БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Бізнес план туристичного агентства


При виникненні необхідності написання бізнес-плану встає низка запитань, і найосновніший - з чого ж почати? Є достатня кількість методичних вказівок і рекомендацій, для створення проекту, але вивчення їх займе не так вже і мало часу.

Один з можливих шляхів створення - готові приклади бізнес планів з відповідної інфраструктури, їх застосування і удосконалення. Не можна забувати і про те, що сам бізнес план має бути реалістичним і переконливим, як для оточення, так і для самих користувачів. Він повинен відповісти на найголовніше питання - чи потрібна ця бізнес-ідея і чи принесе вона очікуваний прибуток.

Структура бізнес плану, як правило, типова, з необхідними відхиленнями, що зважають на специфіку цієї галузі або заданих обсягів виробництва. Якщо розглядати бізнес план приклад в області послуг, то головним питанням буде використання своїх або притягнених інвестиційних засобів, і попит на конкурентні послуги.

Провідними маркетологами, при складанні бізнес-плану сфери послуг, прийнято розглядати їх в якості пакету товарів. Набір певного виду послуг, який сукупно формується в певний продукт, складається з основної послуги, що допоміжної і підтримує.


Структура бізнес плану транспортного виду діяльності


Основну послугу (перевезення різними видами транспорту), з якою підприємство починає основну діяльність;
Допоміжну послугу (попередня реєстрація на рейси), яка допомагатиме в просуванні тієї, що очолює, і робитиме бізнес конкурентоздатнішим;

Підтримувальну послугу, яка привноситиме різноманітності в спектр завдань.
Схожа структура бізнес плану може використовуватися і при організації виробництва і продажів. При розробці торгової облікової політики, окремо розробляється підвищена конкурентоспроможність і висока якість виробництва.

Отже, згадаємо, що бізнес план - це структурований документ, що містить в собі усі етапи розвитку бізнес ідеї, від її народження, до максимального прибутку підприємства, який допомагає вирішити усі виникаючі проблеми на шляху становлення бізнесу, або на новому його витку розвитку.

Коли створюється своїми зусиллями бізнес план, приклад такого написання буде потрібний у використанні, як досвід "старших поколінь".

Найосновніша розрахункова частина фінансової структури проекту є уніфікованою для однотипних розділів галузей, навіть якщо виробництво різне по масштабах і специфіці. Інші глави бізнес плану можуть істотно відрізнятися, але методики розрахунків схожі.

Не дивлячись на те, що вкладення в не оборотні активи, на даний момент є не найактуальнішими, в якості бізнес плану і його прикладу розглянемо саме інвестиційний проект, що демонструє максимальну кількість розрахунків.


Виробничий бізнес план - зразок його написання


Опис бізнес ідеї і сама її суть. Спочатку необхідно коротко описати суть проекту (1-3 сторінки), потім - у більше розгорнутій формі.

Передбачувана візитна картка організації і його організаційна структура. Залежно від масштабів, чи передбачається відкриття розрахункових і інших видів рахунків, чи буде пайова участь, і яка сама форма організаційної структури, на яких умовах буде інвестиційне вливання. Для торгової організації рекомендується створення юридичної особи.

Опис торгової ніші. Повний аналіз сфери діяльності, в якій передбачається зайняти місце, її рівень розвитку, потенціал і можливість подальшого росту. Огляд самого товару або послуги і сфера застосування. Сама характеристика товару, його конкурентоздатні якості, недоліки, можливі проблеми із створенням і виробництвом. Окрім цього необхідно зробити ділення товарів, залежно від вживаного відсотка торгової націнки, по асортименту або іншим ознакам, вибір яких довільний.

Опис споживчої ніші і груп покупців. Залежно від цих характеристик і орієнтації на певні групи споживачів надалі розглядатиметься цінова політика товару, можливі його об'єми реалізації.

Аналіз конкурентного ринку і виграшні позиції відносно них. Бізнес-план допомагає вирішити ряд проблем в різних конкурентних сферах, треба продумати різні реакції конкурентно-здатних товарів і способи їх рішення.

План і способи реалізації самого продукту на ринку. Розробка або застосування вже існуючих різних маркетингових хитрощів, рекламних акцій або скидок.

Розгляд і розрахунок фінансових можливостей і потреб. Прогнозування фінансових шляхів розвитку, вибір шляху фінансування.

Створення фінансового проекту, з різними термінами виконання. У цьому розділі йде робота з фінансовими показниками, розрахунок формул і термінів окупності. Це в основному - показник прибутковості.

Після складання цього розділу буде видно, чи є сенс взагалі починати організацію виробництва.

Створення цінової політики. Визначення ціни залежить від багатьох чинників, які у бізнес плані необхідно врахувати і прорахувати. Від ціни залежать і об'єми реалізації, і терміни окупності будь-якого торгового підприємства. Ціновою політикою у бізнес плані, прикладах подібних організацій на первинному етапі займається розробник, але надалі доцільно коригувати цінову політику фахівцям в економічному середовищі.

Аналіз попиту і пропозиції. Залежно від цінової політики попит на товар буде різним, тому виходячи з пропозиції на товар, виробничих потужностей і задається відповідна економічна політика. Розрахунки, які включені у бізнес план, приклад їх використання досить широкий і вивчити не складе труднощів.

Прогнозування можливих ризиків. Навіть при найстабільнішому і продуманому створенні бізнесу можуть виникнути різні ризики, що починаються від нестабільності економічної сфери регіону, закінчуючи країною. Необхідно враховувати і сезонність товару, і різні інші зовнішні чинники, так само як і внутрішні.

Загальні підсумки. Етап, що робить висновок, містить в собі усі головні висновки, резюмує і підводить підсумки. Частина завершуючого етапу повинна відбитися у водній частині резюме. Будь-який торговий або виробничий бізнес-план, містить схожий зразок складання.

Розглядаючи приклади різних бізнес-планів важливо знайти і виділити найважливішу і кориснішу інформацію для створення конкретного проекту. Так, приміром, специфікація торгового бізнес-плану, полягає не лише в створенні певного виду товарів, але і в його реалізації. Для кожної групи товарів фінансовий план розробляється окремо.

Для будь-якого торгового підприємства використовується натуральне числення тільки для того, щоб правильно розрахувати площу необхідних приміщень, або потрібні об'єми вантажоперевезень. При розрахунку ж прибутків, складанні балансу підприємства облік коливається в цінових категоріях, які розраховуються, як твір гуртової ціни на націнку.

Важливим моментом в торговому бізнес плані, значущим прикладом є розгляд питань логістики. Необхідно грамотно підійти до питання вибору постачальників, асортименту. Виходячи з цих даних, і складається площа необхідних складських приміщень і можливості використання власних додаткових послуг з транспортування.

Схема заробітної плати в торгових видах діяльності заслуговує окремого розгляду, з урахуванням схеми продажів і мотивації працівників. Зарплата персоналу, повинна прямо пропорціонально залежати від об'єму продажів. Ідеальними будуть приклади бізнес плану, де заробітна плата ділиться на:


постійну частину (стабільний оклад за трудовим договором);
змінну частину (бонус, що нараховується, від валової виручки товарів).


У оптових схемах продажів, надбавка залежатиме від індивідуальної роботи співробітників, враховую дебіторську заборгованість покупця. Такий підхід допомагає понизити рівень неоплачених боргів, і отримати максимальний прибуток для організації. Якщо бізнес план розробляється для підприємства без використання споживчих кредитів і розстрочок оплати товару, то мотивацією в цьому випадку виступатиме тільки виручка. На підприємствах малого приватного бізнесу найкращим ефективним варіантом буде впровадження колективної відповідальності.

Інвестиційний план, для таких видів підприємств, використовується тільки в гострих випадках необхідності будівництва додаткових будівель, приміщень і організації транспортних перевезень.
Готова структура бізнес плану - це вища міра будь-якого інвестиційного проекту, в якому проаналізований і систематизований увесь торговий і практичний досвід попередніх компаній, уся наявна інформація.

Навіть якщо об'єми передбачуваного бізнесу не вимагають додаткових витрат, фінансування, то складання бізнес плану необхідно у будь-якому випадку. Склавши самостійно, або спираючись на приклади бізнес планів, краще і доступніше стає для розуміння робота схеми бізнесу, примноження капіталу і мінімізація витрат.
Інші статті по темі :

КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!