БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Бізнес ідеї для малого бізнеса в Україн


Хімчистка - це сфера послуг, яка вимагає постійного спілкування з людьми. Люди приходять абсолютно різні, з різним настроєм і завдання власника забезпечити їм якісну послугу, щоб клієнт повернувся до нього ще не один раз. Відкриття хімчистки - справа витратна, оскільки вимагає наявності певного технологічного оснащення і оформлення маси дозволів і документів. Власне з другої причини просування багатьох бізнес ідей для малого бізнесу в Україні гальмує. На усі організаційні етапи може піти близько року.

хімчистка

Спочатку необхідно знайти відповідне приміщення, провести в нім ремонтні роботи, щоб воно відповідало санітарним і пожежним вимогам, яких пред'являється до такого об'єкту немало. Потім отримати дозволи тих же "пожежників" і санепідемстанції. Купівля устаткування і навчання персоналу займе також немало часу. В цілому, щоб організувати гідну мережу хімчисток по місту, знадобляться вкладення в районі 100 тис. дол. Великі інвестиції на початковому етапі не потрібно, хоча були випадки відкриття мережі цієї сфери послуг з початковим капіталом 500 тыс.дол.


На чому економити


Фахівці, працюючі в цій сфері, стверджують, що ні на чому! Дешеве устаткування буде обмежено функціональними можливостями, отже, частина клієнтів буде втрачена. Персонал без кваліфікації, що не відноситься до справи відповідально, може зіпсувати речі, здані для обробки, і власникові доведеться відшкодовувати збитки хазяїну речей. Скупитися на рекламі також не слід, вона має бути яскравою, помітною і численною.

Будь-хто бізнес ідеї для малого бізнесу в Україні вимагає залучення споживачів. А головним інструментом для цього є реклама.


Приміщення


До будівлі, в якій розташовується хімчистка, пред'являється ряд вимог, встановлених нормативними актами :

Приміщення має бути розташоване у будівлі, що окремо стоїть. Віддаленість від житлових будинків має бути не менше 100 метрів, закладів громадського харчування, продуктових магазинів по близькості також не повинно бути.
Висота стель має бути не менше 3,3 метрів. Це можуть бути цокольні поверхи або напівпідвальна територія.

Середня площа складає 150-250 кв.м., для міні-хімчистки досить 50 кв.м.
Кімнати мають бути обладнані потужною системою припливно-витяжної вентиляції.


Загальна площа приміщення або будівлі повинна розділятися на 4 зони:


виробничий цех;
склад;
побутівка для персоналу, обладнана санвузлом і душовою;
кімната прийому одягу.


Устаткування


Це головна складова, яка забезпечить якість послуг, що робляться. Основними лідерами з виробництва спеціалізованого устаткування є Німеччина і Італія.обладнання для хімчистки


Нижче приведений стандартний комплект агрегатів для надання усіх видів чищення:


апарат сухого хімічного чищення;
два баки;
Нейлоновий фільтр;
Парова кабіна, прасувальна дошка і манекен для відпарювання одягу;
Парогенератор;
Пральна машина автомат;
Сушарна і пакувальна машини.


Цей комплект з часом може бути доповнений машинами для чищення шкіри, хутра, текстилю, і представлений в розділі "Нові ідеї для малого бізнесу в Україні" сайту компанії або на рекламних листівках.


Хімічні реактиви


Найякіснішими є хімреагенти італійського виробництва. На ринку існують дешевші вітчизняні або китайські препарати. Зупинивши свій вибір на других, гарантувати якість буде складно. Головна їх біда - це залишковий запах хімії на речах. Він не лише неприємний, а і може викликати алергічну реакцію у людини. Закуповувати імпортні хімреагенти краще купляти з запасом, щоб застрахувати себе від можливих перебоїв з постачаннями.


Мережа пунктів прийому


Для зручності клієнтів краще відкрити пункти прийому в різних районах міста. Для цих цілей підійде частина приміщення, площею 20 кв.м. необхідно забезпечити двозмінну роботу приймальників, щоб клієнтам було зручно здавати і забирати одяг в неробочий для них час.

Підраховано, що для окупності одного пункту прийому треба прийняти 35 одиниць верхнього одягу. У свою чергу, один такий об'єкт збільшить завантаження цеху на 10%. Окупність цеху при 50% завантаженні складає близько півтора років.

Як показує практика, ідеї малого бізнесу в Україні з нуля, швидко затухають і не забезпечують прибуток, на який підприємець розраховував спочатку.


Кадрове питання


Фахівців, які розбиралися б в справі на рівні професіоналів знайти дуже важко. Тому частенько персонал необхідно навчати роботі з апаратами і тонкощам поводження з речами. На навчання йде 3-4 місяці, а потім шліфувати майстерність на практиці. Мало того, сучасний ринок тканин дуже різноманітний і мінливий, тому потрібно постійне підвищення кваліфікації працівників.


Вигоди


Вкладення у вищеописану справу окупаються, як правило, за 3-5 років. Рентабельність складає близько 20-25 %. За умови високої якості послуг, цей вид діяльності досить стабільний і пов'язаний з найменшими ризиками.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!