БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Інвестиції в цінні папери


Види фінансових інвестицій в цінні папери. Практично всі фінансові інструменти засновані на інвестиціях. Інвестиції - це вкладення грошових коштів, які здійснюють некомерційні і комерційні організації, а також фізичні особи. Інвестори отримують дохід від вкладених коштів у вигляді дивідендів або відсотків.

Цінні папери купуються і продаються на ринку двома типами інвесторів - приватні та інституційні.

Інституційні інвестори вкладають гроші, які їм довірили різні особи і компанії. Такими інвесторами є страхові компанії, пенсійні фонди, інвестиційні компанії і т.д.

інвестиції в цінні папери

Приватні особи вкладають грошові кошти, як безпосередньо в цінні папери, так і через інші компанії та фонди.

Коли інвестують організації вони переслідують мету, отримати найбільший прибуток від вкладеного капіталу за максимально короткі терміни. На вирішення приватних осіб про вкладення грошових коштів грають такі чинники, як надійність, дохідність, ліквідність і податкове стягнення.

Але основним фактором на якому робиться оцінка ефективності є прибутковість. Фіксований дохід можуть приносити такі інвестиції, як привілейовані акції, векселі, депозитні сертифікати і т.д.

Якщо мета інвестора максимально приростити капітал, то використовуються такі інструменти, як опціони, товарні ф'ючерси і т.д. Але чим вище дохідність, тим вищі ризики.

Якщо інвестори шукають надійність в інвестуванні цінних паперів, то на практиці вважається, що краще вкладати гроші в державні облігації.

При виборі стратегії інвестування грошових коштів виділяють принципи формування інвестиційного портфеля, який містить кілька типів інвестицій.

Інвестиційний портфель повинен мати диверсифікацію, тобто зниження ризику втрат, щоб одні інвестиції суттєво не впливали на розмір портфеля в цілому.


Існують наступні типи фінансових інвестицій:


Державні цінні папери. Використовуються державою для залучення коштів на фінансування урядових витрат.
Державні цінні папери більш надійні, але мають низький відсоток прибутковості.


Облігації корпорацій. Корпорації випускають три види облігацій:


1. Заставні листи - забезпечуються нерухомістю, яке знаходиться в розпорядженні корпорації, і в разі банкрутства можливо частково відшкодування втрат інвесторові

2. Дебентури - обіцянка корпорації про виплату, ці облігації мають більш високий відсоток прибутковості.

3. Конвертовані облігації - мають можливість обміну на звичайні акції компанії, які ці облігації випустила.


Чим вище буде рейтинг облігацій, тим менший ризик вони мають при покупці, і тим нижче відсоток виплат будуть держателю облігації.

Вартість облігації залежить від терміну погашення.


Акції.


Інвестори, які вкладають свої грошові кошти в акції компанії, стають співвласниками цієї компанії, і називаються акціонерами. Акціонери можуть брати участь у виборі ради директорів компанії, вирішувати проблеми, які впливають на власність компанії та т.д. Всі акціонери беруть участь у збитках і прибутках компанії через дивіденди. Компанія виплачує дивіденди своїм акціонерам після покриття всіх витрат і сплати податків. Виплати дивідендів залежать від вирішення основних акціонерів компанії. Вони можуть виплатити, зменшити їх розмір, скоротити.


Види акцій бувають: звичайні і привілейовані


Звичайні акції діляться на акції вищого ешелону (першокласні акції) і акції зростання. Першокласні акції - акції стабільних компанії, які протягом багатьох років виплачують дивіденди, а також по міру збільшення доходів підвищують їх. Ціна цих акції має тенденцію до повільного зростання, вони менш чутливі до спадів, ніж інші акції.

Акції зростання випускаються молодими організаціями, які мають високий потенціал зростання. Дивіденди по цих акціях не виплачуються, оскільки витрати йдуть на розширення бізнесу.

Привілейовані акції дають право на отримання дивідендів в першу чергу. Бувають вони кумулятивними і конвертованими.

Кумулятивні привілейовані акції мають можливість отримання дивідендів у випадку, якщо компанія призупиняє виплату дивідендів на час. В цьому випадку вони накопичуються доти, поки
компанія повністю їх не виплатить. Конвертовані привілейовані акції мають можливість обміни на звичайні акції компанії, які їх випустила.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!