БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Ідеї малого бізнесу з нуля для жінок


Індивідуальне пошиття одягу сьогодні має менший попит, чим раніше, оскільки ринок готових виробів від виробників - перенасичений. На жаль, більшість людей схильна вибирати товари недорогі і низької якості, проте скидати з рахунків існування ніші, для успішної роботи ательє, поки рано.

швея

Мають попит послуги з ремонту, підгонки по фігурі, укороченню і так далі. Стало вигідним відкривати невеликі салони поблизу торгових точок: і покупцеві зручно, і шваля завжди буде при справі. Природно, що ремонт одягу - послуга дешевша, але в даному випадку підприємець виграє за рахунок кількості замовлень і швидкості їх виконання.

Підтвердженням права на існування подібної ідеї малого бізнесу з нуля для жінок служать цифри.

Наприклад, індивідуальне пошиття сукні коштує близько 500 грн., а часу на це необхідно близько двох тижнів. Середній ремонт одягу триває близько 30 хвилин, а вартість на таку послугу – 40 грн.

Існують спеціалізовані майстерні, які займаються тільки пошиттям і ремонтом виробів з хутра або шкіри. Але фахівці впевненні, що, утілюючи ідеї для бізнесу з нуля, краще відкрити майстерню широкого профілю, яка зможе виконувати будь-яку роботу. З широким спектром послуг рентабельність буде вища.


Як вибрати місце


Оскільки в статті розглядаються ідеї для бізнесу з нуля для жінок, то варто згадати, що починати діяльність можна в домашніх умовах.

Напевно майже у кожного дома є швацька машинка, яка стоїть без діла. Якщо ні, то можна поцікавитися у знайомих. Частенько люди не знаходять їй застосування і будуть тільки раді зробити подарунок початкуючій кравчині. Виконувати замовлення на першому етапі можна також знайомим і друзям. При якісній роботі чутка неодмінно зробить свою рекламу і у майстра з'являться постійні клієнти. А тепер про перспективу, оскільки без неї що-небудь починати буде нецікаво.

Оптимальне місце для швацької майстерні - це центр міста. Саме у торгових центрах розміщено найбільше магазинів тканин і бутиків. Окрім цього, там забезпечена висока прохідність. Вхід має бути розташований з боку вулиці, щоб людям було простіше помітити заклад. Близькість до зупинки також додасть "плюсів" при виборі місця розташування.

І знову про цифри. Аренда 1 кв.м. площі в центрі міста коштує від 250 до 500 грн., ближче до околиці, в спальних районах - 125 грн. Маленький павільйон по ремонту одягу вимагає площі не менше 2025 кв.м. саме така квадратура дозволить розмістити робочі місця, зону для обслуговування відвідувачів, примірювальну кімнату і так далі. Для майстерні середнього рівня потрібна площа в 5070 кв.м. Краще, якщо це буде окрема територія, тоді її можна улаштувати з максимальним комфортом для відвідувачів. Підприємець відразу зрозуміє зручність обслуговування клієнтів в комфортному салоні, замість власної квартири.

Окрім цього, в павільйоні буде досить простору для того, щоб помістити зразки своїх виробів.
Ще одна порада від професіоналів. Треба намагатися вибирати приміщення на першому поверсі. Статистика показує, що люди частенько лінуються долати зайві перешкоди, тим більше, якщо є присутньою альтернатива.


Підбір персоналу


Роблячи перші кроки в підприємництві, ідея малого бізнесу з нуля для жінок, звичайно ж, не передбачає наявності найманих співробітників. Але оскільки ми говоримо про перспективу, то рано чи пізно помічниці хазяйці салону знадобляться.

При пошуку співробітників зазвичай звертаються до ЗМІ, з оголошеннями претендентів. Спершу досить буде одного майстра - універсала, який зможе кроїти, шити і ремонтувати одяг. Зазвичай майстрові встановлюють відрядну форму оплати праці, тобто від вартості замовлення він отримає від 25 до 40%. Найдефіцитнішою і затребуваною професією вважається закрійник. Приймальником може виступати сам власник майстерні. Також на нього будуть покладені інші адміністративні функції. Звичайно ж, власник повинен розбиратися в швацькій справі, щоб контролювати увесь виробничий процес і стежити за якістю виконуваних операцій.


Устаткування


Про те, що стара швацька машинка, що дісталася від мами або бабусі, може прослужити необмежений час і допомогти заробити перший стартовий капітал для розширення своєї справи, ми вже говорили.

У професійній майстерні обов'язково має бути присутнім оверлок і ще ряд устаткування, приведеного нижче :


Закрійний стіл;
Праска;
Прасувальна дошка;
Манекени, вішаки.


Що стосується швацьких машин, то професійні моделі квапитися купляти не слід. Практика показує, що навіть середні салони цілком справляються з об'ємами і на належному рівні, і на побутових машинах. Цілком працездатні машини можна купити із вживаних моделей. Окрім цього, професійне устаткування громіздке і вимагає великих площ, відповідно до більшої орендної плати.


Матеріали


Зазвичай запаси витратних матеріалів в ательє не роблять. Усе купується за рахунок ательє тоді, коли поступає новий виріб для роботи. Потім вартість матеріалів, що витрачаються, включається в ціну готового виробу.


Притягаємо клієнтів


Кращою рекламою ідеї для малого бізнесу з нуля буде "з вуст у вуста". Організовуючи хай і невелику, але професійну майстерню, без неї не обійтися.

Половину успіху в залученні відвідувачів забезпечує вивіска. Сучасні можливості і технології дозволяють виготовити цілодобову ефективну рекламу. Обов'язково слід брати увагу на штендер. Для тих людей, які не люблять роздивлятися вивіски і рекламні афіші "спотикач" буде зручніший.

Вартість його невисока, а інформації можна розмістити на нім багато. Крім того, можна повідомити про ціни або їх зниження. Зручно, якщо інформацію на штендері можна буде без зусиль змінювати.
Обов'язково треба дати оголошення про свої послуги в місцеву газету. Навіть у масштабах міста рекламуватися не має сенсу, оскільки на практиці клієнти - це жителі довколишніх будинків.

Корисні будуть рекламні заходи у вигляді розкладених в поштові скриньки флаєри.


Окупність


Підприємець, що почав розвивати свою справу, при підрахунку вигод після розширення, зіткнеться з питанням окупності своїх вкладень. Залежить цей термін від кількості виконаної роботи і вартості оренди приміщення. Чисельність клієнтів в павільйоні залежить від сезонності.

Наприклад, перед новорічними святами замовлень більше, ніж в січні - лютому. Після вихідних, кількість виробів на ремонт, доробку або переробку також зростає. Навіть погодні умови мають прямий вплив на чисельність людей, що відвідали павільйон за день.

Мінімальна кількість замовлень, яка повинна виконати ательє за день - близько 5 штук.
Найпоширеніші види робіт - це заміна блискавки і обробка краю штанів.

Вартість середнього чека в швацькому салоні, який розташований в центрі міста, повинен складати 125 грн. При меншому доході підприємство можна вважати нерентабельним. При позитивному стані справ, вкладення окупляться за 1-2 роки.


Доповнення :


Ціни (цифри), які вказані не слід вважати достовірними, так, як в кожному місті вони відрізняються, наприклад в Києві (столиці) одна ціна - (дорого) в іншому місті Львів менша, а в провінції маленькому містечко ціна в рази нижча, крім того стаття написана в одному році, а ви читаєте її через 3 роки, ціни вже могли змінитись. Але суть ідеї залишається одною і тою ж, вам лише лишається взнати розцінки і підрахувати, чи вигідно начинати таку справу.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!