БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Інвестиції у бізнес - відкриваємо пекарню


Великі хлібозаводи, які випробували занепад в 90-х роках ХХ століття, сьогодні насилу виходять з фінансової кризи. Маленькі пекарні, що з'явилося в цей же час, навпаки, з успіхом розвиваються. Пояснюється це тим, що невеликому виробництву легше орієнтуватися на попит споживачів, що постійно змінюється.

Основна маса виробів відноситься до класу "преміум". Завдяки вдало вкладеним інвестиціям у бізнес, використовуються сучасні технології. Збут на таких виробництвах орієнтований на невеликі магазини, які мають хлібні відділи.


Про ринок хлібобулочних виробів


пекарня

За часів Радянського Союзу хліб зараховувався до стратегічних об'єктів, тому на нього існувала державна монополія. На початку 90-х років ситуація змінилася - стали відкриватися приватні пекарні. Незважаючи на явні ознаки прибутковості хлібопекарської справи, інвестиції у бізнес вкладалися рідко. Тому шляхів для широкого розвитку малі підприємства довго не мали. Аналогічна ситуація відбувалася і з кондитерською промисловістю. Інвестиційних проектів, які б грунтувалися на виробництві хліба, практично не було. Виною тому були бюрократичні і адміністративні труднощі, які доводилося проходити підприємцеві, що вирішив відкрити хлібопекарню.

Останнім часом інвестиційний клімат відносно виробництва хлібобулочних виробів міняється в кращу сторону. Наприклад, в Москві сьогодні зареєстровано близько 300 пекарень, і тільки 90 з них відносяться до класу великих виробництв. Експерти підрахували, що 30% ринку збуту продукції належить саме малим підприємствам.


Основні переваги малих пекарень


Стабільність доходу. Хліб затребуваний у будь-які часи, його споживання не залежить від політичної ситуації в країні, погодних умов і інших.
Мобільність виробництва. Асортимент хлібобулочних виробів легко може змінюватися або доповнитися. Технологія виробництва дозволяє випускати простий білий хліб і складніші вироби з дріжджового тіста.

Швидка окупність інвестиції у бізнес. При розумному підході і ефективному управлінні бізнесом, витрати на відкриття пекарні повернуться через півроку.
Рентабельність виробництва складає 50-60% і навіть при самих невтішних прогнозах ситуації на ринку не опуститься нижче 25%. Такі показники не можуть не притягати представників малого і середнього бізнесу. Оголошення "шукаю інвестиції у бізнес" для інвесторів буде привабливим, якщо додати "відкриття хлібопекарні". Для бізнесменів, що вирішили почати свою справу, існує, як завжди, два шляхи відкриття виробництва :


Створити підприємство з нуля.
Купити діюче підприємство.
Розглянемо ці два варіанти детальніше.
Організація виробництва самостійно


Починати слід з вибору асортименту, який випускатиме нове підприємство. Необхідно визначити круг споживачів, для яких робиться продукція і виходячи їх цього сегмент ринку. На даний момент їх існує декілька:
Традиційна або масова продукція: житній, формовий і череневий хліб, бублики і сухарі. Вона займає 70% усього ринку хлібопродуктів. Велику частину цього сегменти займають великі виробники.

Нетрадиційна продукція: лаваш, вироби з листкового тіста, булочки і інша здобна випічка. Цей сегмент складає 15 % загального об'єму.
Дієтична продукція. Із-за обмеженого числа споживачів не перевищує 10%.

Елітна продукція. Попит на неї також не занадто високий, тому на її випуск доводиться 5% загального об'єму хлібобулочних виробів.

Якраз на останні три сегменти і орієнтовані малі пекарні. Процес їх виготовлення більше трудомісткі, вимагає мобільного виробництва і частково ручної праці.

Рентабельність випуску елітної продукції має найвищий показник. Її забезпечує можливість підвищеної націнки на незвичайні і ексклюзивні продукти. Прикладом таких виробів може бути хліб, випечений по старовинних рецептах або з додаванням екзотичних інгредієнтів.
На наступному етапі відкриття виробництва необхідно запланувати закупівлю обладнання. Саме зараз згодяться інвестиції у бізнес, які були отримані від інвесторів.

Характеризується хлібопекарське обладнання продуктивністю. Вимірюється воно в кілограмах випеченого хліба за зміну і оптимальний її показник - 3 тис. кг
обладнання з якого полягає виробнича лінія
машина тістомісилки;
тістоділитель;
тістокруглитель;
камера попередньої розстійки;
тістозакаточна машина;
візок для тістових заготівель;
камера розстійки;
печі для випікання виробів.


Ціна на усі необхідні агрегати і машини може складати від 2,5 до декількох десятків тисяч доларів. Усе залежить від потужностей обладнання, оснащення автоматикою. Якщо на першому етапі грошових коштів не вистачає, то купують вживане оснащення. Воно значно дешевше, але при цьому підвищується ризик незапланованих простоїв на ремонт і відповідно матеріальних втрат.

До ціни технологічного обладнання не увійшли витрати на транспортні засоби для доставки хліба. Їх також можна купити уживані, а можна узяти в оренду.

Що може ще зажадати інвестиції у бізнес - приміщення. До його вибору варто підходити з особливою ретельністю. Оскільки на виробничих площах виготовлятимуться продукти харчування, то і вимоги до них підвищені:


цех по виробництву хліба не повинен розміщуватися в підвальних або напівпідвальних приміщеннях.

у приміщення обов'язково має бути підведення гарячої і холодної води і каналізації. Наявність примусової вентиляції обов'язкова.
окрім приміщень для виробничого обладнання знадобляться складські площі для зберігання сировини і матеріалів.

Приміщення можна купити, а при недостатніх інвестиціях у бізнес, узяти в оренду. Щоб розмістити виробничий цех, склади, пакувальний цех, цех готової продукції, побутові і офісні приміщення, знадобиться приміщення, площею 250-300 м2. З точки зору розташування, підприємство краще розташовувати близько біля доріг і під'їзних шляхів.

Для того, щоб привести приміщення у відповідність з санітарними правилами і нормами, необхідно зробити виріб стін або облицьовувати стіни і пів плиткою. Переобладнання такого масштабу зажадає додаткових вкладень близько 10 тис. дол.

Коли приміщення і обладнання підготовлені до роботи, слід потурбуватися про кваліфікований персонал. Для молодої фірми це може бути каменем спотикання, адже виробництво хлібобулочних виробів є біотехнологічним. Без досвідченого головного технолога і досвідчених інженерних працівників добитися якості продукції буде нелегко і інвестиції у бізнес стануть неприбутковими.

Для пошуків співробітників можна звернутися в кадрове агентство, але на початковій стадії ведення бізнесу не кожен бізнесмен готовий оплачувати його послуги. Частіше досвідчені кадри переманюють з інших аналогічних виробництв. Для обслуговування усього виробничого процесу достатні будуть близько 50 штатних працівників.

Тепер вимагається зробити закупівлю якісної сировини. Оскільки невелика пекарня орієнтується на сегмент продукції з малим попитом і високої якості, то і сировина повинна відповідати підвищеним вимогам. На складі завжди має бути достатній запас інгредієнтів, щоб не допустити простоїв виробництва.

Що стосується ринків збуту, то про них йшлося на самому початку. Проте скидати з рахунків супермаркети варто. Саме їх прилавки обладнані так, що не дозволяють загубитися жодному виду товару серед собі подібних. За статистикою і купівельна здатність людей, що роблять там покупки, вище.

Укладаючи договори на постачання хлібної продукції не можна забувати про ресторани. Вони цілком можуть стати постійними покупцями, якщо якість продукції відповідатиме ресторану їх рівня.


Купівля готового виробництва по випічці хлібобулочних виробів


Ринок пропозицій з продажу подібного бізнесу сьогодні невеликий, але має достатні інвестиції у бізнес. Збиткові пекарні практично не продаються. На продаж виставляються стабільно діючі виробництва, хазяї яких по яких або причинам продають бізнес. Причиною продажу ніколи не є збитковість пекарні.

У більшості випадків пекарна справа - сімейний бізнес. Шукати інвестора у бізнес треба з урахуванням цієї особливості. Основна частина управлінського персоналу є членами сім'ї власника і тому перед укладенням оборудки необхідно прорахувати витрати на зміну керівного складу. Краще буде, якщо перші два - три місяці новий власник попрацює із старою командою або на крайній випадок отримає підтримку попереднього хазяїна.


На що звернути увагу при купівлі пекарні

Договір оренди приміщення. Термін його не має бути менше 3 років. Довгостроковий попередній контракт дасть гарантію на тривалу оренду виробничих приміщень новим власником.
Розташування підприємства. Оптимальним варіантом є виробництво в довколишньому з містом районі. Витрати на доставку в місто будуть невеликі і орендна плата набагато менша, ніж в міській смузі.

Стан приміщення. На початку своєї діяльності неприємності з пожежниками і санітарними службами підприємцеві не потрібні. Тому приміщення повинне відповідати усім нормам і правилам, які висуває законодавство.
Стан обладнання. Машини і агрегати мають бути справні, і мати усю документацію з їх придбання і обслуговування.

Робочий колектив. Персонал, обслуговуючий технологічний процес має бути кваліфікованим.
Договірні зобов'язання. Довгострокові контракти допоможуть на перших етапах уникнути перебоїв з постачаннями сировини і збутом продукції.

Фінансові показники. Необхідно вивчити економічний стан компанії за останні 3 роки, стан ведення обліку. При необхідності можна провести аудит.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!