БІЗНЕС ІДЕЇ
БІЗНЕС ПЛАНИ

СВІЙ БІЗНЕС
ІНТЕРНЕТ БІЗНЕС

покупка в сети

Бізнес ідеї 2014 - аромамаркетинг


Вплив ароматів на організм і настрій людини відомий давно. Використання певних запахів для релаксації і відпочинку сьогодні вже не новинка, а ось вплив їх на бізнес-процеси тільки вивчається. Незважаючи на це, фахівці вже озвучують.


Що таке аромамаркетинг?


Оскільки новий вид послуг з ароматизації робочого простору і торгових площ тільки розвивається, термінологія, пов'язана з ним, ще не має чітких рамок. Проте, в спектр послуг фахівці виділяють:

аромомаркетинг


Наповнення простору запахом, згідно з вимогами замовника;
Підбір ароматів, які відповідають видам діяльності, цілям і завданням компанії;
Знищення неприємних запахів, які супроводжують той або інший технологічний процес;
Створення тимчасової атмосфери, використовуючи запахи, на час проведення акцій, рекламних кампаній;
Прив'язка певного аромату до бренду або продукту;
Ароматизація поліграфічної продукції, сувенірів.


Особливе значення послуги з цієї бізнес ідеї 2014 року мають у сфері торгівлі. У продуктових магазинах недопустимі запахи зіпсованих продуктів або вогкості, а в меблевому салоні не зіграє на руку аромат дешевого ДСП. Куди приємніше робити покупки, куштуючи запахи ароматної випічки або натурального дерева.

Ароматизація торгових площ, що представляє кращі бізнес ідеї 2014, переслідує такі цілі:

Створення приємної для покупця атмосфери. Він повинен, як можна довше знаходитися в торговому залі, бути лояльно налагоджений;
Аромо брендування повинне створювати приємне враження про товар, навіть за межами торгових площ. Запах має бути пов'язаний з відмінною якістю продукції.
Аромат повинен впливати на час ухвалення рішення покупцем про купівлю;
Підвищення працездатності і ефективності праці працівників компанії;
Підвищення привабливості і статусу фірми не лише в очах покупців і замовників, а і з боку комерційних партнерів.

Більшість сучасних магазинів і офісів вже випробували на собі "принади" від сусідства із закладами швидкого харчування. Психологи стверджують, що запахи ароматної кави, смаженого масла чи свіжої випічки тільки відволікають покупців від покупок. У цих випадках виручають фахівці аромамаркетологи, які позбавлять приміщення від сторонніх запахів і наповнять його більше відповідними ароматами.


Трохи статистики


Вплив запахів на купівельну здатність вивчили німецькі вчені, і ось які цифри у них вийшли:
Близько 16% покупців в ароматизованих магазинах затримуються довше;

Рішення про купівлю приймається на 15% частіше;
Імпульсні покупки відбуваються частіше на 6%.

В Україні подібні дослідження показали, що 43% власників ресторанів і магазинів відмітили позитивні зміни в результатах продажів, 19% не відчули ніяких змін, а частина респондентів, що залишилася, так і не змогла визначити, чи були взагалі якісь результати від застосування аромамаркетинга. Тому ці актуальні бізнес ідеї 2014 року вимагають розвитку і популяризації.


Пошук свого запаху


Процес підбору індивідуального неповторного аромату, який підходив би конкретній торговій точці, будь це навіть біжутерія своїми руками, може тривати не один рік. Варіантів може бути багато, а після тестування декількох десятків, замовники часто повертаються до первинних тестів. Помилки у виборі аромату приміщення з боку компанії невибачні, адже вони можуть привести до зворотного ефекту, зниження продажів і великих збитків.

Перед початком роботи необхідно ознайомитися з видами діяльності компанії-замовника, упізнати їх цілі, вивчити асортимент товарів, цільову аудиторію. Не менш важливий бюджет, який клієнт виділяє на проведення цього заходу.

Після цього замовникові треба представити не менше п'яти ароматів на вибір. Треба врахувати, що в спеціальних лабораторіях вже розроблені спеціальні мікси запахів для комерційних і рекламних цілей. Спочатку можна тестувати їх. Ось декілька "заготівель" для початкуючих підприємців, що вирішили зайнятися аромамаркетингом.

Запах ванілі практично завжди збільшує продажі на 15%. Особливо ефективно він працює в дитячих магазинах;

Книжкові магазини повинні пахнути свіжою друкарською фарбою. Часто саме в них менше всього роботи для аромамаркетолога;

У бутиках з виробами з шкір замінниками, власник повинен витати кошти на запах шкіри;
Запах цитрусових фруктів завжди підвищує настрій у людей. Наприклад, новорічні акції і розпродажі можна наповнити ароматом апельсинів, тоді жоден покупець не залишиться байдужим до товарів, пов'язаних з веселим святом;

У дорогих бутиках найчастіше використовують благородний аромат троянд;
У магазині, де продається чоловічий одяг, буде доречно використовувати запах сандалового дерева;

Аромати імбиру і ванілі асоціюються у людей з домашнім затишком, означає їм можна наповнити приміщення з тематичними товарами для дому.
У магазини біжутерії і аксесуарів притягне купувальниці квітково-фруктовий аромат.


Устаткування


Для своєї реалізації свіжі бізнес ідеї 2014 року зажадають:

Аерозольні ароматизатори. Коштує такий прилад близько 650 грн, а в наборі він має близько 100 ароматів. До нього знадобляться знімні балончики, вартістю близько 125 грн. Його хапає на обробку приміщення, площею 60 кв.м. впродовж декількох місяців. Аерозольний ароматизатор можна настроювати під час роботи магазину, регулювати час уприскування.

Рідинне устаткування. Воно працює за принципом того, що розпиляло ароматизованої рідини, від батарей або мережі. Перевага такого апарату - це можливість використання в нім аромо речовини, виготовленою на замовлення. Така функція дозволяє наповнювати приміщення запахами, яких немає в стандартному каталозі балончиків для аерозольних ароматизаторів. Цей же прилад зручно використовувати з метою нейтралізації неприємних ароматів.

Дифузійні ароматизатори. Це устаткування призначене для використання на великих площах і відкритих майданчиках. Коштує воно близько 8000 грн, але по ефективності перевершує усі попередні моделі спеціального устаткування.


Конкуренція


Ще кілька років тому про аромо маркетинга в Україні навіть не знали, але сьогодні він все популярніший серед власників магазинів і ресторанів. Незважаючи на це, конкуренція серед компаній, що надають актуальні бізнес ідеї 2014 року, ще невелика, тому початкуючий підприємець може зайняти своє місце в цій сфері послуг без великих зусиль.
Інші статті по темі :


КатегоріїПопулярні статті
Мега ідеї бізнеса Копіювати текст без активної гіпер силки заборонено і карається законом!