеювання коробок з лініями склеювання до 6 штук.
Усі апарати є однією автоматизованою лінією, яка управляється за допомогою комп'ютерної програми. Система управління дозволяє одночасно управляти усіма модулями, з яких складається лінія.

Найпоширеніші ящики, які виготовлені з чотирьох клапанним дном. Кришка може мати різну конфігурацію. Існує можливість настроїти устаткування на виконання індивідуального замовлення, для конкретної продукції.

Частина грошей з первинних вкладень буде витрачена на арену приміщення, а частина на оплату праці персоналу і його навчання.
Готові коробки при необхідності комплектують вкладишами, прокладеннями, перегородками.


Тара для яєць


Упаковка для цього товару має специфічну форму і називається горбкуватим прокладенням. Її підрозділяють на два основні види: промислова і споживча. Промислові литі контейнери розраховані на 3 десятки яєць і в ній продукт поставляється в магазини, супермаркети і на ринки. Горбкуваті прокладення складаються в ящики. Споживачам пропонується купувати яйця по 10 або 20 штук.

тара для яєць

Як альтернатива паперовим контейнерам, нещодавно стали з'являтися пластикові споживчі місткості. Проте на сьогодні використання птахофабриками целюлозних контейнерів складає 67% від загальної кількості. Такі переваги, як гігроскопічність і повітропроникність роблять її більше затребуваною.

Ще одно гідність паперових контейнерів в тому, що при їх виробництві використовується вторинна сировина. У світлі проблеми утилізації і переробки відходів життєдіяльності великих міст - ця перевага не може залишатися без уваги. Як ідея для бізнесу в маленькому місті з нуля випуск виробів з макулатури має право на існування.


Використовувана сировина


Продуктом переробки для випуску тари під яйце служить первинна макулатура, целюлоза і клейові добавки. Вторинна макулатура і самі прокладення використовувати, як сировину можна, але якість готової місткості буде гірша. Після вторинної переробки целюлоза втрачає фізико-хімічні властивості: дробляться ворсинки целюлози, втрачають змочуваність, еластичність. Зчіплюваність матеріалу так само погіршується, що робить упаковку менш міцною. Ще в якості основи може служити деревна маса, з вмістом целюлози більше 60%. Макулатура при такій технології використовується в якості добавки.


Устаткування і технологія


Якщо аналізувати структуру витрат на випуск виробів, то велика частка припаде на амортизацію устаткування. Основним являється вакуум-формувальна машина. На практиці багато малих підприємств обходяться автоматизованими лініями китайських постачальників, але найбільш відомі західноєвропейські виробники, наприклад данська фірма Hartmann.


Ринки збуту


Сьогодні існує проблема гострої нестачі упаковок для яєць. Річ у тому, що підприємств по випуску подібної продукції на території країни не так вже багато. Санепідемстанція забороняє вторинне використання упаковок і вимагає утилізації використаних контейнерів. Велика частина їх завозиться з країн Європи, що здорожує вартість самого продукту, для кінцевого споживача.

Тому, щоб знайти найцікавіші бізнес ідеї не треба робити складних маркетингових досліджень. Правильний підхід до ведення справи по випуску тари цілком здатний забезпечувати стабільний і довготривалий дохід.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!