БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Бізнес план перукарні


Перукарські послуги є масовими і приносять один з найбільших прибутків у сфері обслуговування. Згідно із статистикою, в Україні функціонує більше 20 000 зареєстрованих салонів краси і перукарень. А оскільки динаміка росту кількості перукарень безпосередньо пов'язана з ростом населення, то існує тенденція розвитку цих послуг.

Для цього бізнесу характерна швидка окупність, тому підприємці охоче вкладають в нього кошти. Для ефективної роботи будь-якого підприємства необхідно розробити чітку стратегію. Бізнес план перукарні, складений з урахуванням усіх нюансів цього виду послуг, допоможе ефективніше працювати в цій сфері і приведе до швидкої окупності і високої прибутковості.


Передумови для успішної реалізації проекту


Стабільний ріст ринка перукарських послуг вже упродовж останніх 10-ти років;
Велика питома вага в структурі побутових послуг. Цирульні поступаються тільки будівництву і ремонтам, питома вага яких складає 30%. Цей показник стабільний, а значить, існує постійний попит на ці послуги;

Клієнти - це люди, що живуть по сусідству. Прийнятні ціни і висока якість обслуговування зроблять перукарню привабливою для цільової аудиторії.
Для того, щоб розробити бізнес план перукарні, треба визначити мету проекту і перелік послуг, що робляться.


Мета проекту


Метою, являється відкриття точки для клієнтів середнього достатку. Планована кількість робочих місць - 3-4. Такий формат вибраний не випадково. За твердженням фахівців, найбільш рентабельними є саме дрібні точки для клієнтів, що живуть по сусідству. Такі місця з легкістю виживають в конкурентній боротьбі, а постійні відвідувачі роблять їх роботу стабільною.


Перелік основних видів послуг


Стрижки - чоловічі і жіночі, прості і модельні;
Зачіски і укладання;
Процедури по догляду за волоссям;
Забарвлення, міліровка, фарбування;
Гоління, догляд за вусами;
Додаткові види послуг.


Оформлення і необхідні документи


Реалізація бізнес плану перукарні припускає офіційну реєстрацію і оформлення усіх необхідних документів. Ліцензування не поширюється на цей вид послуг, але для відкриття такої точки необхідно пройти сертифікацію. Середня вартість сертифікату - 250 - 1 000 грн. Сертифікацію проводять державні органи: пожежна служба, СПС. У ці організації необхідно надати договір оренди приміщення, де планується відкриття і медичні книжки майстрів. Майстри, так само мають бути сертифіковані, для цього їм треба пройти 3-х місячні курси.

Основні положення і сам порядок сертифікації регулюється Правилами сертифікації послуг перукарень.


Вибір приміщення


Для вибраного формату, досить приміщення розміром 40 кв.м. Воно може бути власним - це найбільш зручний варіант, оскільки надалі не доведеться платити оренду. Варто пам'ятати, що просто в квартирі відкрити перукарню не можна, необхідно перевести приміщення до нежитлового фонду, поширенішого варіанту, коли приміщення орендоване. Це збільшує щомісячні витрати на вміст точки. Орендна плата варіюється в залежності регіону.


Оснащення обладнанням і матеріалами


У бізнес план перукарні варто включити і цю статтю. З цим завданням допоможуть впоратися спеціалізовані фірми по комплектації салонів. Можна і самому укомплектувати точку, знаючи, що знадобиться для роботи. Основне обладнання: машинки для стрижки, фени, крісла з гідравлікою, сушки, миття з кріслом, дзеркала, шафи тумбочки з дзеркалами і без. Інструменти: гребінці, ножиці, затиски, бритви, бігуді. Витратні матеріали: серветки, накидки, рушники, уніформа, косметичні засоби і засоби для укладання і ін. Меблі: крісла або диван, стільці, вішалка, журнальний столик, міні-гардероб. Касовий апарат і комп'ютер.


Підбір персоналу


Бізнес план інвестиційного проекту припускає організацію точки на 4 робих місця. Робота буде позмінна. Наявність адміністратора і бухгалтера - на вибір підприємця.
Для пошуку хороших і досвідчених майстрів не існує універсального способу. Це можуть бути талановиті, але без досвіду роботи випускники курсів або учбових центрів, або досвідчені, але старомодні майстри або золота середина. Для пошуку співробітників підійдуть і оголошення, і пошук через інтернет, і рекомендації знайомих.

Графік роботи встановлюється 2/2, тобто 2 дні робочі - 2 вихідних.
Середній заробіток складає 20-40% від загальної виручки. Якщо врахувати, що один майстер може обслужити до 14 чоловік за зміну, а вартість стрижки в середньому складає 30 грн плюс вартість додаткових послуг за бажанням, то виходить, що мінімальна зарплата майстра складе 90 грн в день.


Реклама


Для цього типу перукарні досить проінформувати про відкриття точки потенційних клієнтів, що живуть по сусідству, в одному квар3талі. Це можна зробити, розклеївши оголошення, можна рознести листівки по поштових скриньках, або дати рекламу на місцевий телевізійний канал.


Фінансова частина проекта


Можна зробити висновок, що для того, щоб реалізувати бізнес план перукарні, необхідно буде вкласти близько 80 000 грн. Перукарня починає приносити дохід, з другого або третього місяця роботи, а повністю проект окупиться за період від 6 до 12 місяців. Рентабельність проекту складає близько 30%.

Наведена вище інформація може бути використана і при розрахунку і реалізації інших послуг у сфері обслуговування, наприклад, бізнес план весільного салону. Необхідно тільки адаптувати і врахувати особливості цього виду послуг.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!