БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Бізнес ідеї для малого бізнесу


Як відомо, останніми роками сільське господарство активно розвивається, та і споживачі хочуть бачити на своїх столах екологічно чисті і натуральні продукти. В цілому на світовому ринку фахівці відмічають стрімкий ріст виробництва і споживання натуральної продукції, а до 2017 року очікується об'єм її у світових масштабах 1 трильйон доларів.

Ця тенденція не обійшла і нашу країну. Наприклад, в 2011 році оборот від продажу екологічних продуктів харчування склав 0,6 мільярда грн. Сьогодні ця цифра куди більша. Потенціал до росту випуску власних екологічно чистих продуктів харчування і товарів в країні величезний. Фахівці чекають, що до 2020 року відсоток імпортних і вітчизняних товарів цього сегменту матиме значення 70 % і 30% на користь українських товарів.

Враховуючи вище сказане можна з упевненістю стверджувати, що бізнес ідеї для малого бізнесу по виробництву і реалізації натуральних консервованих варень дуже перспективний напрям.


Натуральне варення


Як відомо, варення варять з ягід. Сировину можна добувати абсолютно безкоштовно в лісі, і ця одна з бізнес ідей для малого бізнесу з нуля.

Другий шлях неминучий при масовому випуску - закупівля ягід у фермерських господарствах, у приватних садівників - городників. Для різноманітності асортименту можна поєднувати обидва джерела сировини, оскільки смачний і корисний продукт можна приготувати з дикорослих кущів (журавлина, чорниця, ожина) і культурних рослин (смородина, чорноплідна горобина і інш.).


Технологія


Виробництво варення з ягід або фруктів не складне. Як відомо, з ним справляється кожна домогосподарка, а полягає воно з таких етапів:


Чищення і миття ягід;
Протирання з додаванням цукру;
Стерилізація упаковки;
Розфасовка і упаковка.


Обладнання


Особливістю масового виробництва є те, що застосування ручної праці підприємці - виробники намагаються звести до мінімуму. Тому знадобиться наступне обладнання:
Обробний стіл і мийна ванна для підготовчого етапу. На столі ягоди сортуються, у ванні - миються.
Установка для підігрівання і приготування. У ній безпосередньо готуватися готове варення.
Стерилізатор банок. Він оснащений ультрафіолетовим стерилізатором води, банок і кришок. Додатково є присутньою можливість обполіскування місткостей.

Установка для розливу готової продукції включає операцію розливу в тару, пристрій закупорювання і наклейку етикеток.

До допоміжного устаткування, яке має бути на ділянці входять : ваги, лотки, контейнери, технологічна тара і інше.

На українському ринку для цих цілей представлено обладнання "Ягода", яке не лише само готує варення, а і розфасовує його в пластикові скляночки. Коштує воно близько 390 000 грн. В його комплект входить також оснащення для ділянки підготовки сировини. Продуктивність такого агрегату складає 1250 кг за зміну. Площа, яку він займає, - 50 кв.м. Обслуговують агрегат 9 чоловік персоналу.

Окрім технічного оснащення виробничого процесу необхідно забезпечити зберігання сировини і готової продукції. Для цього знадобляться:


морозильні камери, які можуть підтримувати температурний режим не менше, - 20 градусів. Вони знадобляться для зберігання ягід і фруктів.

Холодильні камери, з температурою від +2 до 0 градусів. У них зберігатиметься готове фасоване варення.

Слід потурбуватися і про доставку сировини на виробництво і готового продукту споживачам. Оскільки варення в тарі має досить значну вагу, той транспортний засіб має бути малотоннажного класу. Окрім цього, фургон треба обладнати системою терморегуляції.


Збут


Головними споживачами продукції будуть міські жителі. За статистикою, придбати розфасовану зимову заготівлю мають можливість люди з достатком середнього і вище за середній рівня. Тому головним каналом збуту будуть супермаркети і магазини, розраховані на цю категорію населення.

Для реалізації також підійде порівняно новий спосіб - через інтрнет-магазини і онлайн площадки для торгівлі. У спеціальних рубриках з пропозиціями еко продуктів подібний товар знайде своїх покупців.


Окупність


Для реалізації цієї бізнес ідеї, для бізнесу по виробництву варення на вище запропонованому обладнанні, продуктивністю 1200 кг в зміну, знадобиться близько 900 000 гр. Окрім цього, необхідно буде орендувати приміщення, площею не менше 70 кв.м. і найняти на роботу 10-12 чоловік. Вкладені інвестиції окупляться приблизно через 2 роки.


Розфасовка меду


Це ще один екологічно чистий товар вітчизняного виробництва, який можна пропонувати покупцям на ринку, в ніші продуктів харчування для здорового способу життя. Для зручності споживачів його треба розфасувати в скляну або пластикову тару.
Використання бізнес ідеї для малого бізнесу, заснованої на роботі з медом завжди приречено на успіх.

Усім відомо, що цей продукт надзвичайно корисний для організму людини. Мед має лікувальні, дієтичні і бактерицидні властивості. Цей унікальний природний препарат нормалізує фізіологічні функції людського організму, тому його рекомендують для профілактики і лікування різних захворювань. Але щоб цей дар природи не втратив свої цілющі властивості, його треба не лише правильно збирати і переробляти, але і зберігати. Оскільки можуть пройти місяці, перш ніж зібраний з вулика мед знайде свого покупця, якість його фасовки і у пакування грає велику роль.


Концепція


Якщо порівнювати ціни на мед фасований і нефасований, то можна переконатися в тому, що перший коштує дорожче майже в два рази. Якщо у свою тару продукт можна придбати по 80-100 грн. за кілограм, то упакований в кілограмову банку він вже стоїть на 30-60% дорожче. Враховуючи усі витрати підприємця, запас прибутка в цій ціні є.


Збут


Підшукуючи канали збуту, початкуючий підприємець може звернутися в оптові компанії, які вже налагодили партнерські відносини з роздрібними торговими точками і активно співпрацюють. Недолік цього шляху в тому, що ціну для них треба буде встановлювати мінімальну.

Другий шлях - це самостійний пошук магазинів і супермаркетів, для постачання продуктів безпосередньо від виробника. Для початківця він може бути складнішим і довшим, але торгову націнку на собівартість можна робити вище, ніж в першому випадку.

Ще один варіант реалізації меду - власна фірмова торгова точка. Найпростіше відкрити її на ринку: не буде потрібно великі засоби для оренди. Але в даному випадку необхідно буде передбачити зарплату продавця.


Виробництво


Щоб почати малий бізнес, ідеї для початківців треба реалізувати, з наступним набором виробничих засобів :


Приміщення для цеху по розливу меду в тару;
Устаткування для фасовки;
Тара;
Автомобіль.


Основне обладнання дозволяє збивати сировину в кремоподібну масу і фасувати мед в тару від 20 міліграм до 10кг. Режим його роботи - напівавтоматичний, продуктивність близько 1000 літрів за зміну.


Сировина


Природно, що сировиною для цього виробництва буде екологічно чистий мед, що закуповується у бджільницьких господарствах. Транспортування його на виробництво проводиться у бідонах, місткістю 50 літрів. В якості тари, в якій мед пропонуватиметься споживачам, можна використовувати пластикові, скляні або дерев'яні місткості.

Обладнання для реалізації такий бізнес ідей в малому бізнесі робитися українськими заводами-виробниками. Існують, так звані, технологічні лінії, які автоматизують повністю або частково усі етапи процесу. Кількість персоналу, який його обслуговує, - 6 чоловік.

Підсумуємо усе вищемсказане. По-перше, знадобиться верстат, вартістю 36 000 грн., приміщення, площею 100 кв.м. і 4 - 6 співробітників. Вартість оренди приміщення 6000 грн, а зарплата персоналу - 2 000 в місяць.

Приймемо, що устаткування працює з навантаженням в 50% і робить 45 тонн меду за сезон (з травня по липень). Закупівельна ціна сировини - 30 грн. за кг, а продажна – 50 грн. Попередній теоретичний дохід складе наступну цифру:


Найменування показників

Сума, грн

Дохід від продаж

1 755 000

Витрати на закупку сировини

1 350 000

Витрати на упаковку (1 одиниця тари = 4,8 грн)

216 000

Витрати на заробітну плату

54 000

Витрати на оренду

18 000

Витрати на капітальні вложення

36 000

чч

81 000


З таблиці видно, що навіть перший сезон роботи дозволить окупити первинні вкладення і витрати і отримати прибуток 80 тис. грн. Причому завантаження обладнання було не повним, а усього лише на половину.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!