БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Бізнес план продуктового магазину


Продовольчі товари завжди мають підвищений споживчий попит. Торгівля продуктами харчування, по праву, відноситься до одних з найстабільніших видів доходу.

Більшість підприємців прагнуть інвестувати свої заощадження саме в цей вид комерційної діяльності. Вони хочуть робити це грамотно, щоб уникнути вірогідних ризиків, з цією метою складається детальне планування. Давайте розглянемо бізнес план продуктового магазину і його основні складові.


Резюме


Бізнесом плану магазину є алгоритм послідовних дій підприємця, який дає можливість побудувати чітко злагоджений ринковий механізм, зі своїми унікальними особливостями. Основним завданням кожного фінансового заходу є максимізація прибутку в умовах конкурентного середовища.

Вибір місця розташування майбутньої торгової точки має засадниче значення. Вона повинна знаходитися в житловому районі, з максимальною прохідністю і бути рівновіддалена від довколишніх потенційних конкурентів.

Корисно при виборі місця провести ряд статистичних досліджень, щоб максимально точно визначитися з цільовою аудиторією, від потреб якої залежатиме увесь асортимент. Залежно від грошових (власних або позикових) коштів, що розташовуються, слід визначитися з формою торгівлі і площею торгового приміщення.


Приміщення можна:


1. Зняти за договором довгострокової оренди;
2. Придбати у власність;
3. Згідно з особистими вимогами, побудувати власну некапітальну будівлю.


Окрім займаної площі, об'єкт торгівлі повинен відповідати певним технічним і санітарно-епідеміологічним вимогам. Ці питання керівник організації повинен заздалегідь погоджувати із спеціальними службами і органами, отримавши від них відповідні дозволи і приписи.


Опис підприємства


У описі бізнес плану магазину вказують:
організаційно-правову форму підприємства;
вид економічної діяльності суб'єкта, згідно з класифікатором ОКВЭД;
форму оподаткування і бухгалтерської звітності.

Режим роботи торгової точки вибирається залежно від масштабів діяльності, з урахуванням терміну окупності проекту.


Опис продукції


В умовах конкурентного середовища важливо грамотно підібрати асортимент запропонованих покупцеві продовольчих товарів.

Слід розробити політику ціноутворення так, щоб не лише стимулювати попит кінцевого споживача, але і перетворити її в основну конкурентну перевагу. При цьому важливо пам'ятати, що демпінгові ціни, окрім своєї привабливості, можуть викликати і недовіру з боку покупців, а це спричинить зниження рівня прибутку. Попит має бути еластичним!


Виробниче планування


Коли вирішилося питання з місцем під об'єкт торгівлі, прийшов час придбання торгово-технологічного устаткування (холодильні установки, вітрини, стелажі і так далі) для основного залу і складського приміщення. Рекомендують спершу скласти схемне розташування цього обладнання, безпосередньо в самому приміщенні, з метою раціонального використання його площі.
Важко представити магазин без касового апарату. На даний момент існує необхідність його реєстрації в податковому органі, по місцю постановки на облік індивідуального підприємця або юридичної особи.

Правильне викладення товару на полицях може значно збільшити рівень продажів. Краще не пожаліти грошей, і найняти на роботу досвідченого мерчендайзера. Після закінчення часу, таке рішення окупиться в рази.


Маркетингове планування


Маркетинговий план відображає, яким чином будуються стосунки між покупцями і постачальниками.

При виборі постачальників звертають увагу на:
якість пропонованої продукції, її вартість;
місце розташування постачальника;
умови постачання;
можливості повернення некондиційного або простроченого товару.
Сьогодні, більшість виробників і постачальників надають свій товар на умовах реалізації, дають відстрочення платежів.


Персонал


Персонал підбирається згідно з штатним розкладом. Вирішення цього питання можна доручити кадровому агентству або директорові магазину.


Основні побажання до продавця:


наявність рекомендацій з останнього місця роботи;
ввічливість;
охайність;
приємна зовнішність;
наявність діючої санітарної книжки.


Календарний план


Для реалізації проекту слід максимально чітко розрахувати витрати часу :


Пошук початкового капіталу (приміром, позикові засоби)
Державну реєстрацію підприємства
Відкриття розрахункового рахунку
Пошук і закупівлю торгового устаткування
Формування бази постачальників
Підбір персоналу
Закупівлю продукції
Рекламу і ін.


Фінансовий план


Бізнес план магазину неможливо представити без економічних обгрунтувань.
Фінансовий план відображає об'єм капітальних витрат на реалізацію проекту. Сумарний показник цих витрат визначає кількість засобів, що інвестуються. Після цього складається план розвитку магазину, як мінімум, на 3 роки.

З урахуванням темпів руху товару, на кожен конкретний період часу розраховується передбачувана виручка, постійні і змінні витрати, непередбачені витрати. Аналітичним шляхом обчислюється очікуваний чистий прибуток, термін окупності самого проекту. Також пропонуються різні варіанти оптимізації витрат.

Зрештою, бізнес план продуктового магазину має бути рентабельним.


Вірогідні ризики


Тепер, ряд страхових компаній пропонує керівникам малого і середнього бізнесу брати участь в спеціалізованих програмах страхування майнових інтересів, для того, щоб понизити вірогідність появи непередбачених ситуацій.


У підприємців є можливість застрахувати :


Торгові приміщення;
Устаткування, вітрини;
Грошові кошти в касі;
Громадянську відповідальність перед сторонніми організаціями.


У завершенні, хочеться особливо відмітити останній пункт. Не варто ігнорувати можливість страховки, цим ви обмежите себе від можливих форс-мажорних ситуацій і ваші ризики значно зменшаться.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!