БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Бізнес план інтернет магазину


Про інтернет ресурс Аmazon сьогодні знає кожен. Різноманітність товарів, представлених в нім, залучає до нього покупців з різних куточків нашої країни. А популярність і річний оборот, що обчислюється мільярдами доларів, приковують до себе інтерес початкуючих підприємців. Відкрити подібний бізнес доступно кожному, головне, мати первинні інвестиції, бажання і план дій.


З чого почати?


Як не банально це звучить, а починати доведеться з чистого аркуша паперу і ручки. Грамотно складений бізнес план інтернет магазину визначатиме чіткі завдання, які необхідно вирішити, для успішної роботи і отримання стабільного прибутку.

Головне завдання - це вибір продукції, яка реалізовуватиметься через інтернет. У цьому питанні необхідно мати деякі компетентні знання, які допоможуть у виборі моделей, постачальників і виду доставки. Кожен товар має свою специфіку і вимагає певного рівня розуміння процесу його виробництва, зберігання і транспортування.


Загальна концепція бізнесу


Необхідно поставити для себе завдання, які будуть вирішені в найближчому і далекому майбутньому, сформулювати місію компанії :


головна мета онлайн-майданчика
перспективи розвитку
плани декількох найближчих місяців
Найближчі плани треба розписати з вказівкою дат і покроковими діями.


Початок роботи


Оскільки бізнес план інтернет магазину передбачає торгівлю через комп'ютерну мережу, то необхідно підібрати якісну техніку і інтернет-провайдера, який стабільний у своїй роботі.
Далі необхідно придбати спеціальний домен або хостинг, і замовити безпосередньо саму розробку вітрини віртуального торгового майданчика. Вона повинна передбачати комфортний огляд усіх товарів, можливість сортування їх по категоріях і форму для замовлення. Для початку роботи бізнесу цього вистачає.


Складання списку номенклатури товарів


Позначені у бізнес плані інтернет магазину товари, треба розділити по категоріях. Від того наскільки зручно для пошуку і вибору він розміщений, залежить присутність покупця і його бажання купити. Каталог має бути інформативний максимально. Що стосується цін на товари, то існує декілька способів інформувати про них покупців.

Якщо асортимент продукції дуже великий, то доцільно надати для ознайомлення користувачеві прайс, у вигляді xls -файла. Його можна завантажувати на сайт щодня, тим самим, оновлюючи ціни на товарні позиції. У такому ж виді прайс буде доступний для скачування покупцям. Зручно, що цей формат сумісний з програмою 1С. Прайси від постачальників можуть бути завантажені і відредаговані з найменшими трудовитратами. Перспективу купівлі такої програми, якщо її немає, треба обов'язково врахувати при складанні бізнес плану інтернет магазину. Застосовувати такий спосіб для нових магазинів не рекомендують, оскільки недолік наповнення унікальним контентом не дозволить піднятися на перші позиції пошукових систем. Файлові документи в даному випадку не помічники.

Другий варіант наповнення сайту описом продукції - вручну. Грамотний текст опису і унікальні фотографії здатні підняти сторінку і відповідно увесь сайт, в топові рядки пошукових запитів. Процес цей довший і трудомісткий, але необхідно бути готовим до труднощів. Якісний і унікальний контент - це одно з умов успішних продажів, через інтернет.


Доставка товару покупцям


Цей пункт, бізнес план інтернет магазину повинен містити обов'язково. Своєчасність і пунктуальність в цьому питанні допоможе притягнути клієнтів, знайти постійних покупців. Спочатку інтернет-ресурси для торгівлі переслідували мету продавати за низькими цінами в терміни, зручні для покупця. Якщо існують конкуренти, готові запропонувати аналогічну продукцію, то питанням дотримання термінів нехтувати не можна. Виняток можуть становити тільки майданчики ексклюзивних і унікальних речей. Такі замовлення, клієнти готові чекати місяцями.


Важливо запропонувати покупцеві декілька способів доставки

Транспортні компанії. Мережа логістичних компаній, в країні добре розвинена. Практично в кожному місті є пункти відправки вантажів. Оформивши посилку, постачальник повинен передати через смс - повідомлення номер декларації замовникові, по ньому він і отримає посилку у своєму місті. Плата за доставку робиться за домовленістю, але на етапі, коли складається бізнес план інтернет магазину її треба врахувати.

Поштова служба. Послугами національних поштових компаній користуються зазвичай в тих випадках, коли представництва транспортної фірми в місті немає. Якість обслуговування на поштових відділеннях зв'язку, на жаль, залишається на рівні радянських часів. Відповідальності за збереження і своєчасну доставку посилки ніхто не несе, тому користуватися цією послугою можна тільки в крайньому випадку.

Кур'єрська доставка. Спеціальні кур'єрські служби сьогодні активно пропонують свої послуги. Але включати це в статтю витрат, у бізнес план інтернет магазину, поки не варто. Якщо вантаж малогабаритний, то доставляти його на етапах розвитку може сам власник ресурсу або члени його сім'ї.

Самовивезення з офісу. Приміщення офісу на початку своєї роботи має далеко не кожен інтернет-магазин. Частіше підприємці працюють в домашніх умовах, тому слід продумати спосіб передання товару покупцеві, якщо той побажає забрати його особисто. Тут може бути декілька варіантів: зустрітися із замовником на нейтральній території, або залишити його купівлю в магазині, у знайомих або друзів. На майбутнє, у бізнес план інтернет магазину статтю витрат на оренду офісного приміщення необхідно передбачити.


Де узяти товар?


Для того, щоб зробити правильний вибір постачальника, доведеться вивчити дуже багато інформації. Ціни, способи оплати і доставки товару настільки різні, що на вибір оптимального варіанту піде багато часу і сил. Головне, щоб постачальник вчасно повідомляв власника ресурсу, про зміни ціни і асортименту. Тоді він зможе вчасно вносити зміни в перелік свого товару.


Категорія покупців


Дизайн і зручність користування ресурсом обов'язково мають бути спрямовані на категорію покупців, для яких він створений. Магазини дитячого одягу і автомобільних навігаторів, не можуть бути схожі між собою ні по оформленню, ні по стилю представлення товарів. Будь-які тексти і картинки, розміщені на майданчику повинні змусити покупця зробити покупку саме в цьому магазині, тому що саме там вона його давно чекає!
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!