БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Дострокове погашення кредиту


Чому банки негативно відносяться до дострокового погашення кредиту?

Коли позичальники оформляють кредит, то вішають на свої плечі боргові зобов'язання. Іноді терміни кредитів перевищують десятки років і не кожен хоче такий тривалий період носити цей вантаж боргів. І позичальники намагаються швидше виплатити усю суму боргу.
Банки двояко дивляться на цю ситуацію: по-перше, клієнт відповідально підходить до своїх зобов'язань, а по-друге, банки втрачають можливий прибуток в тому об'ємі, в якому було заплановано.

І тут встає питання: виплачувати щомісячні платежі згідно з графіком погашення або можна платити більше?

Позичальник має право або частково, або повністю погасити кредит раніше обумовленого терміну.
Коли позичальник вносить суму, яка перевищує розмір щомісячного платежу, але за рахунок цієї суми кредит не погашається повністю, це і є часткове дострокове погашення.
Коли позичальник повністю одним платежем погашає кредит, то це називається повне дострокове погашення.

Банки цю дію сприймають по-різному.
На позичальника позитивно впливає повне погашення позики. По-перше, він виплачує меншу суму, ніж було спочатку обумовлено. По-друге, позичальник повністю знімає з себе усі боргові зобов'язання.

Невигідно для банку, коли позичальник достроково виплачує позику. Оскільки він не отримує планований прибуток. Залежно від суми втрачених коштів залежить реакція банку. Якщо термін дострокового погашення кредиту невеликий, то банки ніяк на це не реагуватимуть. Якщо ж позичальник набагато раніше необхідного терміну виплатив усю суму повністю, то банк може накласти на нього штрафні санкції, якщо це прописано в договорі.

Але згідно із законодавством України, банк не має права нараховувати на позичальника штраф за дострокові виплати. При цьому згідно із законом, позичальник зобов'язаний письмово, за 30 днів, повідомити банк про намір дострокової виплати боргу. Банк розгляне цю заяву і в кредитний договір будуть внесені зміни.

Все ще проблемними залишаються іпотечне кредитування і авто кредит. Але навіть там згідно із законом встановлені свої терміни. При цих видах кредитування, штраф за дострокове погашення був замінений на виплату комісії за оформлення іпотечного кредиту. Ця сума досить висока.

Позичальник, який постійно достроково погашає кредити, одного разу може не отримати наступної позики, оскільки банк відмовить. Це станеться тому, що банк на такому правильному позичальнику не зможе заробляти. А оскільки, згідно із законом, банки за дострокове погашення не можуть пред'явити позичальникові претензій, то і видавати гроші таким позичальникам не має сенсу.

Тому перш, ніж достроково погасити кредит потрібно подумати, а чи вигідно це.
Інші статті по темі :

КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!