БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Інвестори для бізнесу - поради фахівців


На перший погляд усі фінансові терміни, які супроводжують процедуру інвестування, можуть здатися складними і недоступними для розуміння. Але мінімальні економічні знання мають бути у кожної людини, яка вирішила вкласти гроші, в свою справу.
Називатися інвестором не лише почесно і презентабельно, а і прибутково. Розмір же прибутку залежить від правильного рішення вкладника, а його може зробити тільки професіонал своєї справи.

інвестори

Прийнято вважати, що інвестування - це "пасивний" вид заробітку. Але з цією думкою важко погодитися, оскільки процес вигідного вкладення грошей вимагає постійної самоосвіти, вивчення тенденцій ринку, його інструментів і особливостей.

Мова, звичайно ж, не про підручники по економіці, в які заглянути, також не перешкодить. Досвідчені інвестори для бізнесу мають на увазі ту практику, яку не замінить жоден навчальний посібник. Тільки особисті успіхи і поразки, зльоти і падіння навчать думати, вважати і розуміти суть своїх і чужих дій.


Декілька порад початкуючому інвесторові


Численний негативний і позитивний досвід підказує, що найбезпрограшніший вид своєї справи цей той, який буде затребуваний незалежно від світових криз, погодних умов, масової пандемії і так далі. Бажання людини смачно харчуватися, не пропаде ні за яких умов. Навіть маленькі магазинчики в спальних районах закриваються дуже рідко, тому що мають певний прибуток в результаті роботи і рівень рентабельності. Те ж можна сказати про невеликі перукарні, аптеки, магазини дитячого одягу.

поради інвестора

Ще одна порада початкуючим вкладникам: не треба шукати революційні виробництва для вкладу своїх грошових коштів. Ризик подібних експериментів занадто великий, і якщо запропонувати інвестиції у бізнес, продукт якого малознайомий, можна втратити усі свої заощадження. Впевненіше стає на ноги початкуючий підприємець, який вже йде по стопах попередників. По-перше, завжди можна на чужому прикладі упізнати попит на ту або іншу продукцію, по-друге, на помилках чужих вчитися набагато вигідніше. У роботі цю аксіому забувати не можна. Тільки міцно ставши на ноги, можна пробувати експериментувати з новими технологіями, продуктами або видами послуг.


Критерії вибору


Вибір з декількох об'єктів може збити з пантелику навіть вкладника з досвідом. Іноді, здавалося б, аналогічні виробництва пропонують схожі шляхи розвитку технологічних процесів і різноманітність асортименту продукції. Оцінити прибутковість таких на перший погляд нелегко. Розмістивши оголошення "пропоную інвестиції у бізнес", треба бути готовим до того, що доведеться провести деякий порівняльний аналіз декількох проектів.

Що вигідніше: побудувати виробництво з нуля або зайнятися реконструкцією старого, купити обладнання в лізинг або в кредит, зробити ставку на промислову групу товарів або на продукти харчування, купити нежитлові площі або узяти в оренду?

Оптимальне рішення інвестори для бізнесу вибирають за наступними критеріями:
Можливість застосування різних схем залучення грошових коштів : поєднання купівлі і лізингу обладнання, часткове виготовлення сировини і матеріалів власними силами і часткова закупівля з боку, власна мережа торгових точок і посередники;

Вірогідність декількох видів фінансування : власні, позикові і притягнені грошові кошти.
При проведенні порівняльного аналізу необхідно враховувати, що існують якісні і кількісні показники. Невірно порівнюватиме два варіанти, якісні показники яких кардинально відрізняються. Наприклад, варіант реконструкції старого заводу і будівництво аналогічного підприємства з нуля не можуть бути порівнянний. Відібрати треба варіанти з рівними якісними характеристиками і тільки після цього приступити до аналізу їх кількісних показників.


Фінансова спроможність об'єкту інвестицій


Перш ніж пропонувати інвестиції у бізнес, грамотний вкладник поцікавиться фінансовим станом підприємства в цілому. Про прибутковість планованого інвестиційного об'єкту його, як правило, інформують досить, а ось загальний стан справ на підприємстві може замовчуватися або недостатньо розкриватися. Якщо підприємство велике і має великий річний оборот, а інвестиційний проект в його масштабах незначний, то загальному фінансовому стану можна не надавати великого значення. Якщо ж об'єкт вимагає порівняно великих вкладень, по відношенню до об'ємів діючого підприємства, то він не може не вплинути на загальний фінансовий стан компанії.


Інвестиційний портфель


Одним з варіантів зниження ризиків інвесторів для бізнесу, підвищення гарантій стабільного отримання прибутку, являється розподіл грошових коштів між декількома видами виробництв або сфери послуг. В економіці це називається - диверсифікацією.

Обмеження одним або двома видами об'єктів для вкладу ставить вкладника в залежність від результатів, які покаже їх господарська діяльність. Якщо в компаніях щось піде не так, то інвестор може позбутися усього власного капіталу. Варіант вкладення грошей у більшу кількість варіантів проектів, забезпечує компенсацію прибутків за рахунок вступу прибутку від паралельних проектів, працюючих стабільніше.

Сукупність напрямів для інвестицій, зібрана в арсеналі у одного вкладника називається інвестиційним портфелем. Формування його вимагає безлічі аналітичних розрахунків і якісного аналізу.

Вибір портфельного інвестування - це не лише інструмент для зменшення ризиків. Розподіл грошових коштів між декількома проектами може бути визначений обмеженнями: попитом на продукцію, рівнем забезпечення ресурсами, постачальниками сировини і матеріалів, обмеженням фінансових ресурсів.


Час реалізації


Тривалість реалізації інвестиційного проекту тісно сумісна з життєвим циклом людини. Час від складання проекту до отримання прибутку від його впровадження повинен порівнюватися з життєвим циклом. Робляться такі розрахунки наближено, оскільки частенько бракує достовірної інформації про багато чинників, що впливають на життєвий цикл виробництва.

Наприклад, визначити попит на товар і визначити прибутки на сьогоднішній момент не складає труднощів. Але робити довготривалі прогнози, як розширюватиметься ринок товарів надалі, які ціни запропонують конкуренти, чи з'являться альтернативні товари, чи зміниться покупна здатність клієнтів, практично неможливо.
Інші статті по темі :

КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!