БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Бізнес план ресторану з розрахунками


Ресторанна справа здавна вважається прибутковим напрямом у інвесторів. Особливо актуальним таке вкладення капіталу буде в місцях скупчення туристів і зонах відпочинку. Людям, що проживають на березі моря або поблизу історичних пам'ятників, просто судилося бути успішними рестораторами.

Найгрубіший бізнес план ресторану з розрахунками показує, що окупність такого закладу складає 2-3 роки, а це за сьогоднішніми мірками дуже непогано.


Класифікація підприємств


Рестораном можуть називатися заклади різного рівня і форми обслуговування. Згідно із стандартами, вони діляться на три класи: люкс, вищого і першого рівня. У сучасному розумінні, це фешенебельні заклади класу люкс, середнього рівня обслуговування і всілякі піцерії і фаст-фуди.


З чого почати?


Почати свою справу допоможе грамотний бізнес план ресторану з розрахунками. Перша стаття витрат - це приміщення. Існує два шляхи його дістати. Якщо майбутній ресторатор купуватиме готовий бізнес, то з цим питанням усе вирішено спочатку. Якщо облаштування вирішено почати з нуля, то знадобиться немало сил і завзятість, щоб дістати відповідну будівлю в оренду або викупити. Переробка функціонуючого об'єкту під свою ідею найчастіше економічно невигідна.
Звернути увагу при виборі приміщення необхідно в першу чергу на його розташування:
врахувати прохідність людей в районі;
віддаленість конкурентних закладів;
інфраструктуру;

зручність розташування під'їзних шляхів і транспортних розв'язок;
платоспроможність потенційних клієнтів.


Який вид вибрати?


Початок бізнес плану ресторану з розрахунками належить. Тепер, виходячи з місця розташування приміщення і наявної суми для інвестицій, можна починати розрахунок майбутніх витрат.

Якщо планується відкрити ресторацію класу "люкс" в центрі міста, то загальні витрати на його обробку і облаштування складатимуть великі цифри. Відповідно і прибуток від його успішної роботи може наближатися до 1 млн. дол. в рік.

Заклад середнього класу, як підрахували фахівці, приноситиме прибуток в половину менше, а витрати по його відкриттю складуть близько 250 тис. дол.

При відкритті фаст-фуду, для старту достатні будуть 50 тис. дол. Як показує простий бізнес план з піцерії, при середньому чеку в 3 дол. і приміщенні на 30-50 посадочних місць, можна отримувати близько 60-200 тис. дол. в рік чистого прибутку. Рентабельність при розрахунках закладалася мінімальна, на рівні 20%. Нижче приведені фінансові показники роботи самої недорогої піцерії, площею 150 кв.м. за місяць:


Показник

Сума, дол

Що місячний дохід

60

Витрати в приміщенні

39

Оренда приміщення

6

Закупка продуктів

24

Зарплата персонала

6

Оплата комунальних послуг

3

Прибуток

21


Може здатися, що для швидкої окупності вкладених інвестицій, досить скоротити якусь колонку витрат бізнес плану піцерії. Особливо притягає хазяїв колонка з витратами, по заробітній платі співробітників. Але це далеко не так. Досвід підприємців і рестораторів показує, що окупність тим швидше, чим вища відвідуваність закладу.


Вибір кухні


З вибором кухні треба визначитися на етапі, коли готується бізнес план ресторану з розрахунками. Для них знадобиться сума витрат на придбання устаткування. Тип необхідного оснащення для приготування їжі залежить від блюд, які на нім готуватимуться. До того ж, складаючи технологічний паспорт приміщення, необхідно буде врахувати особливості розставляння устаткування.

Напевно більшість майбутніх рестораторів, визначаються з тематичною спрямованістю інтер'єру і кухні, ще навіть до вибору приміщення. У кожного є свої переваги в смаках і ідеї, які хотілося б утілити. Єдине, що хочеться відмітити, тематика в оформленні приміщення, блюд, меблів, уніформи працівників, має бути обов'язково! Інакше через деякий час він може загубитися серед інших, нічим непримітних місць вживання їжі.

З останніх модних тенденцій можна відмітити той, що прийшов з-за кордону фьюжн. Це дуже вдала ідея подачі блюд, які поєднують в собі кухні різних народів світу. Обов'язковою умовою є присутність деяких екзотичних елементів, в звичних для усіх блюдах. Поле для фантазії шеф-кухаря і піар-менеджера безмежно. Практично щодня можна запрошувати гостей на нові принадні блюда.


Документальне оформлення


Без паперів, на жаль, ніяке підприємство в країні існувати не може, а особливо громадське харчування. Про необхідність укласти договір оренди приміщення згадувалося раніше. А ось ще невеликий перелік документів, які необхідно встигнути оформити до відкриття :


Ліцензія на торгівлю алкогольними напоями;
Свідоцтво про внесення в реєстр торгових організацій;
Укладення санітарно-епідеміологічної служби;
Погоджені заходи по організації і проведенню контролю;
Узгодження на зовнішню рекламу;
Дозвіл пожежної служби;
Договори на вивезення сміття, санітарну обробку, установку і обслуговування усіх видів сигналізацій.


Підбір персоналу


Інвестор не може знати усіх тонкощів ведення справи, пов'язаної з приготуванням їжі, тому у бізнес плані ресторану з розрахунками має бути передбачена стаття витрат, на заробітну плату керівника або шеф-кухаря.

Ця людина повинна допомогти визначитися з вибором кухні, устаткування, меблів і так далі. Необхідно пам'ятати про те, що імідж і статус закладу надає не лише красивий інтер'єр і вдале розташування, а і смачні блюда, уважний персонал. Людський чинник є присутнім завжди і практично у будь-якій справі, тому гарантованою запорукою отримання прибутку завжди буде згуртована і вірна своїй справі команда професіоналів.


Реклама


На розкручування нового закладу необхідно виділити певну суму з інвестицій. Обійтися без цього неможливо. Вагомий плюс при "розкручуванні" такого роду підприємства - це те, що дорогі рекламні носії не потрібні. Повідомити про відкриття можна через телебачення, радіо і інтернет. Дієвим і недорогим способом являється роздача буклетів і листівок.

Непогано мати свій сайт, на якому буде викладена інформація про актуальне меню, нові розважальні програми, виступи артистів і так далі. Відвідувачам дуже подобаються маленькі сувеніри з логотипами, наприклад, сірника або запальнички.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!